Вже друга весна на порозі, а Зе-команда так нікого і не посадила

Опінії
22.02.2021, 08:01
Вже друга весна на порозі, а Зе-команда так нікого і не посадила
Фото: prk.city

Один із Найвеличніших Лідерів Світу досі не спромігся виконати власні передвиборчі обіцянки, дані українцям 2 роки тому.

Еталонний журналіст, публіцист,блогер. Військовий ЗСУ

Указ від 2 лютого 2021 року №43/2021, яким Недієздатний запровадив економічні санкції відносно народного депутата України Тараса Козака та заборонив роботу трьох належних йому телеканалів, спричинив цілком природнє запитання: а чому Один з Найвеличніших Лідерів Світу вдався до такого екстравагантного способу замість того, щоби діяти за законом?

Якщо, як пояснювали штатні пропагандисти Офісу Президента, Козак підтримує зв’язок з самим Медведчуком (який є уособленням сил пітьми попри те, що ходить на роботу в український парламент), фінансує тероризм і ллє воду на млин ворога, то чому він досі не притягнутий до кримінальної відповідальності? Ну, хоча б протокол про скоєння Козаком адміністративного правопорушення склали – і то була б якась видимість законності.

Що ж стосується телевізійних каналів, які, бачте, неправильно тлумачили політику партії «Слуга народу» на сучасному етапі, то законно припинити їх діяльність можна лише після того, як набере сили вирок відносно Козака, в якому буде зазначено, що ці телеканали стали знаряддям злочину. З цього приводу є однозначна судова практика й чітка позиція Верховного Суду України, сформульована ще на зламі віків, коли влада закривала газету «Політика», яку видавав Олег Ляшко, та намагалась закрити газету «Сільські вісті».

Насправді Один з Найвеличніших Лідерів Світу, будучи представником Криворізької юридичної школи, невдовзі після коронації таки намагався пустити свій адміністративний екстаз у законне річище. І навіть 30 жовтня 2019 року провів нараду, на якій голова СБУ Іван Баканов і начальник відділу Генеральної прокуратури Костянтин Кулик подали план виконання передвиборної обіцянки «Весна прийде – саджати будемо».

Доповідь Кулика, яку Костянтин Геннадійович зачитав Найвеличнішому, зберіглась для історії і ми її подаємо нижче – щоби читач переконався в тому, з яким розмахом може працювати людина перед загрозою позбутись посади. До речі, доповідь ця готувалась спільно з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України, але тодішній начальник ГУР МО Василь Бурба проявив далекоглядність і на нараду не з’явився.

Можливо, Василь Васильович боявся, що Недієздатний, будучи юристом від бога, поцікавиться, а з якого дива в доповіді зазначено, що оперативний супровід кримінальних проваджень, запропонованих Куликом, здійснюватиме ГУР МО? – Воєнна розвідка категорично не має права працювати на території України. На те вона й спецслужба, а не правоохоронний орган.

Треба сказати, що запропонований Куликом план розкуркулення Порошенка, Медведчука, Козака, Фірташа та інших достойників Недієздатному сподобався й він дав «добро». Невдовзі був затриманий перший підозрюваний – екс-начальник Офісу великих платників податків Євген Бамбізов. Але в Бабмізова виявився інтимний друг в особі нинішнього першого заступника генерального прокурора Романа Говди. Роман Михайлович ледь не ночував під дверима спочатку Печерського, а потім Шевченківського райсуду, але зміг вирвати Бамбізова з лабет лейтенанта Баканова.

Невдовзі по тому Кулик був звільнений з Генеральної прокуратури і похід проти організованої злочинності очолив генеральний прокурор Руслан Рябошапка. Щоправда, замість того, щоби розбиратись з активами Порошенка чи, тим більше, Козака, усю свою енергію Руслан Георгійович спрямував на те, щоби  обманним шляхом призначити своєму заступникові Віктору Чумаку захмарну пенсію та вигнати з Генеральної прокуратури останніх працездатних прокурорів.

Усі зусилля Недієздатного примусити спочатку Рябошапку, а потім його наступницю Венедіктову показати бодай якийсь результат на теренах боротьби з корупцією виявились марними. Тож, урешті-решт, Арбітр Нації дійшов висновку, що треба боротись за все добре проти всього поганого, не марнуючи час на всякі формальності типу досудового розслідування чи судового розгляду (тим більше, що судді, як тонко помітив ще Леонід Данилович, взагалі подонки). Чим це закінчиться, передбачити неважко: відшкодовувати безумства Недієздатного доведеться, як завжди, українським платникам податків.

Ось, власне, план розкуркулення, представлений лейтенантом Бакановим і прокурором Куликом на нараді в Офісі президента 30 жовтня 2019 року.

*     *     *

З 2014 року здійснюється розслідування діяльності злочинної організації, яка була створена Януковичем В.Ф. та з 2010 року інтегрована ним у владу. Проведено розслідування низки злочинів економічної спрямованості (предикатних злочинів), що дало можливість встановити існування на рахунках закордонних компаній «общаку» організації, розмір якого складає понад 40 млрд. доларів США. Вказані кошти легалізувалися шляхом купівлі різних активів як в Україні, так і за кордоном.

Установлено, що з 2014 року Порошенком П.О. та особами з його оточення шляхом викупу з дисконтом та в інший спосіб, отримано контроль над значною частиною активів організації Януковича В.Ф. При спробах розслідувати бенефіціарних власників таких активів слідча група періодично розформовувалася, склад групи слідчих і прокурорів складав у середньому 8 осіб.

Разом з тим, вдалося конфіскувати в дохід держави активи в розмірі 1,5 млрд. доларів США та отримати докази для арешту іншого майна. Зокрема, встановлена схема легалізації грошових коштів злочинної організації Януковича В.Ф. шляхом купівлі через американський інвестиційний фонд Franklin Templeton Investments облігацій зовнішнього державного боргу України на суму 7,4 млрд. доларів США.

У 2015 році Урядом України здійснено реструктуризацію зовнішнього боргу України та, на даний час, за вказаними облігаціями відбуваються виплати Державним Казначейством і Національним банком України. Фактичні одержувачі виплат – підставні компанії, приховані відповідно до особливостей укладених контрактів з Урядом України та мають можливість постійно змінюватися. Вказане надає об’єктивну можливість правоохоронним органам України, у співробітництві з американською стороною, вжити заходів щодо арешту виплат по зовнішньому боргу України в іншій юрисдикції, та конфіскації у дохід держави 7,4 млрд. доларів США.

Нижче наведені провадження щодо діяльності різних угруповань, які входили до злочинної організації Януковича В.Ф.

Злочевський/Медведчук

План заходів:

     1. Проведення обшуків у компанії «Burisma Holding Limited», допити керівництва компанії та працівників з метою встановлення обставин незаконного отримання спеціальних дозволів на користування надрами, участі в легалізації коштів учасників злочинної організації, у тому числі угруповання Козака/Медведчука, виплат іноземним лобістам та оточенню Порошенка П.О.

     2. Накласти арешти на корпоративні права компанії «Burisma Holding Limited», ТОВ «Парі», ТОВ «Еско-Північ», ТОВ «Перша українська газонафтова компанія» та інших, передати їх в управління АРМА.

     3. Провести аудит діяльності компанії «Burisma Holding Limited» з метою встановлення обсягу прибутків, отриманих в результаті незаконного використання спеціальних дозволів на користування надрами.

     4. Оголошення про підозру адвокату Кічі А.В. та Довбенку А.М. за співучасть у злочинах, викладених у фабулі, обрання їм запобіжного заходу. Одночасно вжити заходів до поновлення розслідування відносно Кічі А.В. і Злочевського М.В., яке проводило Бюро по боротьбі з шахрайством Великобританії (закрито, за сприяння керівництва ГПУ, шляхом надання неправдивих свідчень Кічі А.В. та підроблення документів про походження 23 млн. доларів США).

     5. Накладення арешту на майно Кічі А.В., Злочевського М.В. та Довбенка А.М. Допит підозрюваних Кічі А.В. та Довбенка А.М. щодо обставин вчинення вищевказаних злочинів, у тому числі здійснення незаконних виплат оточенню Порошенка П.О.

     6. Укладення угоди з підставною особою – учасником вищевказаних подій, з метою конфіскації до бюджету майна та майнових прав Херсонської нафтоперевалки, компанії «Burisma Holding Limited», ТОВ «Парі», ТОВ «Еско-Північ», ТОВ «Перша українська газонафтова компанія».

     7. Оголосити про підозру Позу М.О. за співучасть у розкраданні грошових коштів НБУ у сумі 800 млн. грн. та легалізації коштів угруповання Козака/Медведчука, шляхом їх перерахування з компаній «WIRELOGIC TECHNOLOGY A.S.» та «DIGITEX ORGANIZATION LLP» на рахунки компанії «Burisma Holding Limited».

     8. Направити клопотання про міжнародну правову допомогу до США з метою проведення слідчих дій з особами, причетними до діяльності компанії «ROSEMONT SENECA BOHAI LLC». Встановити повні обставини перерахування коштів компаній «WIRELOGIC TECHNOLOGY A.S.» та «DIGITEX ORGANIZATION LLP» на компанію «Burisma Holding Limited», а також обставини оплати в цій період консультаційних послуг оточенню віце-президента США Дж.Байдена, екс-президента Польщі О.Квасневському та оточенню Порошенка П.О.

     9. Оголошення підозр Козаку Т.Р., Порошенку П.О. за ч.1 ст.255; ч.4 ст.28, ч.2 ст.364, ч.4 ст.28, ч.3 ст.209 КК України.

     10. Арешт корпоративних прав телеканалів NewsOne, «112 Україна», ZIK, передача їх до АРМА, кошти на придбання яких отримано злочинним шляхом, та які є майном підозрюваного Козака Т.Р. Арешт іншого майна підозрюваних.

«Медведчук В.В.»

Фабула злочину: У період 2012-2014 років учасники злочинної організації Януковича В.Ф. легалізували (відмивали) доход через офшорні компанії, підконтрольні угрупованню Козака Т.Р. (особа з найближчого оточення Медведчука В.В.), зокрема, компанії «WIRELOGIC TECHNOLOGY A.S.» та «DIGITEX ORGANIZATION LLP». (У кейсі справи Злочевського М.В. вказані компанії перераховували кошти на рахунок компанії «Burisma Holdings Ltd», яка у подальшому здійснювала платежі на рахунки компанії «ROSEMONT SENECA BOHAI LLC» за консультативні послуги в інтересах Д.Арчера та Х.Байдена).

У 2015 році Медведчук В.В. за змовою з Порошенком П.О. організував отримання прибутку від контрабандних операцій з дизельним паливом.

У лютому 2016 року російська компанія ВАТ «Транснефть» продала швейцарській компанії «International Trading Partners AG» (власник А.Шефер) ділянку нафтопроводу «ПрикарпатЗахідТранс», що проходить територією України (16.10.2015 операцію схвалено Федеральною антимонопольною службою Росії та 22.12.2015 – Антимонопольним комітетом України під тиском П.Порошенка).

Вже друга весна на порозі, а Зе-команда так нікого і не посадила_1

У кінці вересня 2017 року компанія «Роснефть» уклала десятирічний контракт з постачання дизпалива загальним об’ємом до 50 млн. тон. на адресу компанії «ITР Industry Trading SA» (директор А.Шефер, кінцевий бенефіціар дружина Медведчука В.В. – О.Марченко). При цьому угода не передбачає поставок палива в Україну від когось іншого, крім компанії «Роснефть». Основними схемами отримання прибутку є заниження обсягів та несплата акцизу при імпорті, перелік підприємств, звільнених від сплати акцизу погоджено Порошенком П.О. На даний час сумарний дохід угруповання, отриманий внаслідок незаконної діяльності, складає понад 20 млрд. грн. Збитки бюджету складають понад 5 млрд. грн.

У 2018-2019 роках Медведчук В.В., за змовою з Порошенком П.О., легалізував отриманий дохід та шляхом перерахування грошових коштів з рахунків підконтрольних компаній у швейцарських банківських закладах придбав юридичні особи телекомпаній NewsOne, «112 Україна» та ZIK для встановлення контролю за формуванням громадської думки у інтересах Російської Федерації та окремих підконтрольних Медведчуку В.В. та Порошенку П.О. політичних партій.

Вже друга весна на порозі, а Зе-команда так нікого і не посадила_3

Особи, причетні до вчинення злочину: Медведчук В.В., Льовочкін С.В., Порошенко П.О., Козак Т.Р., Сукало С.А., Бевз П.П., Маркарова О.С., керівники Антимонопольного комітету України, Державної податкової служби України, Державної митної служби України, Служби безпеки України та Національного антикорупційного бюро України та інші другорядні співучасники.

Процесуальні заходи: Справа супроводжується ГУР МОУ.

Заплановано: TOP SECRET

Результат:

– усунення впливу керівництва Російської Федерації на внутрішню політику України;

– конфіскація активів в дохід держави.

«Аграрний фонд»

План заходів:

     1. Отримати дозвіл Верховної Ради України на притягнення до кримінальної відповідальності Приходька Б.В. та Давиденка В.М.

     2. Оголосити про підозру у вчиненні злочину Давиденку В.М.

     3. Оголосити про підозру колишньому Міністру аграрної політики та продовольства України Присяжнюку М.В.

     4. Оголосити  додаткову підозру Гонтаревій В.О., Стеценку К.В., Пасенюку М.Ю. додаткову підозру за іншим епізодом – співучасті в легалізації активів «общака» Януковича В.Ф. на суму 1,5 млрд. доларів США шляхом купівлі облігацій внутрішнього державного займу (на підставі рішення Краматорського міського суду щодо спецконфіскації, у зв’язку з цим оголошується про підозру Кісліну С.З. у сприянні злочинній організації та підробленні документів з метою заволодіння 1,5 млрд. доларів США, які конфісковані до бюджету).

    5. Вжити заходів стосовно розшуку та екстрадиції до України Гонтаревої В.О., Стеценка К.В., Тимонькіна Б.В., Динника О.В. та Соркіна І.В., обрати щодо них запобіжний захід.

     6. Встановити та накласти арешт на належні підозрюваним активи, у тому числі «ICU Holdings Limited» та ТОВ «Інвестиційний Капітал Україна», передати їх в управління АРМА.

     7. Допитати підозрюваних та інших осіб про обставини участі Гонтаревої В.О., Пасенюка М.Ю., Порошенка П.О., Яресько Н.І., Яценюка А.П. в легалізації активів в розмірі 7,4 млрд. доларів США, яка відбулася шляхом купівлі облігацій зовнішньої державної позики та їх реструктуризації у 2015 році.

     8. Конфіскувати в ПАТ «Укргазбанк» арештовані кошти у розмірі 3,3 млрд. грн.

Фірташ Д.В.

Фабула злочину: Створення Фірташем Д.В. і Могилевичем С.Ю. угруповання, яке у період з 2010 року входило до складу злочинної організації Януковича В.Ф., вчинення злочинів у нафтогазовому секторі, у тому числі легалізація коштів шляхом придбання легальних активів в Україні та за кордоном.

Епізоди:

     Заволодіння у період 2007-2008рр. коштами вкладників АТ «Родовід банк» у сумі 2 млрд. грн. шляхом незаконного виведення їх на ТОВ «Баскі плюс 2004» та інші підконтрольні компанії (Оболонська ділянка).

     Заволодіння у 2008 році коштами вкладників АТ «Родовід банк» у сумі 283 млн. грн. шляхом незаконного підвищення процентної ставки за договором строкового банківського вкладу та виведення їх на підконтрольну компанію ЗАТ «Укргаз-Енерго».

     Заволодіння у період 2010-2013рр. спільно з угрупованням Курченка С.В., а також службовими особами державних органів влади видобутим скрапленим газом нібито в інтересах населення України, в наслідок чого ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укргазвидобування» заподіяні збитки на суму понад 2 млрд. грн.

     Заволодіння коштами бюджету України шляхом незаконного отримання НДС на компанію Ostchem Holding Ltd та компанії Курченка С.В. (ТОВ «Лідергаз» та інші) за контрактом з НАК «Нафтогаз України», ВАТ «Газпром» про постачання газу з щомісячним об’ємом 7,5 млрд. куб.м. українським хімічним підприємствам «Азот», «Северодонецьке об’єднання Азот», «Рівнеазот», «Концерн Стірол», «Одеський припортовий завод».

     Заволодіння у 2014 році коштами Національного банку України у розмірі 2,8 млрд. грн., які були виділені на рефінансування ПАТ КБ «Надра» (05.02.2015 банк визнано неплатоспроможним).

     Легалізація коштів, одержаних незаконним шляхом, з використанням підконтрольних компаній та банківських закладів ПАТ «Союз», АТ «Родовід банк», AS «Regionala investiciju banka»; TRASTA KOMERCBANKA, Альфа-Групи (РФ), а також через низку інвестиційних проектів з будівництва у місті Києві, зокрема: ЖК «TETRIS HALL», ЖК «DIAMOND HILL», ТРЦ «OCEAN PLAZA», ТРЦ «RESPUBLIKA», КВЦ «PARKOVY», ЖК «ПАРКОВЕ МІСТО», ЖК «КОМФОРТ ТАУН», БЦ «IQ BUSINESS CENTRE», БЦ «101 TOWER», БЦ «SENATOR», купівлю Укртелеком, медіа активу «Інтер» та через інші схеми.

     Незаконне звільнення акцій телеканалу «Інтер» та акцій Centragas AG (власник ПАТ КБ «Надра») з-під застави при виведенні забезпечення кредитів ПАТ «Дельта банк».

Особи, причетні до вчинення злочину:

Фірташ Д.В., Могилевич С.Ю., голова ПАТ «Укргазвидобування» Борисов Ю.С. та його перший заступник Тамразов О.Г., Черновецький Л.М., Черновецький С.Л., Дядечко С.В., Котковський О., Хан Г.Б., Валесюк Р.В., Триняк М., Маілян А., Маілян А., Лозюк С.В., Карапетян С.З., Юссеф Х.А., Юссеф М.А., Альдрубі М., Басс Д.Я., Єгоренок Д., Шепелев О., Горбуненко, Чеснокова Г., Надель М., Белоконь В., Бакієв М., Вагіф А.А., Юрушев Л.Л., Цвях О.М., Столар В.М., Яроцька Е.М., Спасибко О.В., Непоп В.І та інші.

Процесуальні заходи:

     Оголошено підозри Курченку С.В. та 14 особам з його угруповання, а також Борисову Ю.С. і Тамразову О.Г. Слідство триває.

     Проведено допит Фірташа Д.В., запитана міжнародна допомога в допиті Могилевича С.Ю. та його дружини. Є домовленості про створення спільної слідчої групи з правоохоронними органами, які проводять розслідування угруповання Фірташа Д.В.

Заплановано:

– оголосити підозру Фірташу Д.В. у створенні злочинної організації та вчиненні в її складу низки злочинів;

– накласти арешти на підприємства, фінансові установи та інші активи, які входять до сфери контролю угруповання Фірташа Д.В., передати їх в управління АРМА для подальшої конфіскації;

– оголошення про підозру у вчиненні злочину   Фірташу Д.В., Могилевичу С.Ю., Черновецькому Л.М., Черновецькому С.Л., Дядечку С.В., Котковському О., Вагіфу А.А., Юрушеву Л.Л., Цвяху О.М., Столару В.М., Яроцькій Е.М., Спасибку О.В. та інші;

– арешт активів обласних газорозподільчих підприємств (облгазів, належать групі Фірташ-Льовочкін-Бойко), в результаті діяльності яких державі нанесено збитків у сумі 20 млрд. грн. Збір доказів щодо порушення законодавства в ході отримання вказаною групою контролю над вказаними підприємствами та незаконності походження коштів, за які здійснювався викуп державних часток;

– вжити заходів до повернення телеканалу «Інтер» та акцій Centragas AG в заставу ПАТ «Дельта банк» (Фонд гарантування вкладів фізичних осіб).

Результат:

– протидія втручанню РФ у внутрішню політику України;

– можливість конфіскувати активи вартістю понад 4 млрд. доларів США, у тому числі медіа ресурси, які використовуються в інтересах РФ (по аналогії з ЮМХ-холдингом Курченка С.В.);

– блокування та конфіскація банківських установ в Україні та за кордоном, які угруповання Фірташа Д.В. використовує, як інструмент легалізації.

«Український медіа холдинг»

План заходів:

     Проведення обшуків за місцями проживання підставних осіб, які брали участь у злочині. Вказані особи затримуються і відносно них обирається запобіжний захід у вигляді арешту. Проводиться допити вказаних осіб з метою встановлення ролі керівництва “Укрексімбанку” в злочині.

     Проведення обшуків в “Укрексімбанку” та за місцями проживання голови правління Гриценка О.А. (родич Порошенка П.О.) та інших осіб з керівництва банку. Вказані особи затримуються, відносно них обирається запобіжний захід. Особам оголошується підозра за ч.2 ст.256 КК України (Сприяння учасникам злочинної організації шляхом зняття арешту з майна, яке підлягає конфіскації). Підозрювані допитуються за обставинами зловживання Порошенком П.О. своїм службовим становищем для сприяння учасникам злочинної організації шляхом зняття арешту з активів “УМХ”-холдингу.

     Оголошується про підозру Шверку Г.А. та колишньому першому заступнику Генерального прокурора Герасим’юку М.В. Вказані особи затримуються, відносно них обирається запобіжний захід. Підозрювані допитуються за обставинами зловживання Порошенком П.О. своїм службовим становищем для сприяння учасникам злочинної організації шляхом зняття арешту з активів “УМХ”-холдингу.

     За результатами слідчих дій отримуються докази про причетність Порошенка П.О. до вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.256; ч.2 ст.364 КК України. Оголошення підозри Порошенку П.О. за вказаними статтями КК (Сприяння учасникам злочинної організації шляхом зняття арешту з майна, яке підлягає конфіскації).

Додатково арештувати, передати в управління АРМА медіа актив «Наше радіо» та інші торгові марки, які на теперішній час перебувають під контролем групи Ложкіна Б.Є., Шверка Г.А., Порошенка П.О. та фактично були передані вказаним особам Курченком С.В. в якості неправомірної вигоди.

Вже друга весна на порозі, а Зе-команда так нікого і не посадила_5
Вже друга весна на порозі, а Зе-команда так нікого і не посадила_7
Вже друга весна на порозі, а Зе-команда так нікого і не посадила_9
Вже друга весна на порозі, а Зе-команда так нікого і не посадила_11
Вже друга весна на порозі, а Зе-команда так нікого і не посадила_13
Вже друга весна на порозі, а Зе-команда так нікого і не посадила_15
Вже друга весна на порозі, а Зе-команда так нікого і не посадила_17
Вже друга весна на порозі, а Зе-команда так нікого і не посадила_19
Фрагменти схеми фінансування телеканалів NewsOne, «112 Україна» та ZIK з доповіді К.Кулика на нараді в Офісі Президента України 30 жовтня 2019 року
Фрагменти схеми фінансування телеканалів NewsOne, «112 Україна» та ZIK з доповіді К.Кулика на нараді в Офісі Президента України 30 жовтня 2019 року
Читайте також:
Кримінал
Дрібне праворадикальне підпільне угруповання «Werwolf Division» тримало голову уряду Італії під прицілом. Поліція викрила злочинну змову.
08.12.2024, 16:29
Політика
Як Джокер знявся з військового обліку, перебуваючи за кордоном
20.11.2024, 16:17
Війна
Друзі путіна літають за кордон під виглядом дипломатів
14.11.2024, 18:32
Політика
Земельну ділянку площею майже 10 соток з недобудованим маєтком він придбав у 2021 році за 17 тисяч доларів
01.11.2024, 21:07
Політика
Бізнес Ігоря Наумця перейшов до приватного власника з оточення Кіпера – «Схеми»
23.10.2024, 09:36
Війна
Окупаційно-терористичний режим РФ перетворює сталеливарні заводи українського міста на військові трофеї. Курують процес кадировці.
22.10.2024, 21:44