Зе-команда втрутилася в агресивний переділ проросійського електорату

Опінії
18 лютого, 08:48
Зе-команда втрутилася в агресивний переділ проросійського електорату
Фото: Google

Медведчук і Шарій — єдині українофоби, які пішли під спільний ніж Зеленського-Єрмака-Баканова. Однак решту агентів Кремля не чіпатимуть.

Політолог

Удар по Анатолію Шарію, звісно, приємний бонус до закриття телеканалів Віктора Медведчука. Варто розглядати їх як підмножину однієї системи відносин.

Адже саме телеканали Медведчука перетворили Шарія з маргінального інтернет-політика на маргінального політика з кількома відсотками підтримки та хоч десь реноме реально існуючого феномену, а не вигаданої віртуальної реальності!

Окрім цього Шарій як і Медведчук — організатор тарифних протестів, і його однопартійці прямо закликали націоналізувати облгази та передати малими відсотками володіння цими підприємствами усьому народу. Словом, просили забрати у групи Льовочкіна-Бойка її стратегічний актив, що очевидно не мало б цій групі сподобатися.

Питання від експертів пулу Офісу президента, чому ці дії проти орбіти Медведчука і наближених до нього не вчинив Порошенко абсолютно притомні й варті публічної відповіді. Але аналогічно добре було б звернути увагу на те, чи дочекаємося ми хоч якогось удару по Льовочкіну і його друзям?

Те, що насувається на Україну — зовсім не викорчовування проросійського політикуму. Це повернення до монополії на проросійський проєкт в руки орбіті Льовочкіна, як це було в розпал золотих часів Партії регіонів.

Згадаймо 2010-2013 роки, коли Льовочкіну не доводилося ділити вплив на проросійський електорат із Медведчуком, що сталося вже у 2015-2016 роках.

Але і питання щодо майбутнього самої ОПЗЖ висить у повітрі. Те, що суперпрагматичний і не дуже то емоційний, навіть дещо лицемірний Льовочкін не з'явився під купол парламенту у день, коли ОПЗЖ боролася з закриттям каналів, говорить щонайменше про його готовність потроху виносити конфлікт у публічну площину.

А це розриває партію ОПЗЖ точно посередині, на дві частини. І мотивація Медведчука, і Льовочкіна-Бойка буде абсолютно різною.

Якщо колишні регіонали працюють над тим, аби зберегти корупційним шляхом отримані активи у вигляді тих самих облгазів, то Медведчук буде орієнтуватися на прямі замовлення з РФ і зберігати дуже проросійську жуйку в якості ідеології; навіть попри органічне "вимирання" проросійського електорату (демографія, старіння російської етнічної меншини, відторгнення регіонів з цільовими групами).

Тому ми бачимо зовсім не боротьбу зеленого гетьмана із дрібними російськими вошами. Це конфлікт за переділ проросійського електорату і навіть більше — конфлікт двох типів проросійського проєкту: патерналістсько-радянофільського і значно більш конспірологічно-лоялістського щодо сучасної РФ.

Які з них вигідні та придатні до співпраці для РФ? — По факту, обидва, просто на різних умовах і в різних обставинах.

Зе-команда втрутилася в агресивний переділ проросійського електорату_1
Читайте також:
Перший очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький написав заяву на звільнення.
21.08.2020, 11:23
Представник "Опозиційної Платформи — За життя" Ілля Кива у вільний від роботи в Верховній Раді час провокує бійки.
10.07.2020, 14:18
Або ще раз про правила формування електоральних уподобань...
23.06.2020, 11:23
Ім'я Федора Христенко невідомо більшості українців. А тим часом виходить, що це дуже багата людина.
26.02.2020, 17:37
Народний обранець Максим Бужанський ініціює використання російської мови у засіданнях Верховної Ради.
26.02.2020, 10:05
Відступаючи совєтські каральні органи розстрілювали цвіт української нації.
вчора, 15:36