Вже всі диктаторські закони прийняли, чи ще ні?

ПОЛІТИКА
26 березня, 17:32
Вже всі диктаторські закони прийняли, чи ще ні?

Органи місцевого самоврядування більше не зобов'язані публікувати свої акти та відповідати на запити: прийнятий закон

24 березня Верховна рада ухвалила закон, поданий народними депутатами від «Слуги народу», зокрема, Віталієм Безгіним, Андрієм Клочком та іншими «Про внесення змін до Законів України «Про центральні органи виконавчої влади» та «Про правовий режим воєнного стану» щодо забезпечення керованості державою за умов воєнного стану (законопроект 7153).

Згідно з цим законом Кабінет міністрів, міністерства, центральні органи виконавчої влади можуть легально переїхати в інші міста.

Крім того, Кабмін одержав право обмежувати права громадян.

Кабінет Міністрів України приймає, з дотриманням статті 64 Конституції України, рішення щодо обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина рішення з питань у сфері національної безпеки та обороноздатності, зовнішньої політики, інфраструктури, економіки, промисловості, фінансів, бюджету, трудових відносин, зайнятості населення, оплати та охорони праці, енергетики, аграрної політики та продовольчої безпеки, боротьби із злочинністю, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення,  громадської безпеки, безпеки державного кордону, міграції, цифрової трансформації та інформаційної безпеки, захисту довкілля та природних ресурсів, державного управління та державної служби, соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, науки, культури, спорту, туризму, правової політики, законності, забезпечення прав і свобод людини та громадянина, оподаткування, у тому числі щодо визначення платників податку, об’єктів оподаткування, бази оподаткування, ставок податків, порядку обчислення податків, податкового періоду, строку та порядку сплати податків, строку та порядку подання податкової звітності, податкових пільг та порядку їх застосування.

Як зазначено в документі, Після такого обмеження КМУ має протягом двох днів подати до Верховної Ради законопроект. Проте терміни для ухвалення такого законопроекту не встановлені.

Також у період дії воєнного стану на акти органів місцевого самоврядування, військово-цивільних адміністрацій та військових адміністрацій, а також їх посадових осіб не поширюються:

  • вимоги пункту 3 частини першої (у частині оприлюднення проектів актів);
  • частини четвертої статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (згідно з яким «Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніше як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття»), Закону України «Про основи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Закону України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання».

Рада суддів України 25 березня ухвалила рішення рекомендувати судам та ДСА відкласти питання з відповідями на запити щодо публічної інформації.

Читайте також:
Політика
Команда Володимира Зеленського прагне "миру за всяку ціну", а тому не цурається проводити підкилимні перемовини з країною-агресором.
28 січня, 06:51
Економіка
3,6% – рівно на стільки має зрости у поточному році валовий внутрішній продукт, спрогнозований урядом Дениса Шмигаля.
07 січня, 12:00
Політика
"Президент Голобородько" оточив себе некомпетентними дилетантами, котрі у разі широкомасштабної війни віддадуть Україну Кремлю.
27.12.2021, 13:57
Економіка
На жаль, у Постанові Кабміну Зеленського нічого не сказано про тарифи на повітря, яким дихають українці.
25.12.2021, 09:18
Полтава
Замість розв'язання проблем міста, Олександр Мамай продовжує займатися політичними інтригами
24.12.2021, 17:09