Вживання кавуна покращує метаболізм і здоров'я серця

06.05.2023, 18:25
Вживання кавуна покращує метаболізм і здоров'я серця
Фото: Eat This

Антиоксиданти, вітамін С і лікопен, які містяться у кавуновому соку, – корисні для профілактики захворювань серцево-судинної системи.

Названі речовини гальмують окислювальні процеси, встановили австралійські науковці, виклавши результати відповідного дослідження у виданні "Nutrients", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Як зазначається, перманентне вживання кавуна покращує здоров'я серця, стабілізує метаболізм та приводить у норму якість харчування, навіть тоді, коли людина тривалий час вживає їжу з канцерогенами.

«Ми провели двотижневий плацебо-контрольований перехресний експеримент за участю 18 осіб. Головна мета – перевірити вплив кавунового соку на організм людини. Добровольці в основному їли кавуни, паралельно споживаючи менше доданих цукрів. Ми почали включати до раціону більше вітамінів, харчових волокон, калію, магнію та інших корисних сполук. Звісно, вибірка нашого дослідження невелика, але процес відбувся за всіма правилами», – прокоментували австралійські науковці.

Дослідники визнають, що отримані під час експерименту висновку мають підтвердити подальші спостереження, але їхня порада для всіх нас очевидна: слід вживати якомога більш кавунів, особливо у сезон.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, як американські біологи лікують вірус імунодефіциту людини шляхом зміни генів, що раніше вважалося фантастикою.

Читайте також:
Життя
Деякі пробіотики сприятливо впливають на організм під час низки захворювань, зокрема метаболічних. Раніше на це не звертали уваги.
21 квітня, 19:49
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
15 квітня, 21:39
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36
Історія
Доказом слугує печера Теопетра у гірській місцевості центральної Греції. Саме там вперше було використано викопане паливо.
10 квітня, 19:35