Ядерна зброя на російських кораблях

СВІТ
14 лютого, 09:27
Ядерна зброя на російських кораблях

Вперше з часів холодної війни кораблі рф виходять у море з ядерною зброєю, - розвідка Норвегії

російські кораблі вперше за останні 30 років почали виходити в море із тактичною ядерною зброєю на борту.

Про це йдеться у звіті норвезької розвідки, інформує медіа агенція "Останній Бастіон".

У Норвегії переконані, що це може призвести до зниження порога ядерної ескалації у разі зіткнення росії та НАТО.

Як зазначається у доповіді, за радянських часів військові кораблі Північного флоту регулярно виходили в море з тактичною ядерною зброєю, проте з часів холодної війни про подібні випадки відомо не було.

"Основна частина ядерного потенціалу розміщена на підводних човнах та надводних кораблях Північного флоту", - йдеться у доповіді розвідслужби. Відомство зазначає, що тактична ядерна зброя може становити особливо серйозну загрозу у сценаріях потенційного протистояння росії та НАТО.

У жовтні 2022 року було опубліковано супутникові знімки, які свідчили про те, що росія розмістила біля кордону з Норвегією стратегічні бомбардувальники, здатні нести ядерну зброю - літаки Ту-160 та Ту-95.

Читайте також:
Війна
В МАГАТЕ "відреагували" на переведення енергоблока ЗАЕС в стан "гарячий зупин". Там заявили про планові профілактичні роботи окупантів.
25 липня, 06:48
Війна
Заколот «фактично зменшив загрозу ядерного конфлікту, оскільки підлеглі з меншою ймовірністю будуть виконувати його накази путіна».
03 липня, 08:15
Новини
Літак може виявляти та ідентифікувати забруднення, спричинені випробуваннями ядерної зброї
01 липня, 20:48
Світ
Бундесвер передав Україні пакет дезактиваційних технологій, які необхідні для очищення від радіоактивних, хімічних та біологічних речовин
30 червня, 06:56
Війна
Російський ядерний тероризм слід сприймати цілком серйозно, бо після цілеспрямованого знищення Каховської ГЕС у центрі уваги Енергодар.
26 червня, 18:16
Війна
Відповідний проєкт резолюції у Сенаті США
23 червня, 10:35