Як банки заробляють на українцях
У клієнтів «ПриватБанку» продовжують красти гроші з рахунків. Після крадіжок з кредиток банк нараховує відсотки.
Скандал з крадіжкою грошей із карт «ПриватБанку», про який повідомляли минулого тижня, не тільки не вщухає, а й набирає нових обертів. Кількість скарг від українців на несанкціоновані списання грошових коштів тільки зростає, і історії постраждалих дуже схожі: крадіжки відбуваються за кордоном — найчастіше в США та на користь відомої американської компанії UPS або її «клона» — причому банк не запитує у клієнта окреме дозволу на проведення платежів, і таким чином люди отримують неприємний сюрприз постфактум.
Шахраї викрадають не лише гроші з дебетових рахунків, але і з кредитних — людина не лише позбавляється власних коштів, але ще й залишається боржником «ПриватБанку».
Інша клієнтка «ПриватБанку» під ніком Moliar навіть заявила, що банк уже почав нараховувати їй відсотки на викрадені з кредитного ліміту кошти.
При цьому клієнти продовжують говорити про ту саму проблему, що й минулого тижня. З рахунків відбуваються несанкціоновані списання на суми, що перевищують встановлені ліміти на розрахунки в інтернеті.
У пресслужбі «ПриватБанку» заявляють, що проводять розслідування по кожному випадку шахрайства.
«Наші фахівці вже проводять відповідну перевірку, і в разі підтвердження ми зробимо все, щоб захистити інтереси наших клієнтів», — сказали в банку.
А джерела в «ПриватБанку» повідомили, що там уже зафіксували близько 200 випадків шахрайства за цією схемою.
У банку вважають цю кількість незначною порівняно з поточним кількістю обслуговуваних рахунків (понад 24 мільйони вкладників-фізичних осіб) і не вважають це масовим явищем. При цьому нагадують, що міжнародні платіжні системи VISA і MasterCard відводять на розслідування крадіжок 120 днів, і навряд чи постраждалі зможуть отримати відшкодування коштів раніше. Увесь цей час схема може продовжувати працювати.
Все, що постраждалі можуть зробити зараз — заблокувати скомпрометовані карти, випустити нові та чекати компенсації від банку.
Опитані експерти в галузі безпеки висувають кілька версій за цією схемою шахрайства.
«Дані карт — номери на пластику й CVV-код — могли бути зібрані в публічних місцях, наприклад, у магазинах з підглядом через камери відеоспостереження, коли люди оплачували покупки. Постраждалі могли не помічати, як за ними стежать, і не підозрювати, що їхні карти вже скомпрометовані. А ось крадіжки (списання грошей), схоже, відбуваються вже з-за кордону. Або злочинці встановили для цього фальшивий POS-термінал і проводили всі як оплати в торговій мережі — через що і не спрацьовували ліміти на оплати в інтернеті. Або шахраї здійснювали шахрайські операції через p2p-платежі або в форматі оплат підписок. Це попередні версії, але істину встановить лише слідство», — пояснили нам.
Також уточнили, що згідно з правилами VISA і MasterCard компенсації постраждалим клієнтам урешті-решт виплачуватиме банк-еквайр (обслуговуючий транзакції шахраїв) — тобто, іноземна фінансова установа, яка пропустила цю шахрайську схему.
Однак це буде зроблено лише після детального розслідування, яке проводиться за стандартами міжнародних платіжних систем і за їхньою участю протягом усе тих же 120 днів.
Джерело: Антикор