Як було створено ковбойський капелюх?

28.06.2023, 16:00
Як було створено ковбойський капелюх?
Фото: Facebook

Переглядаючи голлівудські вестерни видається, що капелюх, револьвер і кінь – це невіддільні ознаки ковбоя. Дійсно, але так було не завжди.

Довгий час колоністи американського Дикого Заходу носили солом'яні чи морські капелюхи, поки в їхньому житті не з'явився незвичайний аксесуар. Усе почалося з ініціативи ентузіаста Джона Стетсона.

Підприємливий мешканець США народився у 1830 році й успадкував управління батьківським капелюшним бізнесом. Декілька років хлопець працював на профільній фабриці, а потім занедужав через набутий туберкульоз.

На той час діагноз не залишав шансу на виживання, а тому Джон швидко зрозумів: йому залишилося небагато і вирішив зробити щось значуще. Спочатку він влаштувався на цегельний завод, який пізніше змило через повінь, а потім спробував піти на службу армію, але завадила хвороба.

Зрештою, Джон вирішив поїхати на ще маловивчений Захід, за Міссісіпі. Тоді ця ідея видавалася безумством, але своя логіка вчинку була – вологість допомагає туберкульозу розвиватися швидше, а на Заході навпаки панує сухе повітря.

Сам клімат допоміг би Джону виграти у долі кілька років життя, а зміна локації справді допомогла чоловікові відчути себе краще, проте невдовзі виникли проблеми із грошима. Тоді й з'явилася його бізнес-ідея.

Навички виготовлення капелюхів спрацювала, коли Джон побачив незручні головні убори американців Дикого Заходу. Хтось носив капелюх із соломи, хтось циліндр, а хтось і зовсім крислату модель із вовни, що провисала при намоканні.

Пан Стетсон швидко зрозумів, який головний убір необхідний місцевим і зробив капелюх із хутряної повсті. Того ж дня її купив ковбой, що проїжджав повз, женучи отару рогатої худоби на нове місце.

Згодом у Філадельфії ентузіаст офіційно заснував власну фірму – "John B. Stetson Company", – яка виготовляла фетрові капелюхи високого класу. Джон розіслав свої вироби всім великим продавцям одягу на Заході, приклавши до кожної посилки порожню форму замовлення.

Бренд уславився на всю Америку і стрімко набирав популярності. Ба, навіть після освоєння Дикого Заходу капелюхи Стетсона мали успіх.

Сам Джон став чудовим управлінцем, освоїв безліч сучасних методів виробництва, створивши ідеальні умови для робітників: запровадив пенсії, премії та страховку. Він помер, доживши до 75 років.

Між іншим, медіаагенція "Останній Бастіон" звертається до читачів згадати про те, що 7-річна одеситка створила власний бренд одягу. Свою розробку Віталіна Смирнова назвала "Pulli-Ulli".

вибір редакції
Читайте також:
Життя
20 цікавих фактів про каву.
21 жовтня, 18:49
Історія
Яскрава особистість Франсуа де Вандома коротко змальована у вступі до книги Александра Дюма. Мова про «Двадцять років по тому».
08 жовтня, 06:08
Історія
Звідки ми прийшли й для чого існуємо? Питання, на які люди шукають відповіді протягом усієї історії, звертаючись до релігії та до науки.
02 червня, 19:02
Історія
Не всі розуміють наскільки великі та розкидані малюнки у Перу, зроблені 2000 років тому. Геогліфи притягують до себе нових Індіанів Джонсів.
06 травня, 08:12
Історія
Науковці десятиліттями вивчають проблематику центральноамериканських людських культур. Але досі лишається таємницею їхнє походження.
23 квітня, 14:45
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14 квітня, 20:58