Як Буратіно і Мальвіна віддячили Карабасу Барабасу

ПОЛІТИКА
02.12.2024, 10:25
Як Буратіно і Мальвіна віддячили Карабасу Барабасу

Банальне рейдерське захоплення. Коломойський розповів, як у нього «віджали» акції «Укрнафти».

Офіс Президента України використовував військових для рейдерського захоплення контролю над «Укрнафтою» та «Укртатнафтою». Про це заявив бізнесмен Ігор Коломойський в інтерв'ю УНІАН.

Він нагадав, що наприкінці вересня 2024 року подав до НАБУ повідомлення про злочин. За словами бізнесмена, у цьому повідомленні було розкрито причини позбавлення 13 000 акціонерів акцій «Укрнафти».

«Ці причини не мають нічого спільного із законом, позицією чи бажанням військових, це банальне рейдерське захоплення активів з метою збагачення. Замовники цього дійства навіть не приховували своїх намірів і ввели до складу оновленої Наглядової ради своїх представників», - додав він.

Як Буратіно і Мальвіна віддячили Карабасу Барабасу_1

Коломойський наголосив, що після захоплення акцій «Укрнафти" навіть НАК «Нафтогаз України» було відсторонено від управління компанією. Він поділився, що до нового складу Наглядової ради увійшли переважно особи, які були безпосередньо пов'язані з ОП.

«Формально їх назвали представниками Міноборони, але насправді вони не мали жодного зв'язку з військовими», - уточнив Коломойський.

Бізнесмен розповів, що влітку 2022 року він отримав від тодішнього заступника керівника Офісу Президента Ростислава Шурми пропозицію про «добровільну» відмову від акцій «Укрнафти» та «Укртатнафти». Він підкреслив, що йому пропонували відмовитися від акцій в обмін на мирові угоди в судових справах за позовами ПриватБанку.

«За словами Шурми, це виглядало як пропозиція від президента і керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, від якої я нібито не міг відмовитися», - сказав Коломойський.

Бізнесмен зазначив, що його громадянство України стало предметом шантажу. Він заявив, що президент Володимир Зеленський таємно позбавив його громадянства після того, як він відмовився добровільно передати акції «Укрнафти» та «Укртатнафти»:

«Після цього в мене також відібрали акції «Укрнафти» та «Укртатнафти», а мене запроторили за ґрати, щоб обмежити мені можливість оскаржувати відібрання активів".

За словами Коломойського, одразу після переходу акцій Укрнафти у власність Міноборони і призначення Сергія Корецького на посаду директора компанії, Укрнафта без проведення конкурсу підписала контракт з юридичною компанією тодішнього міністра оборони Олексія Резнікова «Астерс» майже на 120 мільйонів гривень.

«Варто сказати, що відчуження у власність держави акцій Укрнафти та Укртатнафти не було рішенням військового командування. Через протиправне рішення Ставки верховного головнокомандувача військове командування було вимушене зробити це», - заявив Коломойський.

Олігарх підкреслив, що, згідно із законом «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного або надзвичайного стану», Ставка не уповноважена ухвалювати подібні рішення.

Коломойський вважає, що жодному військовому на 9-му місяці війни не могла б прийти в голову думка позбавити акцій понад 13 тисяч фізичних та юридичних осіб, — акціонерів Укрнафти. Він додав, що про це у травні минулого року, вже після захоплення контролю на Укрнафтою, Резніков сказав під час звернення до Кабміну:

«Міноборони в листі з його підписом визнало, що здійснення непритаманних для Міноборони та ЗСУ функцій з управління корпоративними правами держави в господарських товариствах є суттєвим викликом для нього, що відволікає обмежені людські ресурси та час. Тому Міноборони й пропонувало Кабміну передати акції Укрнафти та Укртатнафти в управління Міненергетики».

За словами бізнесмена, «зміст цього листа доводить той факт, що військове командування не мало підстав і необхідних функцій та не було зацікавлено у відчуженні акцій Укрнафти, мати контроль над нею, а діяло в інтересах інших зацікавлених осіб, які банально використали воєнний стан та його спеціальний режим, щоб незаконно позбавити акціонерів Укрнафти та Укртатнафти прав власності на їх пакети акцій".

«Лист Міноборони зʼявився на підставі звернення головнокомандувача ЗСУ, в якому Залужний аргументовано попросив позбавити ЗСУ управління цими акціями. Але особливого бажання підписати листа у Резнікова на той час не було, бо одразу після переходу акцій у власність Міноборони і призначення Корецького, Укрнафта без проведення конкурсу підписала контракт з юридичною компанією Резнікова «Астерс» майже на 120 мільйонів гривень», - сказав співбесідник.

На його думку, вийшов «непоганий корупційний тандем»

Інтерв'ю Коломойського прокоментував екснардеп Ігор Мосійчук.

Що можна прочитати між рядками в інтервʼю УНІАН яке дав увʼязнений в СІЗО СБУ олігарх Ігор Коломойський.

Справа Коломойського

У вересні минулого року правоохоронці провели обшук удома у Ігоря Коломойського в межах розслідування, яке стосується компаній Укртатнафта й Укрнафта, акціонером яких був бізнесмен. Пізніше Коломойському вручили підозру за шахрайство та легалізацію (відмивання) майна, яке нібито отримане злочинним шляхом.

Ігор Коломойський у Шевченківському суді м. Києва
Ігор Коломойський у Шевченківському суді м. Києва
Фото:Віталій Саєнко, УНІАН

У середині липня 2024-го суд продовжив олігарху термін утримання під вартою до 2 вересня, а також визначив розмір застави у розмірі 650 тисяч прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Наприкінці серпня суд задовольнив клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на заставу в розмірі 1 877 360 000 гривень.

В останні дні вересня суд зменшив розмір застави на понад 50 мільйонів гривень. У листопаді Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила відновити розгляд скарги Коломойського на бездіяльність прокуратури.

Читайте також:
Кримінал
Ласих до легкої наживи шляхом вирубки лісів столичних депутатів мають притягнути до відповідальності. Слуги Феміди взялися за справу.
15.12.2024, 14:07
Кримінал
Відома столична рейдерка Владислава Молчанова поклала око на 7 га лісу. Угіддя знаходяться у межах Головної астрономічної обсерваторії.
13.12.2024, 07:10
Життя
Департамент захисту довкілля і комунальне підприємство «Плесо» вбивають природні окраси столиці України. Чиновники торгуються із рейдерами.
04.10.2024, 21:45
Політика
Соколовський запевняє, що один з депутатів Київради хотів забрати підприємство і звести там котеджне містечко.
06.09.2024, 16:20
Політика
Газпром і Козицькі намагалися рейдернути Тинівське нафтогазове родовище, але суд став на сторону істинного надрокористувача
23.08.2024, 09:45
Політика
Міністерство культури заявило, що питання оскаржать у Верховному суді.
09.08.2024, 10:05