Як карта ляже

ПОЛТАВА
05.10.2014, 06:40
Як карта ляже

Коли настане листопад…

Позавчора було уже перше жовтня, а значить настає холодний сезон, – і звідси легко вивести ще одну, ледь не філософську сентенцію. Мовляв, не за горами розв'язка кривавого конфлікту в Україні. Або «цар-холод», на який так сподіваються росіяни, нас остаточно зламає, або ми остаточно переможемо.

Ще у березні в мене вийшла гаряча дискусія з одним із редакторів російськомовних газет Литви. Ми знаємо один одного особисто вже більше двох років й стосунки були нормальні. До подій на Майдані… Після того, як в Києві розпочалася Революція Гідності, нашій дружбі прийшов кінець. Редактор російськомовної відстоював вочевидь проросійське бачення розвитку подій. Переконати його в тому, приміром, що за цими подіями стовідсотково стояли прості українці, а не «рука Обами» – було неможливо…

Литва у той момент приймала наших поранених на Майдані хлопців, причому це робилося на офіційному рівні, й останньою крапкою нашої з редактором дискусії була його одна роздратована репліка. Коли я запропонував йому надрукувати інтерв ю з майданівцем, 26-річним молодим чоловіком, котрому гранатою вибило око, і який через це тяжке поранення проходив реабілітаційне лікування в Каунасі, мій старший колега відказав: от якби ти дав нам інтерв ю з пораненим «беркутівцем», то ми охоче б його у себе вмістили на шпальтах газети...

Ну, гаразд. Усі крапки над «і» були розставлені. Але на прощання редактор мені ще сказав: «от давай доживемо до листопада, й тоді вже точно побачимо, хто з нас правий, а хто глибоко й фатально помилявся».

Звісно, цей литовський ( у даному випадку – це підкреслю) журналіст не міг знати наперед про ті події, котрі одразу після нашої гарячої перепалки, буквально через півмісяця, сталися в Криму. Тим більше, він не міг передбачити й теперішню справжню війну, котра вирує у нас, вже на континентальному Сході!

Одначе, редактор цієї, явно пропутінської газети мав свої глобальні міркування щодо того, як надалі «ляже українська карта».

Вочевидь, він також мав переконаність, що ми, українці та росіяни й надалі лишатимемося «братами». Принаймні, так думку він постійно мусував в ході нашої дискусії… Вже також очевидно, що в останньому він помилявся. Гадаю, і його прогнози на листопад не відповідатимуть дійсності, майбутнім реаліям і реальності.

До речі. В останній час взагалі всі, хоч трохи поважаючі себе журналісти й політологи намагаються робити прогнози. А суспільство дослухається до цих пророкувань, або ж шукає «одкровення» в минулому, в пророцтвах астрологів та святих старців (як це не звучить антитезою). На початку року популярним серед українців було так зване «пророцтво священика, отця Будзинського». Слова ці, вже бачимо, що не справдились. Але багатьох з нас вони збадьорили, дали ще більшої наснаги у ті трагічні лютневі дні:

."....Але не треба боятися, бо це триватиме дуже недовго. Зло ніколи не переможе добро. Бог змилосердиться над Україною і вождя третіх совєтів вб”ють. Він не добуде своєї каденції. Весь цей кровавий та жорстокий період буде дуже короткий і закінчиться другим великим народним повстанням. Цим другим повстанням, цей диявольський совєтсько-комуняцький режим буде зметений з лиця землі… Настане друга українська Коліївщина. Лють людей буде така страшна, що третіх совєтів і комуністів будуть лапати на вулицях і вбивати без суду і слідства. І цю помсту народу нашого ніхто не зможе зупинити, бо злочини які зроблять треті совєти і комуністи проти України та народу, будуть такі самі страшні, як сталінські. Обидві банди, третіх совєтів і комуністів, будуть заборонені та розпущені, а проти них буде організований та проведений новий Нюрнберг. Міжнародний судовий процес, аналогічний нюрнберзькому трибуналу. Все їхнє майно та гроші награбовані в України та українців будуть конфісковані, а ті треті совєти і комуністи, що лишаться живі, будуть покарані тюрмою. Отоді тільки, народиться дійсно незалежна Україна!» Звісно, ці слова сьогодні ми можемо згадати у чомусь із посмішкою. Але більшість з них все ж лишаються актуальними. Наприклад, ось і недавній інцидент з депутатом Шуфричем говорить про те, що «точка закипання» в українському суспільству лишається на високому градусі, й якщо люди не побачать нарешті змін в своєму житті, – новий спалах ненависті й люті навіть до можновладців неминучій.

Але я спробую збавити-зменшити пафос цих нотаток.

Нещодавно в Полтаві зустрів знайомого астролога. В.В. (назву його так) зрадів зустрічі. Ми справді давно не бачилися. Але я – навпаки, – зовсім не був радий бачити В.В. За кілька років до того я написав про нього позитивну статтю, котру опублікували на першій полосі «Киевские ведомости». Стаття напевне що була піарного характеру, хоча зиску з неї я мав – тільки газетний гонорар. Й після цього В.В. мав би бути точно мені вдячний… Але якась чорна кішка перебігла між нами дорогу. Астролог на мене жахливо образився. Й почав засипати редакцію, де я працював – і саме на мою адресу, – листами, де слав мені всілякі прокляття й обіцяв зурочити.

Той життєвий епізод я майже забув, але осадок на душі лишився. Це я хочу пояснити свій невеликий ентузіазм від тої раптової нещодавньої зустрічі… Але астролог давні образи й власні випади проти мене вочевидь уже забув. Зате для мене сьогодні (хоч я не злослива людина) та зустріч є приводом згадати деякі рядки з тієї статті.

Це – до слова про пророцтва взагалі. Адже, на моє тверде переконання, більшість з них, слава Богу, не стають згодом реальною дійсністю. Отже, пропоную до вашої уваги невеликий фрагмент з того інтерв ю кількарічної давності.

« –Ну і нарешті, пару питань до вас, як до авторитетного фахівця: коли закінчиться ця катавасія в нашому парламенті? І чим «серце заспокоїться»?

–Вибори в парламент проходили в 19-й - сатанинський - день за місячним календарем, це поганий знак для нашої Верховної Ради. Їй насправді загрожує розпуск. Але від цього не виграє ні Ющенко, ні хто інший. До речі, і для Юлії Тимошенко з середини березня почалися погані часи. Я впевнений, її урядові бути максимум до травня-червня, потім у нас буде інший прем'єр. Але їм стане не Віктор Янукович, - це теж абсолютно точно. Ось хто саме, поки не готовий сказати ... Щоб відповісти на такі серйозні питання, як у вас, треба спеціально готуватися. На Ющенка і на Януковича я просто становив раніше гороскопи. У Віктора Андрійовича, оскільки і Меркурій, і Венера перебувають зараз у Водолії, також мало шансів утримати своє президентство. Зате їх багато у Юлії Тимошенко, їй явно не щастить на посту прем'єра, зате удачу віщують дострокові президентські вибори.

– Ну а якщо більш масштабний прогноз, в глобальних розмірах, планетарних?

– Зараз домінують в світі Сполучені Штати, але от побачите, що навіть до 2016 року вони не дотягнуть. Розпад супердержави буде таким же несподіваним, як і колишнього СРСР. Всі мої колеги – і в минулі століття, і зараз – віщували і віщують новий підйом Росії. Вона знову стане супердержавою, і за слов'янським світом, маю на увазі ще й Білорусь з Україною, – майбутнє в XXI столітті».

Трохи забавно читати ці рядки «з прошестям років». Таки небезпечна професія у цих астрологів й хіромантів! І як вони примудряються втримувати своє реноме, свою репутацію вдалих гадателів і ворожок, незважаючи на численні проколи та поразки в прогнозах й передбаченнях?

Мій знайомий В.В., окрім відвертого промаху щодо Сполучених Штатів (заокеанська імперія «дотягнула» майже до 2015-го, очевидно, що переживе й 2016-й), так само вляпався у калюжу, коли після того давав прогноз на виборах мера полтавському голові Анатолію Кукобі. Він прогнозував тоді йому блискучу перемогу, а вийшла у підсумку нищівна поразка…

А втім, у рядках того давнього газетного матеріалу є й речі, висловлювання, котрі можна вважати чи не рівними одкровенням Нострадамуса! Скажімо, щодо колотнечі у нашому парламенті, то не треба бути Вангою або Вольфом Мессінгом, щоби прогнозувати в ньому нові й нові урагани й буревії! І коли зрештою скінчаться ці «сатанинські дні» для нашої ВР?

Щодо Росії. Тут В.В. майже попав пальцем у небо. Амбіції нашого східного сусіда виявилися такими неосяжними, що бажання стати знову «супердержавою» (при невеликій чисельності населення й деформованій економіці) обуяло вісімдесят процентів її населення. Мрії, схоже на те, що нездійсненні, – про Слов янський Світ, – не даватимуть спати ще не одному поколінню кремлівських політиків…

Щодо Юлі Тимошенко, так й тут полтавський астролог також виявися частково правий. Не пощастило Юлії Володимирівні ні на посту прем єра, ні в перегонах-змаганнях за пост президента країни. Здається, остаточно не пощастило!

Ну, а в цілому, не будемо вдаватися надалі до ризикованих прогнозів. Або – до критики прогнозів й пророкувань інших. Приміром, щодо тих же Сполучених Штатів: 2016-рік все ж не наступив, й що там з ними ще вийде, хто зна! Всі під Богом ходимо.

В одному я переконаний: зиму цю переживемо й про «холодний листопад 2014-го» скоро теж забудемо.


Читайте також:
Кременчуцький комунальний електротранспорт поповнився двома тролейбусами з автономним ходом білоруського виробництва.
вчора, 14:13
У лісовому масиві на околиці села Терентіївка Полтавського району спалахнула пожежа.
вчора, 13:05
Як дівчина з аутизмом спілкується зі світом через свої картини.
27 вересня, 13:05
Посушлива та спекотна погода спровокували займання рослинності у Решетилівському районі.
26 вересня, 07:00
У селі Черкасівка офіційно підтвердили перший випадок захворювання на COVID-19.
25 вересня, 12:15
Кременчуцький навчально-виховний комплекс №2, розташований у мікрорайоні Ревівка, поповнився власною сонячною електростанцією.
25 вересня, 09:42