Як не допустити зниження страхового відшкодування в разі ДТП?

ПОЛТАВА
03 березня, 14:40
Як не допустити зниження страхового відшкодування в разі ДТП?

Страхові компанії мають тенденцію значно занижувати суму страхового відшкодування, тим самим заощаджуючи на витратах.

За статтею 29 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів», у випадку ДТП відшкодовуються витрати, пов’язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу.

❓ Що робити водію, коли сума страхового відшкодування в рази занижена страховою компанією?

Вже на етапі оцінки автомобіля експертом страхової компанії водій має надати свої заперечення під час огляду авто експертом. Про це свідчить і судова практика.

Під час огляду авто водій може залучити незалежного експерта. Далі необхідно встановити, чи відповідає звіт страхової компанії вимогам нормативно-правових актів щодо оцінки майна та чи містить він недоліки, що вплинули на достовірність оцінки. У 89% випадків звіт таким вимогам не відповідає.

Якщо ж ви не погоджуєтесь із сумою, запропонованою страховою, вам необхідно про це повідомити письмово страхову компанію, і самостійно замовити товарознавчу експертизу автомобіля, з метою визначення реальної суми завданого збитку (якщо ви впевнені що страховою буде точно занижена сума виплати – замовте таку оцінку до того, як ваше авто огляне експерт страхової компанії).

Далі необхідно написати звернення в страхову компанію винуватця з метою виплати різниці між фактичним розміром шкоди/сумою, яка зазначена у звіті на ваше замовлення, і страховою виплатою.

❗️ Якщо страхова компанія відмовить у виплаті такої різниці, необхідно звертатися до суду. Відповідачем буде виступати страхова компанія винуватця в межах ліміту відповідальності. У випадку перевищення такого ліміту позов пред’являється як до страхової, так і до винуватця ДТП.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Ця пам’ятка ввібрала в себе передові досягнення української та європейської політичної думки.
05 квітня, 14:46
Просте питання: платити чи оскаржувати? Та чомусь більшість думає, що чинить правильно... коли це зовсім не так.
22 березня, 12:34
Спір вирішується органом опіки та піклування або судом
17 березня, 14:20
"Якщо дати системі перемогти зараз, то у тюрмах опиняться тисячі з нас".
11 березня, 16:06
Змусити гоїв сплатити непомірні податки, а потім ще їх вигнати на ремонт доріг власним коштом.
20 квітня, 16:10