Житель Гадяча завинив родині 110 тис. грн аліментів

ПОЛТАВА
29.10.2021, 08:18
Житель Гадяча завинив родині 110 тис. грн аліментів

Примусові заходи, які застосовуються до боржників по аліментних коштах, залежать від строку несплати дитячих грошей.

Тому, до найсуворішого покарання, злісних неплатників аліментів притягують відповідно до норм Кримінального кодексу України.

Про це аґенції "Останній Бастіон" повідомили у пресслужбі Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Посадовці стверджують, що під злісним ухиленням від сплати аліментів розуміють будь-які діяння боржника, що спрямовані на невиконання рішення суду та сприяють зростанню заборгованості (приховування доходів або зміна місця проживання чи роботи без повідомлення державного виконавця).

Головними підставами притягнення особи до кримінальної відповідальності є:

  • наявність факту звернення одержувача аліментів до суду з позовом про стягнення аліментів, за результатами розгляду якого має бути винесене судове рішення;
  • наявність заборгованості зі сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за 3 місяці відповідних платежів;
  • злісний характер ухилення від сплати аліментів.

«Тож, у разі задоволення судом позову, який до речі, подається особою, яка виховує або утримує дитину, на боржника можуть чекати наступні покарання: громадські роботи тривалістю від 80 до 120 годин; арешт на строк до 3-х місяців; обмеження волі на строк до 2-х років. А у разі повторного притягнення до відповідальності за цей злочин: громадські роботи тривалістю від 120 до 240 годин; арешт на строк від 3 до 6 місяців; обмеження волі на строк від 2 до 3 років», – зазначили у пресслужбі Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Чиновники підкріплюють свої слова непоодинокими приклади притягнення батьків-аліментників до кримінальної відповідальності.

Так, на Полтавщині у місті Гадяч через безвідповідальне батьківство місцевий житель завинив родині 110 тисяч гривень; тому, через категоричне небажання фінансово підтримувати дитину й умисне приховування доходів, чоловіку було присуджено 1 рік обмеження волі.

У Сумській області мешканцю Недригайлова за ухилення від сплати 40-тисячного боргу по аліментах суд призначив покарання у вигляді арешту строком на 3 місяці; тоді як жителя Козелецького району Чернігівщини, який ухилявся від сплати дитячих коштів та накопичив 100-тисячну заборгованість, суд визнав винним і призначив покарання у вигляді 120 годин громадських робіт.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", майже 6000 батьків Полтавщини не сядуть за кермо автомобіля у зв'язку з несплатою аліментів власним дітям.

Читайте також:
Новини
Відсьогодні платники аліментів збільшать обсяг грошових перерахувань своїм родинам.
01.12.2021, 09:43
Політика
“Як християнин мушу пробачати своїм особистим ворогам, але ворогам Української Нації, я пробачати не буду!”.
23.11.2021, 20:50
Полтава
"Не так сталося, як гадалося": зміна умов, розірвання або визнання недійсним шлюбного договору.
05.11.2021, 07:51
Полтава
Не державі, а дитині: чому мешканець Полтавської області сплатив штраф?
02.11.2021, 12:35
Полтава
Головна причина – часткова заборгованість або повна несплата аліментів власним дітям.
27.10.2021, 07:59
Політика
Їй півтора року не виплачували заробітну платню.
24.10.2021, 09:51