Як путінський олігарх Дерипаска хотів розморозити арештовані 1,5 млрд доларів

СВІТ
14 травня, 18:53
Як путінський олігарх Дерипаска хотів розморозити арештовані 1,5 млрд доларів

США заблокували схему, через яку Дерипаска хотів отримати $1,5 млрд

Сполучені Штати Америки сьогодні, 14 травня, запровадили санкції проти мережі, яка мала допомогти олігарху Олегу Дерипасці отримати доступ до заморожених 1,5 млрд доларів.

Про це повідомляє Міністерство фінансів США.

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США внесло до списку санкцій одного російського громадянина і три російські компанії, причетних до спроби ухилення від санкцій.

Зазначається, що непрозорий і складний ймовірний продаж активів міг би розморозити понад 1,5 мільярда доларів, що належать путінському олігарху Олегу Дерипасці та зберігаються у вигляді санкцій.

Заступник міністра фінансів по боротьбі з тероризмом і фінансовою розвідкою Браян Нельсон заявив, що Міністерство фінансів продовжить вживати заходів для захисту цілісності режиму санкцій і припинення ухилень з боку Кремля і його олігархів-поплічників.

Деталі схеми

У червні 2023 року Дерипаска узгодив з громадянином росії Дмитром Олександровичем Бєлоглазовим, власником російської фірми з надання фінансових послуг «Титул», заплановану операцію з продажу заморожених акцій Дерипаски в європейській компанії.

Через кілька тижнів після цієї координації було створено російську фірму з надання фінансових послуг «Іліадіс» як дочірню компанію Titul. На початку 2024 року «Іліадіс» придбала російську інвестиційну холдингову компанію International Rasperia, яка володіє замороженими акціями Дерипаски. США ввели санкції проти цих компаній і Бєлоглазова.

Олег Дерипаска

Російський підприємець, мільярдер. З квітня 2018 року під санкціями США через фінансування проектів диктатора владіміра путіна.

А з 2022 року вже під санкціями Євросоюзу, Великої Британії та низки інших країн, через вторгнення росії в Україну.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Війна
Британське національне агентство по боротьбі зі злочинністю хоче конфіскувати 1,1 млн британських фунтів стерлінгів ($1,4 млн) у Петра Авена
05 липня, 16:35
Війна
А доходи російських компаній впали на третину
03 липня, 10:28
Економіка
Відтепер біржовий курс юань/рубль задаватиме траєкторію для решти валютних пар. А отже, стане орієнтиром для всіх учасників ринку.
16 червня, 07:01
Війна
Московська біржа зупинила торги доларом, євро та гонконгським доларом.
13 червня, 10:25
Світ
Державне утворення Ізраїлі відсторонили від найбільшої у світі виставка озброєнь.
01 червня, 09:05
Політика
Народні обранці північноєвропейської республіки пропонують наслідувати сусідів. Днями в Естонії президент підписав відповідний закон.
31 травня, 14:52