Як спілкуються рослини?

17 січня, 17:44
Як спілкуються рослини?

Рослини реагують на небезпеку та передавають повідомлення один одному.

Науковці з Університету Сайтама в Японії досягли дивовижного прориву, знявши на камеру рослини, що обмінюються унікальними повітряними сигналами. 

З'ясувалося, що повітряні з'єднання, що виділяються рослинами у відповідь на пошкодження, не тільки є захисним механізмом, а й служать формою спілкування між ними.

Про це пише британський науковий журнал Nature.

Як вдалося зробити відкриття

У ході експерименту було проведено посадку гусениць на листя томату та рослину резуховидки Таля, на якій гусениці були відсутні. Резуховидка, оснащена біосенсором, реагувала на повітряні сигнали тривоги, підсвічуючись зеленим для виявлення іонів кальцію, ключових взаємодії між клітинами.

На відеозаписі дослідники зафіксували, як резуховидка чітко сприймала сигнали від пошкоджених сусідів, виявляючи сплески кальцію, які розповсюджувалися листям. Це підтверджує здатність рослин реагувати на небезпеку та передавати повідомлення один одному.

Японські біологи виявили сполуки Z-3-HAL та E-2-HAL, відповідальні за сигнали тривоги у бур'янів. Також було встановлено, що продихи, або замикаючі клітини, є першими, хто реагує на повітряні сигнали, діючи подібно «ніздрям» рослин.

Як спілкуються рослини?_1

Ці відкриття змінюють наше уявлення про спілкування рослин і можуть мати важливі практичні застосування, включаючи галузі криміналістики та технологій безпеки.

Можливість застосування цих знань для вдосконалення систем біозахисту та ідентифікації рослин відкриває нові перспективи у сільському господарстві та наукових дослідженнях.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Особливості людської пам'яті знову серед головних тем сучасних досліджень у галузі психології та нейробіології. Важливо фіксувати зміни.
11 грудня, 08:27
Життя
Друга чи третя мова легко піддається засвоєнню, коли є із ким нею спілкуватися. Без розмовної практики з носіями це вкрай складно.
08 грудня, 18:41
Життя
«Червона планета» ще має, чим здивувати кожного із нас. Астрономи із планетологами докладають зусиль, щоби дізнатися більше про Марс.
26 листопада, 08:28
Історія
Повний переклад ієрогліфічних рукописів майя був опублікований 1975 році.
19 листопада, 09:28
Історія
Свідомий саботаж, відверта диверсія чи «спеціальна історична операція»? Дізнаємося разом.
18 листопада, 20:30
Життя
Так уже повелося, що люди вважають найкрасивішими тіла жінок із дотриманням співвідношення між талією і стегнами. Показник на рівні 0,7.
14 листопада, 06:00