Як спілкуються рослини?

17 січня, 17:44
Як спілкуються рослини?

Рослини реагують на небезпеку та передавають повідомлення один одному.

Науковці з Університету Сайтама в Японії досягли дивовижного прориву, знявши на камеру рослини, що обмінюються унікальними повітряними сигналами. 

З'ясувалося, що повітряні з'єднання, що виділяються рослинами у відповідь на пошкодження, не тільки є захисним механізмом, а й служать формою спілкування між ними.

Про це пише британський науковий журнал Nature.

Як вдалося зробити відкриття

У ході експерименту було проведено посадку гусениць на листя томату та рослину резуховидки Таля, на якій гусениці були відсутні. Резуховидка, оснащена біосенсором, реагувала на повітряні сигнали тривоги, підсвічуючись зеленим для виявлення іонів кальцію, ключових взаємодії між клітинами.

На відеозаписі дослідники зафіксували, як резуховидка чітко сприймала сигнали від пошкоджених сусідів, виявляючи сплески кальцію, які розповсюджувалися листям. Це підтверджує здатність рослин реагувати на небезпеку та передавати повідомлення один одному.

Японські біологи виявили сполуки Z-3-HAL та E-2-HAL, відповідальні за сигнали тривоги у бур'янів. Також було встановлено, що продихи, або замикаючі клітини, є першими, хто реагує на повітряні сигнали, діючи подібно «ніздрям» рослин.

Як спілкуються рослини?_1

Ці відкриття змінюють наше уявлення про спілкування рослин і можуть мати важливі практичні застосування, включаючи галузі криміналістики та технологій безпеки.

Можливість застосування цих знань для вдосконалення систем біозахисту та ідентифікації рослин відкриває нові перспективи у сільському господарстві та наукових дослідженнях.

Читайте також:
Життя
Міжнародна команда науковців дослідила функціонал і зовнішність земного ядра. Їхня мета — з'ясувати, який у нього тип теплової конвекції.
23 квітня, 21:41
Життя
Деякі пробіотики сприятливо впливають на організм під час низки захворювань, зокрема метаболічних. Раніше на це не звертали уваги.
21 квітня, 19:49
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
15 квітня, 21:39
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36