Як святкували Новий рік на фронті

ВІЙНА
02 січня, 08:16
Ще одна фронтова ялинка
Ще одна фронтова ялинка
Фото: Михайло Ухман

Про відзначення Нового року у фронтових умовах розповів військовий журналіст Михайло Ухман.

До цього дня на фронті готувалися по різному. Під Горлівкою та на Маріупольському напрямку росіяни пострілювали. Тим самим тримали наших захисників в напрузі. На інших ділянках фронту за минулу добу було відносно спокійно. Під Донецьком окупанти особливо не нахабніли, проте хлопці були насторожі, знаючи зрадливу вдачу агресора, – пише журналіст у своєму блозі.

«Все розпочинається з ялинки, а вже потім новорічний стіл. І вона вийшла справді нашою, солдатською. Всі бійці старалися, знаходили експонати, яких тут вистачає», – розповів Михайлу офіцер ЗСУ на ім’я Олександр.

«Коли інші вбирали ялинку, я готував з побратимами новорічний стіл. – Говорить Денис, старшина одного із підрозділів ЗСУ і друг Олександра. – Стіл далекий від тих, які організовують в мирній країні. Проте нам теж хочеться зберегти дух свята. А ще дуже хочеться, щоб в цьому році вся Україна була наша, вільна».

Як святкували Новий рік на фронті_1

На іншій ділянці фронту, пише журналіст, новорічними приготуваннями займалася Настя, солдат ЗСУ, яка уже третій рік на війні.

Вона закупила потрібні продукти, щоб святковий стіл виглядав не бідним. З допомогою побратимів в одній із розбитих росіянами будівель, прикрасила святкову ялинку. 

«Я завжди намагаюся приготувати для хлопців щось смачненьке. Хай вони навіть на війні відчувають домашній затишок. Проте на Новорічний стіл, ми уже постаралася», – говорить жінка.

Як святкували Новий рік на фронті_2

Святкували, наскільки це можливо, і вояки ДУК «Правий сектор». Вони знаходяться на різних ділянках фронту разом із солдатами ЗСУ.

«Ми обов’язково сьогодні зберемося на святковим столом. Згадаємо тих, кого немає з нами. Десятки знайомих, друзів, побратимів загинули за ці роки в боротьбі з московськими окупантами. Згадаємо тих, хто сидить по тюрмах. Зателефонуємо до дому, туди, де нас чекають. І знову продовжуватимемо війну з кремлівськими терористами, путінськими поплічниками. З ними не можна миритися. Тільки після того, як ми звільнимо свої землі для нас настане Новий Рік», – говорить доброволець Михайло, який воює з 2014 року.

«З Новим Роком – українці. Перемоги нам і хай Бог оберігає нашу країну та дарує достаток і процвітання. Слава Україні!», – завершує свій блог-репортаж Михайло Ухман.

Читайте також:
Літню жінку було доставлено до міської лікарні Авдіївки та надано кваліфіковану допомогу.
27 березня, 19:38
Наразі перевіряється інформація щодо можливої координації дій інтернет-пропагандистки спецслужбами РФ.
27 березня, 14:39
Мешканець Дніпра ініціативно встановив контакт з представниками ФСБ РФ під час перебування в Росії.
26 березня, 15:26
Противник обстріляв позиції українських військових неподалік населених пунктів Авдіївка, Водяне, Новотошківське та Шуми.
23 березня, 19:34
Російські спецслужби намагаються сіяти паніку в Україні.
23 березня, 17:25