Як утворюються перлини?
Чи знаєте ви, що перлини це наслідок самозахисту молюска?
То ж як і навіщо утворюються перлини дивіться далі у відео.
Перлина — це єдиний дорогоцінний камінь, який має тваринне походження. Він утворюється не в земних надрах, як алмази чи смарагди, а в раковинах молюсків.
Як же формується намистина всередині молюска і чому? Вся справа в "негерметичності" мушлі молюска!
Перлина утворюється, коли всередину мушлі потрапляє сторонній предмет або паразит, що дратує ніжне тіло молюска. Його м’язи занадто слабкі, щоб викинути "чужинця" назовні, тому він вирішує побудувати навколо чужорідного тіла герметичний контейнер.
Молюск починає огортати гостя перламутром. Так і утворюється перлина.
І краще ж "милуватися" на красивий контейнер, адже з ним доведеться співіснувати все життя, а у молюска це приблизно 100 років. Тому перлини такі прекрасні.
У 1934 році на острові Палаван знайшли величезну перлину. Її діаметр становить 23,8 см, а вага — 6,37 кілограма. За формою перлина нагадує людську голову в чалмі, за що місцевий мулла назвав її "Перлина Аллаха".
Але історія виявлення цієї перлини трагічна. У травні 1934 року 18-річний вождь Етем загинув, коли під час чергового занурення за перлами потрапив у полон до гігантського молюска — тридакни. Коли Етем потягнувся до раковини, тридакна миттєво зачинила стулки, і намертво затиснула руку хлопця. Юнак не зміг вивільнити руку і спливти на поверхню.
Багато років перлина Аллаха вважалася найбільшою у світі. Але у серпні 2016 року, з'явилося повідомлення, що знайшли перлину, вага якої становить 34 кілограми. Її знайшов місцевий рибалка ще 2006 року, і як талісман зберігав 10 років під ліжком.
У ХІХ столітті людство винайшло технологію культивування перлів. Сьогодні у всьому світі успішно вирощують перлини будь-яких кольорів і розмірів, не впливаючи на популяцію рідкісних молюсків в природі.