Як впливає комерція на мінуси з видобутку вуглеводнів

Опінії
18 березня, 17:05
Як впливає комерція на мінуси з видобутку вуглеводнів

АТ «Укргазвидобування» всі провини спихає на ПОКУПЦЯ, своїх «ефективних» менеджерів в обіду не дадуть.

Експерт нафтогазової галузі


Керівництво АТ «Укргазвидобування» у проміжному звіті  відмічає, що може штучно обмежити подальший видобуток рідких вуглеводнів!!!

По факту НЕ МОЖЛИВО штучно обмежити видобуток газового конденсату без обмеження видобутку газу.

Отже, якщо такого рівня фахівці заявляють у проміжному звіті, що можуть штучно обмежити, то виникає логічне питання як?

І тут вже прослідковуються перші кроки реалізації задуманого, штучного обмеження видобутку газового конденсату.

Якщо технологи і геологи не можуть штучно обмежити видобуток газового конденсату не обмеживши видобуток газу, то за справу беруться професіонали, фахівці з комерційних питань.

На двох з перспективних газоконденсатних родовищах Харківської області, які забезпечують близько 50% видобутку газового конденсату філії ГПУ «Шебелинкагазвидобування» склалася ситуація, коли ПОКУПЕЦЬ не своєчасно забирає придбаний на аукціоні УЕБ газовий конденсат.

Затримки з вивезенням газового конденсату по факту призводять до вимушеного обмеження видобутку газу (зупинка свердловин/обмеження видобутку на окремих свердловинах) адже ємності з конденсатом заповнені більш ніж на 95%.

Ситуація критична.

Звісно, що за вимушену зупинку свердловин, через відсутність ємностей для газового конденсату, керівництво АТ «Укргазвидобування» оператора «по голові не погладить», а винесе догани, і догани винесуть рядовим працівникам, а не тим хто відповідає за реалізацію конденсату і комерційну діяльність.

Слід нагадати, що філія ГПУ «Шебелинкагазвидобування», після розірвання контракту з А.Охотніковим, з грудня 2023 року і понині без керівника.

Отже, у філії ГПУ «Шебелинкагазвидобування», залишається лише єдиний варіант — погіршити якість підготовки газу і частину газового конденсату разом з газом відправити в магістральні мережі списавши на втрати?

Але ж в такому випадку це не є штучне обмеження видобутку газового конденсату.

АТ «Укртрансгазу» знову пощастило, матиме можливість на своїх установках низькотемпературної сепарації вилучити даний конденсат, і тут залишається питання як використає АТ «Укртрансгаз» надалі вилучений газовий конденсат?

АТ «Укргазвидобування» всі провини спихне на ПОКУПЦЯ за дану ситуацію, своїх «ефективних» менеджерів в обіду не дадуть.

Ймовірно, що буде виглядати упередженим моє ставлення до певних менеджерів компанії якщо я озвучу їх прізвища.

Але, вибачайте мене, компанія АТ «Укргазвидобування» є державна компанія, тому «ефективних» і «ефектних» менеджерів слід відмічати.

Таким чином оперативна буде вирішуватися проблема і керівництво НАК «Нафтогаз України» знатиме про дану проблему та можливо проведе службову перевірку.

Отже, відзначився знов Максим Горбатюк (директор з комерційних питань) і його команда, які не змогли адекватно вказати в контракті терміни відвантаження газового конденсату або забезпечити його вивезення на інші склади.

По АЗС компанії Glusco, які перейшли в управління групи «Нафтогаз» у травні 2022 року і в подальшому АРМА припинила договори управління, та передала АТ «Укрнафта», Нафтогаз не проводив службове розслідування.

Надіюсь по даній ситуації проведуть службове розслідування та винесуть догани саме тим хто створив умови для даної ситуації, а не персоналу на промислах.

Читайте також:
Світ
А Енергоатом закуповує старі російські ядерні реактори у Болгарії.
17 червня, 11:00
Політика
Ми усі відчуємо вплив мудрих менеджерських рішень цього Міністерства у вигляді віялових відключень вже в травні цього року.
23 квітня, 10:04
Опінії
Всім місцевим громадам треба прямо зараз бігом включитись в пошук закордоном газових генераторів малої і середньої потужності
12 квітня, 09:37
Війна
Власник будівельної компанії зробив заяву про реальну державну зраду з боку Кабінету міністрів України.
11 квітня, 17:28
Політика
АРМА та «Укрнафта» просять РНБО втрутитися у ситуацію з видобутком газу
08 квітня, 10:07
Війна
Міністерство енергетики України звернулося до громадян, органів влади, ЗМІ щодо поширення інформації про наслідки ударів ворога.
29 березня, 16:45