Created with Sketch.

Як заспокоїти себе у час війни?

16.10.2022, 20:00

Практичний порадник від психолога для тих, хто досі не зміг прилаштуватися до нової дійсності після 24 лютого 2022 року.

Російська широкомасштабна агресія змінила наше життя. Так, як було торік – не буде вже ніколи, тому варто знати, як із користю проводити час, аби не нашкодити власній психіці.

Якщо у вас є доступ до різноманітних антистресових розмальовок, можете скористатися ними. Якщо таких нема, допоможе навіть малювання нерозбірливих каракулів на листі паперу.

Дітям можете запропонувати малювати їхній настрій, стан, страхи. Під час такого малювання та словесного опису малюнка дитина розвантажується та відновлюється, тому заохочуйте це заняття.

Метод зображення своїх страхів та емоцій із проговоренням підходить не лише дітям, а й дорослим.

Слухайте улюблені гурти чи виконавців там, де можливо, а ще, співайте. Якщо ви зможете долучити й інших людей до цього заняття, то отримаєте не тільки заспокоєння, а й відчуття згуртованості та єдності.

Зосередьте увагу на декількох джерелах, які надають лише офіційну, перевірену інформацію. Намагайтеся не переглядати новини перед сном.

Читайте художню літературу, поезію. У західних країнах було проведено багато досліджень, які довели, що поезія має надзвичайно позитивний вплив на нашу психіку.

Коли у вас є нагальна потреба в тому, щоби заспокоїтись або послабити напад панічної атаки, просто зробіть наступне: повний вдих – затримайте дихання на три рахунки; далі – повний видих і затримка дихання на три рахунки. Для закріплення і самозаспокоєння повторіть вправу кілька хвилин.

Автор – Юлія Ворман, фаховий психотерапевт

Читайте також
«Колективний ПТСР» в українців, або як здолати тривожність
Життя
Як правильно ставити перед собою цілі, щоб їх досягати?
Життя
Рік війни. Як уникнути повторної травматизації?
Життя
Як перемогти лінощі та чи потрібно це робити?
Життя
Правда і міфи про ПТСР
Життя
Як зберегти стосунки під час війни?
Життя