Як знизити воєнні ризики для інвесторів?
Обороноздатність країни пропорційна до сили та розміру економіки! На жаль, наша влада цього досі так і не зрозуміла.
Навіть у час війни українські підприємці продовжують інвестувати у розвиток своїх компаній, чим утримують і навіть розвивають економіку. Але чи можемо ми зробити внутрішні інвестиції ще більшими та як у ці непрості часи збільшити іноземні інвестиційні вливання?
Не є таємницею, що для покращення інвестиційного клімату потрібно проводити дерегуляцію, приватизацію, знижувати податки та скорочувати армію чиновників, хоч вони і пручаються й роблять все навпаки. А от, що ж робити із воєнними ризиками?
З одного боку, інвестори можуть покластися на державні гарантії безпеки, але з іншого держава, хоч і стягує з платників податків кошти на оборону, але не здатна на 100% захистити майно інвестора від ракетно-бомбових ударів. Це суттєво стримує інвестиції та розвиток економіки.
Насамперед це було б справедливо, адже коли якась із сторін не виконує свої зобов'язання, вона має нести відповідальність. Якщо, наприклад, ми, в процесі доставки пошкоджуємо посилку, ми компенсуємо клієнту суму оголошеноі вартості.
Відповідальність за майно стимулює нас впроваджувати різні технології для зменшення відсотка пошкоджень і втрат. Натомість клієнтам — додає впевненості у тому, що вони не понесуть збитків.
Компенсація збитків інвестора за рахунок звільнення від податків — це не лише справедливо. Такий крок дозволить постраждалим компаніям швидше відновитися та прибере потенційний страх інвестувати в українську економіку.
І звісно, не можна забувати про ще один дієвий інструмент залучення інвестора — припинити закручувати бізнесу гайки. Необхідно почати знижувати регуляторний та податковий тиск.