Які гучні справи в Україні можна буде розслідувати завдяки вироку Манафорту

ПОЛТАВА
22.08.2018, 18:40

Відомості зі справи Пола Манафорта могли би стати в нагоді під час розслідування відповідних справ в Україні, які стосуються «чорної бухгалтерії» Віктора Януковича та Партії регіонів.

Про це на телеканалі ZIK заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Він зауважив, що його вразило те, як правоохоронна система США впоралася зі справою колишнього голови передвиборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта. Так, судовий розгляд справи тривав лише три тижні.

«Я нагадаю, що справа Насірова слухається українською Фемідою вже вісім місяців, і вони навіть не перейшли до розгляду по суті», – нагадав Віталій Шабунін і додав, що справа колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика перебуває у судах вже майже два роки.

Гість програми, відповідаючи на запитання, чи вдасться повернути українському народу 60 млн дол., які Пол Манафорт заробив в Україні з 2010 до 2014 року, зазначив, що такі відомості могли би стати в нагоді під час розслідування відповідних справ в Україні, які стосуються «чорної бухгалтерії» Віктора Януковича та Партії регіонів.

«Я нагадаю, що вся бухгалтерія була передана у ГПУ для розслідування, якого не відбувається. Якщо воно не відбувається, воно не буде відбуватися за Луценка – ні з матеріалами справи суду США, ні без цього. Єдина справа, яка була нібито виокремлена з цих матеріалів «чорної бухгалтерії» і почала розслідуватися – була справа щодо теперішнього керівника ЦВК пана Охендовського, яку вело НАБУ. НАБУ вручило підозру Охендовському, після чого САП Холодницького заблокувала передачу справи в суд», – зазначив Віталій Шабунін.

Нагадаємо, колишнього голову передвиборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта визнали винним за вісьмома із 18 пунктів обвинувачення. Таке рішення винесли присяжні під час судового розгляду у місті Александрія, штат Вірджинія.

Як заявив судовий бухгалтер ФБР Морган Магіонос під час засідання суду у справі про податкові злочини Манафорта, екс-голова передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа та екс-радник Віктора Януковича протягом 2010-2014 років заробив в Україні понад 60 мільйонів доларів, із них 31 мільйон – у 2012 році.

вибір редакції
Читайте також:
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
09:18
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
вчора, 11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
вчора, 08:30
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
26 травня, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
26 травня, 10:40