Якщо Коломойський дотисне Петрашка, підприємства та громадяни втратять півтора мільярда доларів

ЕКОНОМІКА
16 червня, 17:12
Якщо Коломойський дотисне Петрашка, підприємства та громадяни втратять півтора мільярда доларів
Фото: zik.ua

Запровадження мит на дизельне паливо посилить позиції групи «Приват» й вдарить по кишенях громадян.

Запровадження Мінекономрозвитку мит на дизельне паливо призведе до втрат підприємствами та громадянами близько 40 млрд грн.

Про це йдеться в матеріалі інтернет-видання «Главком» «Три горішки для Ігоря Петрашка. Чому міністру економіки не пройти між крапельками».

«Главком» нагадує, що підконтрольні Ігорю Коломойському «Укртатнафта», «Укргазвидобування» і «Укрнафта» подали спільну заяву з проханням запровадити мита на російське дизельне паливо і скраплений газ. Зокрема, вони наполягають на введенні з цього року мит на імпорт за ставкою 8,46% із подальшим її збільшенням щороку до 25,4%, починаючи з 2024 р. Мовляв, таким чином держава сприятиме зростанню внутрішнього виробництва пального і зниженню собівартості вітчизняних нафтопродуктів.

Проте видання зазначає, що ефект від запровадження додаткових мит буде зовсім іншим – подальшу монополізацію ринку і посилення позицій групи «Приват» Коломосйського.

«Додаткові мита на російські нафтопродукти потягнуть ціни на пальне вгору. Ці гроші зрештою будуть витягнуті із кишень пересічних споживачів. Оскільки вартість палива входить до собівартості будь-якої продукції. Збільшення витрат на перевезення виробники закладатимуть в кінцеві ціни. Загальні додаткові витрати підприємств і громадян тільки в цьому році за умов запровадження мит складуть близько 40 млрд грн», – йдеться в матеріалі.

За оцінками експертів, найбільшого удару від запровадження мит на дизпаливо зазнають незахищені верстви населення, які і без цього перебувають на межі виживання. Також слід врахувати, що на дизелі и скрапленому газі їздять не найбагатші автомобілісти, цей вид палива використовують наші аграрії і українська армія.

Журналісти нагадують, що раніше директор центру «Психея» Сергій Сапегін заявив, що підвищення акцизу на скраплений газ і запровадження мита на імпортне дизельне паливо вдарить, перш за все, по найменш платоспроможним українцям. Політолог Петро Олещук вважає, що це рішення уряду призведе до зростання цін не лише на пальне, але й інші продукти, що вдарить по рейтингу президента.

В свою чергу, економіст Олександр Охріменко вважає, що підвищення акцизу на скраплений газ та введення мита на імпортне дизпаливо призведе до зростання цін на заправках та, знову ж таки, сприятиме монополізації ринку. 
 

Читайте також:
Чи писані закони полтавській аудиторці Ірині Салогуб?
вчора, 11:08
Щасливим власником будинку Шпрехера може стати сірий кардинал «Свободи» Ігор Кривецький.
06 липня, 22:53
Про те, що голова Держгеонадр Роман Опімах за безцінь віддає олігархам національні природні багатства, не писав хіба ледащий.
03 липня, 13:42
Любченко, який був заступником податкової в часи Клименка-Януковича, зараз очолює державну податкову по протекції голови Офісу президента.
01 липня, 22:01
Хабарника Андрія Балоня призначено головою обласної державної адміністрації за особистим проханням Володимира Зеленського.
26 червня, 10:45
З 2017-го до квітня 2020 року, «Онур Конструкцiон Інтернешнл» та представництво «Онур Тааххют» вже «освоїли» підрядів на 37 млрд грн.
17 червня, 18:29