Якщо США «проковтне» ультиматум РФ, це означатиме капітуляцію Заходу

СВІТ
18.12.2021, 12:15
Якщо США «проковтне» ультиматум РФ, це означатиме капітуляцію Заходу
Фото: bastion.tv

Запропонований Кремлем агресивний діалог із Вашинґтоном і Брюсселем ставить хрест на системі колективної безпеки в Європі.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook виклав директор Аґентства з реформування сектору безпеки, генерал-майор запасу Служби безпеки України ​Віктор Ягун.

За його словами, 2 документи щодо не розширення НАТО, передані путінськими дипломатами західним колегам, – витримані у цілком совєцькій стилістиці, яка наближається до ультимативної.

«З одного боку, Кремль висунув пряму вимогу до США, влада яких мусить "зобов'язатися виключити подальше розширення Організації Північноатлантичного договору у східному напрямку", з іншого – фактично закликав відмовитися від прийняття до Альянсу держав, які раніше входили до Союзу Совєцьких Соціалістичних Республік. Далі – більше: у документі, який передбачається підписанням із НАТО, викладені майбутні зобов'язання "виключити подальше розширення, у тому числі приєднання України, а також інших держав, відмова від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії". Окремо вказується на необхідність обмеження діяльності, яка може бути сприйнята як загрозлива для безпеки РФ», – зауважив Віктор Ягун у себе на Facebook.

Водночас генерал-майор запасу СБУ стверджує, все викладене повністю відбиває імперську позицію та претензії хворого на колоніалізм Кремля, які висловлювалися давно, але особливо інтенсивно в останні кілька тижнів.

«Питання цілепокладання: навіщо запропоновано такий документ? Неможливо уявити не лише прийняття його західними візаві, а й навіть початок якогось діалогу на цій основі. З точки зору США і НАТО це означало б капітуляцію перед Москвою, що політично неприйнятно, та й не зовсім ясно, чому раптом – у Вашинґтоні та європейських столицях не бачать гострої причини йти на такі революційні зміни щодо перегляду системи європейської безпеки, що склалася після Холодної війни. Простіше кажучи, нема достатньої загрози. У Москві це, мабуть, розуміють. Може бути й інша мета – отримати відмову, щоби розв'язати руки для дій щодо перегляду теперішньої системи відносин, які у Кремлі вважають за доцільне», – підсумував Віктор Ягун.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", міністри закордонних справ і оборони країн-членів Європейського союзу підготували проєкт документу "Стратегічний компас" по стримуванню РФ.

Читайте також:
Опінії
Мюнхенська помилка не має повторитися знову. Потенційна майбутня зустріч Дональда Трампа із путіним приховує загрози не лише для України.
14 січня, 21:40
Світ
Опозиція заявляє, що не хоче, аби премʼєр «відвів Словаччину на схід» , оскільки він не має повноважень на це.
14 січня, 16:55
Світ
Ніґерія і комуністичний Китай розширюють взаємовигідну співпрацю. Сторони домовилися зміцнити взаємини в енергетиці та обороні.
12 січня, 08:18
Політика
Влада наголосила, що це неофіційний візит.
07 січня, 10:36
Війна
Ердоган назвав пріоритетом Туреччини у 2025 році припинення війни в Україні.
31.12.2024, 16:05
Опінії
Іран має намір опинитися під «ядерною парасолькою» ресурсної федерації. Агресивна ж росія готова надати режиму аятол свій захист.
26.12.2024, 06:00