Якщо Україна погодиться на «поганий мир», росія через 10−15 років атакує Європу

ВІЙНА
вчора, 11:07
Якщо Україна погодиться на «поганий мир», росія через 10−15 років атакує Європу

Повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році має нагадати Заходу, що росія є «імперською наддержавою з імперськими бажаннями»

Глава Служби безпеки та інформації Чехії Міхал Куделка попередив союзників, що тиск на Україну, який змушує її піти на значні поступки заради припинення війни, лише заохотить Кремль.

Про це він сказав в інтерв'ю Bloomberg.

«росія витратить, можливо, наступні 10−15 років на те, щоб оговтатися від величезних людських і економічних втрат і підготуватися до наступної мети — Центральної та Східної Європи», — сказав Куделка, додавши, що росія сприйме «погану мирну угоду» як перемогу.

Він також заявив, що міжнародне право вимагає від росії вивести всі війська з України, повернути їй окуповані території і виплатити репарації, однак останнім часом Київ «опинився під тиском» і змушений розглядати інші варіанти посадити російського диктатора владіміра путіна за стіл переговорів.

За словами Куделки, повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році має нагадати Заходу, що росія є «імперською наддержавою з імперськими бажаннями» і «абсолютно зневажливо ставиться» до своїх військових втрат і смертей цивільного населення.

Він також додав, що Чехія також є «мішенню» для російської гібридної війни, яка складається з шпигунства, кібератак, дезінформації та підривної діяльності.

Глава чеської розвідки також відкинув занепокоєння про те, що адміністрація новообраного президента США Дональда Трампа може послабити співпрацю між США та Європою у сфері безпеки та розвідки.

«Я працював з нашими американськими партнерами за президента Трампа і раніше, і це було дійсно чудово… Те ж саме відбувається і зараз, за президента Байдена. І я на 100% переконаний, що це буде так само добре і під час другого терміну Трампа», — підкреслив Куделка.

Він закликав Захід не наражати себе на нові загрози безпеці і економічну залежність, коли вони відновлять ділові і дипломатичні відносини з росією в майбутньому додавши, що росія є «агресором, який розуміє лише силу», і результат війни визначатиме ймовірність майбутнього глобального конфлікту за безпосередньої участі НАТО.

«Якщо росія зіткнеться з сильною країною або сильним альянсом, вона зробить розрахунок, що з нею не варто зв’язуватися… Якщо ж, навпаки, росія дійде висновку, що війна в Україні себе виправдала, що європейські країни слабкі, а НАТО бракує єдності, тоді вона може спробувати щось нове», — сказав Куделка.

Читайте також:
Політика
Після першого туру лідирує ультраправий антизахідний кандидат. Другий тур президентських виборів у Румунії має відбутися 8 грудня.
25 листопада, 11:15
Політика
Легко зберігати позаблоковий нейтралітет, коли тебе з усіх боків оточують держави Північноатлантичного альянсу. Україні таке не снилося.
17 листопада, 09:27
Політика
За її словами, НАТО має залишатися провідною силою в питаннях європейської оборони, а ЄС має підтримувати Альянс в таких питаннях
12 листопада, 18:26
Світ
Єврокомісія попередила персонал, що Брюссель заповнений шпигунами — Politico
08 листопада, 17:44
Політика
Макрон заявив, що Берлін і Париж працюватимуть над створенням єдиної, сильнішої Європи в «новому контексті».
06 листопада, 18:00
Політика
Послиця Ірина Венедиктова виконує накази свого начальства з вулиці Банкової. Тому Берн ухиляється від надання військової допомоги Києву.
24 жовтня, 08:26