Японія і Австралія домовилися спільно протистояти КНР

СВІТ
06 січня, 08:47
Японія і Австралія домовилися спільно протистояти КНР
Фото: The Japan Times

Агресивно налаштований комуністичний Китай, мавпуючи політку РФ, спонукає своїх сусідів до об'єднання у військові блоки.

Про це свідчить готовність урядів Австралії та Японії укласти угоду про зміцнення двосторонньої співпраці у галузі оборони та національної безпеки, інформує агенція "Останній Бастіон" із посиланням на "CNN".

Важливий для Канберри та Токіо документ, який готували понад пів року, підписали сьогодні, 6 січня, на віртуальному саміті за участі прем'єр-міністрів Скотта Моррісона і Фуміо Кісіди.

За словами очільника австралійського уряду, договір уперше встановить рамки взаємодії збройних сил обох тихоокеанських країн і окреслить перспективи протидії загрозам зі сторони КНР.

«Цей документ показує відданість Австралії та Японії багаторічній плідній двосторонній співпраці у розв'язанні спільних проблем, пов'язаних зі стратегічною безпекою, з якими ми стикаємося. Він також сприятиме зміцненню нашої оборони та стабільності в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, попри намагання окремих країн змінити status quo», — прокоментував подію Скотт Моррісон.

Надалі Токіо і Канберра також збираються обговорити можливості посилення механізмів державно-приватного партнерства у сфері екологічної енергетики, обміну критично важливих технологій і матеріалів.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", батареї сучасних зенітних і протикорабельних ракет міністерство оборони Японії розташує на острові Ісіґакі за 306 км від Тайваню.

Читайте також:
Світ
Російська агресія проти України триває 8 років і до тепер Європа здебільшого помилково спостерігала за конфліктом опосередковано і буденно.
02 липня, 20:44
Світ
Цьогорічний саміт Північноатлантичного альянсу у Мадриді продемонструє готовність країн-учасниць відповідати на нові загрози й виклики.
28 червня, 22:07
Опінії
Ворога потрібно рішуче поборювати, а не вибудовувати з ним компроміси
24 червня, 15:17
Війна
Суд відмовив в арешті активів групи VS Energy, пов'язаної із заступником голови Держдуми РФ Олександром Бабаковим та його партнерами
24 червня, 14:55
Кримінал
Відомого у країнах Балтії публіциста і проросійського політичного діяча Владіміра Ліндермана затримали у власній оселі на околиці Риґи.
23 червня, 18:09
Світ
Агресивні дії кремлівського бункерного щура в Україні спонукали європейських політиків відновити дебати щодо власної "ядерної парасольки".
22 червня, 17:09