Японія і Австралія домовилися спільно протистояти КНР

СВІТ
06 січня, 08:47
Японія і Австралія домовилися спільно протистояти КНР
Фото: The Japan Times

Агресивно налаштований комуністичний Китай, мавпуючи політку РФ, спонукає своїх сусідів до об'єднання у військові блоки.

Про це свідчить готовність урядів Австралії та Японії укласти угоду про зміцнення двосторонньої співпраці у галузі оборони та національної безпеки, інформує агенція "Останній Бастіон" із посиланням на "CNN".

Важливий для Канберри та Токіо документ, який готували понад пів року, підписали сьогодні, 6 січня, на віртуальному саміті за участі прем'єр-міністрів Скотта Моррісона і Фуміо Кісіди.

За словами очільника австралійського уряду, договір уперше встановить рамки взаємодії збройних сил обох тихоокеанських країн і окреслить перспективи протидії загрозам зі сторони КНР.

«Цей документ показує відданість Австралії та Японії багаторічній плідній двосторонній співпраці у розв'язанні спільних проблем, пов'язаних зі стратегічною безпекою, з якими ми стикаємося. Він також сприятиме зміцненню нашої оборони та стабільності в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, попри намагання окремих країн змінити status quo», — прокоментував подію Скотт Моррісон.

Надалі Токіо і Канберра також збираються обговорити можливості посилення механізмів державно-приватного партнерства у сфері екологічної енергетики, обміну критично важливих технологій і матеріалів.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", батареї сучасних зенітних і протикорабельних ракет міністерство оборони Японії розташує на острові Ісіґакі за 306 км від Тайваню.

Читайте також:
У той час як НАТО консолідує зусилля для попередження нападу Росії, президент України ухиляється від публічних заяв
15:25
Хтось в оточенні Президента думає, що може бути «внутрішня правда» і «зовнішня правда»?
вчора, 13:33
Кремлівському "бункерному щуру" слід сім разів подумати, перед тим як один раз повномасштабно нападати на Україну.
21 січня, 11:07
Чехія хоче надати Україні зброю для захисту від можливої повномасштабної агресії, яку планомірно готує Кремль.
20 січня, 14:36
Повідомляється про кібератаку на форум Prozorro Infobox
17 січня, 19:47
Путін зайде так далеко, наскільки йому дозволять.
14 січня, 20:10