Японські науковці створили перший у світі дерев'яний супутник

21 лютого, 12:35
Японські науковці створили перший у світі дерев'яний супутник
Фото: JAXA

Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.

Про це на шпальтах одного із галузевих видань Smithsonian Magazine повідомили самі японські дослідники. Перший у світі дерев'яний супутник — по суті крихітний зонд «LignoSat» розміром із філіжанку кави виготовлений із магнолії.

Зазначається, що під час експериментів на Міжнародній космічній станції розробка показала себе доволі стабільною та стійкою до розтріскування. На зразках не було виявлено ознак пошкоджень, що пояснюється відсутністю у космосі кисню, який спричиняє горіння деревини.

«Всі супутники, входячи в атмосферу Землі при поверненні, згоряють і створюють крихітні частинки оксиду алюмінію, які залишаються у верхніх шарах протягом багатьох років. Наша ж інновація — екологічно чистий зонд «LignoSat», виведений на орбіту минулого літа, — створений для боротьби зі шкідливими частинками алюмінію», — прокоментував розробку пояснив японський астронавт Такао Дої.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, як приватна американська корпорація SpaceX відправила на орбіту Землі військові супутники. Вони мають попереджати про ракетні атаки.

Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00