Японські науковці створили перший у світі дерев'яний супутник

21 лютого, 12:35
Японські науковці створили перший у світі дерев'яний супутник
Фото: JAXA

Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.

Про це на шпальтах одного із галузевих видань Smithsonian Magazine повідомили самі японські дослідники. Перший у світі дерев'яний супутник — по суті крихітний зонд «LignoSat» розміром із філіжанку кави виготовлений із магнолії.

Зазначається, що під час експериментів на Міжнародній космічній станції розробка показала себе доволі стабільною та стійкою до розтріскування. На зразках не було виявлено ознак пошкоджень, що пояснюється відсутністю у космосі кисню, який спричиняє горіння деревини.

«Всі супутники, входячи в атмосферу Землі при поверненні, згоряють і створюють крихітні частинки оксиду алюмінію, які залишаються у верхніх шарах протягом багатьох років. Наша ж інновація — екологічно чистий зонд «LignoSat», виведений на орбіту минулого літа, — створений для боротьби зі шкідливими частинками алюмінію», — прокоментував розробку пояснив японський астронавт Такао Дої.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, як приватна американська корпорація SpaceX відправила на орбіту Землі військові супутники. Вони мають попереджати про ракетні атаки.

Читайте також:
Історія
Епоха сприйняття у глобальному світі
06 липня, 16:38
Світ
NASA запевняє, що екіпаж перебуває в безпеці та має достатньо ресурсів на борту МКС
02 липня, 16:01
Новини
Як Пентагон залучає приватні компанії до роботи на обороноздатність США
29 червня, 14:29
Світ
Дослідники NASA вчетверте перенесли дату повернення космічного корабля Boeing Starliner на Землю
24 червня, 11:31
Історія
Українці у проєкті першої орбітальної станції
11 червня, 16:57