Японський зонд уперше передав знімки поверхні Місяця на Землю

29.12.2023, 06:05
Японський зонд уперше передав знімки поверхні Місяця на Землю
Фото: Twitter

Міжпланетний пристрій, запущений у вересні у космос японськими астронавтами, нарешті відзвітував. Днями він здійснив складний маневр.

Йдеться про апарат SLIM (повна назва: Smart Lander for Investigating Moon — прим. ред.) від Японської агенції аерокосмічних досліджень (JAXA). 25 грудня він вийшов на еліптичну навколомісячну орбіту, після чого передав свої перші зображення місячної поверхні на Землю.

У відомстві наголошують, що міжпланетний шлях їхній пристрій здолав доволі швидко не зіткнувшись із космічним сміттям чи іншими об'єктами поза земною орбітою. Тепер науковці досліджують отримані знімки так званої «темної сторони» Місяця.

Згідно із планом від JAXA, апарат SLIM довжиною 2,7 метра повинен спробувати сісти на поверхню природного супутника Землі 19 січня 2024 року. Якщо модулю це вдасться, успіх стане історичним: на сьогодні лише 4 країни — СССР, США, КНР та Індія — робили м'яку посадку апарата на Місяць.

Своєю чергою медіаагенція Останній Бастіон нагадує читачам, як на тижні телескоп «Джеймс Вебб» показав гравітаційну лінзу від галактичного скупчення. Воно знаходиться у далекому сузір'ї Волосся Вероніки за мільярди світлових років.

Читайте також:
Життя
Віддаленому від Землі космічному тілу дали кодову назву LHS 1140b. Ця екзопланета може мати глобальний водяний океан і атмосферу з азоту.
04 квітня, 06:02
Життя
Його зможуть спостерігати жителі більшої частини Північної Америки
14 березня, 16:22
Життя
Щодня вона поглинає масу, рівну нашому Сонцю. З'ясувалося, що зафіксований енергетичний космічний об'єкт — справжній квазар-рекордсмен.
21 лютого, 21:40
Життя
Поблизу Чумацького Шляху знаходяться сотні тисяч світів, де може існувати позаземне життя. Наразі їх досліджують на відстані.
24.10.2023, 21:57
Життя
Науковці спрогнозували, якими будуть останні дні Сонячної системи та коли це станеться. Швидше за все, людство до того часу не доживе.
20.10.2023, 13:05
Життя
Об’єкт на відстані 1400 світлових років від нас, серйозно суперечить уявленням про те, що можливо у Всесвіті.
16.08.2023, 13:10