ЄБРР погіршив прогноз для української економіки

УКРАЇНА
06.11.2015, 08:24
ЄБРР погіршив прогноз для української економіки

ЄБРР прогнозує більше, ніж це очікувалося раніше, уповільнення економік України, Білорусі та Молдови за підсумками 2015 року через те, що "економіки цих країн зазнають негативних впливів регіональних трендів в економічній сфері та сфері безпеки".

Зокрема, для України експерти банку знизили прогноз до 11,5% падіння ВВП у 2015 році, але передбачають повернення до зростання у 2% у 2016 році.

"Існує обережна надія, що економіка досягла дна у середині 2015 року, і що обсяги виробництва стабілізуються у другій половині року в умовах місцевих та регіональних ризиків, які залишаються суттєвими", - йдеться у повідомленні ЄБРР.

У червні ЄБРР вже погіршував прогноз для України на 2015 рік до 9% падіння. У 2014 році ВВП України скоротився на 6,8%.

У ЄБРР також повідомляють, що у Білорусі падіння ВВП - за прогнозами банку на 3,5% на кінець року - буде першим за майже 20 років безперервного зростання.

У Молдові на кінець року можу бути зафіксоване падіння ВВП на 2%.

Як відзначають у ЄБРР, "країни у східній частині цього регіону негативно впливає рецесія у Росії, а також низькі ціни на нафту та іншу товарну продукцію".

У самій Росії, за прогнозами ЄБРР, ВВП скоротиться на 4,2% у поточному році та на 1,2% у 2016 році.

"Це обумовлюється зменшенням обсягів споживання та інвестицій через значне падіння цін на нафту, структурні проблеми та вплив економічних санкцій", - йдеться у повідомленні ЄБРР.

Загалом у регіоні Центральної та Східної Європи, за оцінками ЄБРР, зростання економіки уповільниться до 0,2% (порівняно із 1,8% у 2014 році).

А от у 2016 році, як очікується, буде помірковане зростання на 1,6%.

"Можна очікувати певний підйом у 2016 році після п’яти років уповільнення, але є значні ризики", - зазначив Ганс Пітер Ланкес, який виконує обов’язки головного економіста ЄБРР.

Останній Бастіон