Єгипетські піраміди Ісаака Ньютона

11.06.2023, 09:39
Єгипетські піраміди Ісаака Ньютона

Ньютон був переконаний, що стародавні єгипетські піраміди були ключем до апокаліпсиса.

Найвідоміший учений-фізик, ключова постать наукової революції, виявляється, активно цікавився окультизмом, містицизмом та теологією.

Минулого місяця було оголошено, що знайдено раніше невраховані копії новаторської наукової книги Ісаака Ньютона “Математичні засади натуральної філософії”, відомої як “Principia”.

Єгипетські піраміди Ісаака Ньютона_1

Аналізуючи печатки про власність та нотатки, написані на полях деяких книг, а також пов'язані листи та інші документи, дослідники виявили докази того, що “Принципи”, які колись вважалися призначеними лише для обраної групи досвідчених математиків, були присвячені не лише математичним наукам.

Ньютон мав багато секретів. І тепер ми дізналися ще про одне – він намагався знайти та розгадати коди, заховані у Біблії. Ну а неопубліковані нотатки, ймовірно написані у 1680-х роках і виявлені лише через 200 років після смерті Ньютона, тепер продаються на Sotheby's.

Ці старі документи показують, що Ньютон був переконаний, що стародавні єгипетські піраміди були ключем до апокаліпсиса.

Після критики його роботи з боку його противника Роберта Гука з Королівського товариства Ньютон почав вивчати піраміди в 1680-х роках. У період добровільного наукового заслання в маєток Вулсторп в Лінкольнширі, далеко від своєї бази в Кембриджському університеті.

Ньютон виявляв особливий інтерес до пірамід, тому що він дійшов висновку, що ці стародавні структури можуть допомогти підтвердити його теорію гравітації. На додаток до цього він також думав, що, дізнавшись, як було побудовано піраміди, він відкриє інші секрети нашого світу.

Однією з цілей була одиниця виміру, яку використовували давні єгиптяни під час створення пірамід. Вчений був упевнений, що якщо він дізнається як стародавні вимірювали та будували піраміди, то він зможе обчислити коло Землі. Він був переконаний, що єгиптяни її знали. Хоча спроби з боку інших вчених робилися й до Ньютона, результати виходили сумнівними.

“Ньютон вважав, що древні могли виміряти Землю, використовуючи методи, загублені сучасної людини. Цифри, дані Ератосфеном, не відповідали припущенням Ньютона про гравітаційне тяжіння, тому він звернувся до більш ранньої цифри, наведеної Фалесом і Анаксимандром у VI столітті до нашої ери, яка полягала в тому, що коло Землі становило 400 000 стадій”, – сказано аукціонного будинку Sotheby's.

Єгипетські піраміди Ісаака Ньютона_3

Ці записи все ще можна прочитати, навіть незважаючи на те, що папір обгорів по краях. Як розповідають, це сталося після того, як його собака, Даймонд, стрибнула на стіл і перекинула свічку.

"Це справді захоплюючі документи, тому що в них можна побачити, як Ньютон намагається розгадати секрети пірамід", - сказав Габріель Хітон, фахівець з рукописів Sotheby's. Це чудове поєднання Ньютона і цих великих предметів класичної античності, які зачаровували людей протягом тисячоліть. Статті напрочуд швидко перенесуть вас прямо в саму суть низки найглибших питань, які досліджував сер Ньютон”.

Як повідомляє The Guardian, Ісаак Ньютон “сподівався, що це приведе його до інших стародавніх вимірів, які дозволять йому розкрити архітектуру та розміри Храму Соломона – декорації апокаліпсису – та інтерпретувати приховані значення Біблії. Він намагався знайти докази своєї теорії гравітації, але, крім того, вважалося, що стародавні єгиптяни мали секрети алхімії, які з того часу були втрачені”, – сказав Хітон.

"Сьогодні ці області здаються розрізненими, але Ньютону в 17 столітті вони не здавалися такими".

Треба сказати, що Ньютон тримав свою одержимість алхімією та своїми неортодоксальними релігійними переконаннями у секреті. І не тому, що він боявся, що його віра може дискредитувати його наукову працю, а тому, що його неортодоксальні погляди могли б коштувати йому кар'єру.

Ньютон, звичайно ж, був не єдиним вченим, який цікавився алхімією. Парацельс (1493–1541), один із найвпливовіших вчених-медиків у Європі раннього Нового часу, написав понад десять тисяч сторінок, присвячених хірургії, алхімії, астрології та теології. Як пояснювалося раніше, алхімія була багатою символікою середньовічної науки (попередницею хімії), що поєднує практичні відкриття алхіміків з містичним поглядом на природу.

Ідея науки як альтернативи релігії – це сучасний приклад мислення. Ньютон нізащо не повірив би, що його наукова робота може якось підірвати релігійні переконання. Він не намагався спростувати християнство – він був людиною, яка довгий час щиро намагалася встановити вірогідний час для біблійного апокаліпсису. Саме тому він так зацікавився пірамідами”, – сказав Хітон.

Зрештою, "виключно рідкісні" неопубліковані рукописи Ньютона були продані у вівторок за 380 000 фунтів стерлінгів на аукціоні Sotheby's.

вибір редакції
Читайте також:
Книги
Багатші країни поринають у безграмотність прямо зараз. І не тільки через масові міграційні рухи на планеті, але й стагнацію рівня IQ.
вчора, 21:42
Мистецтво
Завдяки штучному інтелекту компанія Prodigy Education дослідила тексти англійськомовних пісень найкращих виконавців за версією Billboard.
06 листопада, 21:46
Життя
Практично весь урожай кави у світі відноситься лише до двох його сортів: арабіки та робусти. Інші ж — доволі рідкісні та вкрай дорогі.
27 жовтня, 18:49
Історія
Раби — основне джерело багатства колоніальних компаній Атлантики. Цей грошовий колообіг увійшов до історії під назвою «трикутна торгівля».
06 жовтня, 18:49
Життя
Пояснення цього явища у науковому сенсі досі не існувало.
21 вересня, 08:38
Світ
Говорячи про пустелі, найчастіше уявляємо Сахару, Атакаму, Ґобі чи Олешківські піски. Однак під це визначення підходить й... Антарктида!
15 вересня, 11:45