ЄС хоче заборонити російським дипломатам пересуватися країнами Шенгенської угоди — Politico

ВІЙНА
06 лютого, 09:18
ЄС хоче заборонити російським дипломатам пересуватися країнами Шенгенської угоди — Politico

Наразі російські дипломати можуть вільно пересуватися по всій території Шенгенської зони.

Євросоюз обговорює питання щодо обмеження пересування російських дипломатів територією об'єднання, пише Politico, посилаючись на джерела. Минулого року таку пропозицію висловлювала Чехія.

За інформацією видання, європейські чиновники розглядають можливість обмеження поїздок дипломатів із росії країною, де вони акредитовані. Наразі російські дипломати можуть вільно пересуватися по всій території Шенгенської зони.

Нові обмеження пропонують запровадити у рамках 13-го пакету санкцій, який ЄС розробляє до другої річниці початку війни в Україні.

При цьому опитані дипломати вважають, що це буде швидше символічний пакет, де буде приділено увагу дотриманню рестрикцій третіми країнами. Також зазначається, що за допомогою документа до списків санкцій можуть бути включені нові компанії і може бути заборонено експорт товарів подвійного призначення та військової продукції.

Джерело Politico говорить про складнощі у реалізації цього обмеження через те, що між країнами ЄС немає кордонів та КПП, а поїздки всередині Шенгенської зони, як правило, не контролюються. Чеське МЗС, зокрема, пропонувало запровадити біометричні паспорти для дипломатів, зазначає видання.

Торік у листопаді газета Financial Times писала, що в ЄС обговорюють можливі обмеження на пересування для низки росіян з ініціативи Чехії. Раніше німецьке агентство DPA повідомляло, що до 24 лютого ЄС запровадить обмеження щодо 200 російських фізосіб та компаній. До цієї ж дати Євросоюз планує вирішити питання щодо вилучення заблокованих активів Банку росії.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Російський паспорт стає у Швейцарії «чорною міткою» через те, що місцеві банки бояться вторинних санкцій.
27 березня, 15:09
Світ
Банки Китаю почали блокувати платежі з московії у юанях
21 березня, 11:12
Політика
Болгарський парламент відмовився від російської нафти, не дивлячись на звільнення від заборони на її імпорт.
01 березня, 15:51
Економіка
Франція, Китай та Японія заморозили участь в найбільшому газовому проєкті московії «Арктик СПГ-2».
25.12.2023, 10:29
Спорт
Всі російські клуби та збірні відсторонені від міжнародних змагань через військову агресію проти України.
02.12.2023, 21:00