ЄС не визнає видані в Криму російські закордонні паспорти і відправляє за візами в Київ

УКРАЇНА
24.10.2014, 12:20
ЄС не визнає видані в Криму російські закордонні паспорти і відправляє за візами в Київ

Консульства європейських країн в Росії відмовляються видавати кримчанам візи в Європу, щоб отримати візи жителям окупованого півострова доведеться їхати в Київ.

Жителям окупованого Криму почали оформлювати російські закордонні паспорти, проте отримати візу до країн ЄС в Росії вони не зможуть.

Візи до країн Шенгенської угоди кримчани зможуть оформити тільки в Києві. Посольство Німеччини в Києві вже попередило жителів Криму про те, що тільки українське консульство і візові центри на території цієї держави мають право приймати заяви від резидентів Криму.

«Це стосується заявників, місце проживання яких Крим, не залежно від того, чи мають вони український паспорт або паспорт виданий на законних засадах третьою стороною», - уточнюється на офіційному сайті німецького представництва.

Позиція Євросоюзу стосовно видачі віз жителям Криму країнами Шенгенської угоди не змінювалась, повідомив прес-секретар представництва ЄС в Росії Сорен Ліборіус.

Євросоюз не визнає нелегальну анексію Криму РФ і вважає півострів українською територією. Саме тому від осіб, що постійно проживають на території Криму, очікують подання заяв на візи до консульств країн Шенгенської угоди на території України.

Представництво ЄС відповідає за візову позицію лише країн, що входять до Шенгенської угоди, пояснив ЛІборіус. Великобританія, яка не входить у Шенген, має свої візові процедури, проте позиція британських колег з кримського питання не відрізняється від загальноєвропейської, запевнив він.

У той же час, в Росії далеко не всі бачать в неможливості для кримчан отримати візи країн Європи на території Росії серйозну проблему. Так, депутат-єдинорос, заступник голови комітету Держдуми з конституційного законодавства і державної відбудови Дмітрій Вяткін заявив, що жителям Криму зовсім не обов’язково їздити до Європи.

«Якщо вважати, що Європа – єдине місце, куди можна поїхати, то це проблема. Але ж це не так. Не бачу в цьому проблеми. Країни, що входять в зону Шенгенської угоди, і раніше відмовляли у візі без пояснення причин будь-кому» - сказав він.