ЄС забив на сполох через епідемію кору

ПОЛТАВА
21.08.2018, 03:44

В Європейській комісії «дуже стурбовані» тим, що три з семи країн із найвищим рівнем захворюваності на кір в Європі є країнами ЄС.

Про це повідомляє «Слово і Діло».

«Низька імунізація однієї країни ставить під загрозу безпеку і здоров'я громадян по всій Європі. Вакцинація - це акт солідарності», - сказала прес-секретар Єврокомісії, передає ANSA.

За даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань, ці сім країн - Україна, Франція, Грузія, Греція, Італія, Росія і Сербія.

У всіх цих країнах медики фіксували смерті від кору, а всього померлих у Сербії - 14. Італійський уряд зробив одноразові обов'язкові щеплення під час вступу до школи добровільними. У ВООЗ заявили, що недостатнє щеплення людей вразливе для хвороби, незалежно від місця життя. За даними ВООЗ, у 2017 році кількість випадків захворювання на кір в Європі зросла на 400%.

Ще рік тому Україна була третьою в Європі за кількістю хворих. Серед країн, які постраждали від кору найбільше, були Румунія з 5562 випадками захворювання, Італія з 5006 випадками і Україна з 4767 випадками. За півроку 2018-го в країні вже захворіло в шість разів більше, ніж за весь минулий рік. За даними ВООЗ, за перше півріччя на кір в Україні захворіли 23000 осіб - велика частина всіх європейських хворих.

Захворюваність на кір в Європі в цьому році досягла 10-річного максимуму. За даними ВООЗ, кількість випадків захворювання дорослих і дітей досягла більш 41 000. У минулому році в Європі було 23 927 випадків захворювання, а 2016 року - 5273.

Кір є дуже заразною хворобою і поширюється повітряно-крапельним шляхом. Вакцина може запобігти інфекції, однак вакцинацію дискредитували дослідження, які показали можливий зв'язок вакцини з розвитком аутизму.

Нагадаємо, що на Полтавщині за півроку 2018-го захворіло на кір більше 300 людей, серед яких і діти і дорослі. А з кінця липня у Полтаві з’явилася вакцина проти захворювання.

Читайте також:
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
вчора, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
вчора, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
29 травня, 08:46
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
28 травня, 12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
28 травня, 09:18