ЄСПЛ визнав московію винною у систематичних порушеннях прав людини в Криму

ВІЙНА
25 червня, 16:20
ЄСПЛ визнав московію винною у систематичних порушеннях прав людини в Криму

Європейський суд з прав людини сьогодні оголосив рішення по суті в першій міждержавній справі в ЄСПЛ «Україна проти росії (щодо Криму)».

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) оголосив рішення по суті в першій міждержавній справі в «Україна проти росії (щодо Криму)», визнавши існування систематичних порушень прав людини в окупованому Криму з боку держави-агресорки.

Справа «Україна проти росії (щодо Криму)» стосувалася тверджень України про систематичні порушення Європейської конвенції з прав людини московією в Криму, починаючи з лютого 2014 року.

Вона також стосувалася тверджень про систематичні переслідування українців за їхню політичну позицію та/або проукраїнську діяльність (українські політичні в'язні), які мали місце переважно в Криму, а також в інших частинах України або в рф з початку 2014 року.

Уряд України стверджує, що з 27 лютого 2014 року росія здійснює ефективний контроль над Автономною республікою Крим та містом Севастополь.

Він стверджує, що систематичні порушення прав людини росією були частиною кампанії репресій, яка включала, зокрема, зникнення, незаконні затримання, жорстоке поводження, неможливість відмовитися від російського громадянства, придушення роботи українських ЗМІ та функціонування української мови в школах, а також переведення з Криму до віддалених в'язниць в росії.

ЄСПЛ встановив одноголосно, що Україна довела існування з боку росії адміністративної практики:

  • зникнень та відсутності ефективного розслідування у цьому зв’язку за статтею 2 Конвенції;
  • жорстокого поводження та незаконних затримань за статтями 3 та 5 Конвенції;
  • незаконного поширення російського законодавства, в результаті чого суди в Криму не можуть вважати такими, що встановлені відповідно до закону, за статтею 6;
  • примусової зміни українського громадянства на російське за статтею 8 Конвенції;
  • систематичних масових обшуків в порушення статті 8;
  • примусове переміщення на територію рф засуджених в порушення статті 8;
  • нападів та переслідування релігійних лідерів, які не належали до РПЦ, обушків та конфіскації майна у цьому зв’язку в порушення статті 9;
  • закриття неросійских медіа, в тому українських та кримськотатарських телестанцій, постійні переслідування та напади на журналістів в порушення статті 10;
  • заборона мирних зібрань та протестів та напади і переслідування їх організаторів в порушення статті 11 Конвенції;
  • експропріація приватного майна в порушення статті 1 Першого протоколу;
  • закриття українських та кримськотатарських класів в супереч статті 2 Першого протоколу;
  • порушення права на свободу на пересування між окупованою територією Криму та материковою частиною України;
  • дискримінація кримських татар
  • порушення прав політичних в’язні, неможливості їх повернення в Україну та жорстокого поводження з ними на окупованого Криму та території рф.

Нагадаємо: З 2022 року росія припинила брати участь у провадженнях в ЄСПЛ попри те, що досі несе відповідальність за рішеннями щодо скарг, поданих до вересня 2022 року.

Читайте також:
Війна
У компанії-виробнику дронів повідомили про «викрадення» свого головного інженера співробітниками ТЦК.
03 жовтня, 17:00
Опінії
Посольство США повідомило, що воно не в змозі допомогти своїм громадянам, що мають подвійне громадянство, виїхати з України.
05 червня, 10:00
Політика
Незабаром практика судів стосовно мобілізації та виконання військового обов’язку може бути закрита для громадськості.
24 травня, 09:45
Політика
Це сталося через рішення МЗС про заборону надання консульських послуг чоловікам.
24 квітня, 11:31
Кримінал
Саботаж потенційних колаборантів викрито в одній з областей України. Кричущі факти доводять профнепридатність соціальних педагогів.
29 січня, 14:17
Війна
Омбудсмен Дмитро Лубінець зазначив, що його обурюють випадки, коли працівники ТЦК застосовують до українців фізичну силу.
17 січня, 17:22