Єврейська правозахисна організація “Бецелем” звинуватила владу Ізраїля в апартеїді палестинців

СВІТ
13 січня, 14:38
Єврейська правозахисна організація “Бецелем” звинуватила владу Ізраїля в апартеїді палестинців
Фото: Известия

Правозахисники пояснили появу доповіді саме зараз, тим, що Ізраїль посилює тиск на арабів.

Єврейська правозахисна організація “Бецелем” опублікувала доповідь в якому офіційно оголосила сіоністський режим “Ізраїлю” апартеїдом проти палестинців і арабів в цілому. 

Про це повідомляє видання meduza.io.

Як наголошується в доповіді, Ізраїль фактично контролює всю територію від річки Йордан до Середземного моря — власну територію, визнану ООН, єврейські поселення на Західному березі і Східний Єрусалим, які більшість країн світу вважають окупованими. 

Життя в секторі Газа, звідки ізраїльські війська були виведені півтора десятиліття назад, також повністю контролюється Ізраїлем, нагадує «Бецелем».

Нарешті, палестинська адміністрація, що керує Західним берегом, як стверджується в доповіді, фактично не може приймати будь-яких важливих рішень без схвалення Ізраїлю.

Сумарно на цих територіях живуть 14 мільйонів осіб. Приблизно половина з них євреї, половина — араби. 

При цьому євреї, підкреслює “Бецелем”, є громадянами Ізраїлю і користуються всіма правами незалежно від того, де вони живуть — на ізраїльській території або в поселеннях.

З арабами ситуація інша: їх права залежать від місця проживання.

Так, 2,6 мільйона арабів на Західному березі й два мільйони в секторі Газа фактично позбавлені політичних прав, йдеться в доповіді “Бецелем”.

Хоча за кордоном критики Ізраїлю давно називають ситуацію в країні апартеїдом, в ізраїльському публічному полі використання цього слова фактично табуйовано, відзначає Associated Press. “Його часто намагаються уникати навіть помірні критики ізраїльської влади”.

У самій організації “Бецелем” пояснили появу доповіді саме зараз, тим, що Ізраїль, на думку правозахисників, посилює тиск на арабів. 

“По-перше, у 2018 році в країні був прийнятий закон, що закріплює визначення Ізраїлю як “національної держави єврейського народу”, а по-друге, у 2019 році влада країни оголосила про плани анексувати близько третини території Західного берега (зараз цей процес тимчасово зупинений на тлі встановлення дипвідносин Ізраїлю з Об'єднаними Арабськими Еміратами)”, — йдеться в доповіді правозахисників.

Речники ізраїльської влади та ізраїльські дипломати вже відреагували на доповідь, назвавши її “кривавим наклепом”, “що заснований на “спотвореному ідеологізованому підході” та є “хибним твердженням” і “інструментом пропаганди”.

Читайте також:
Очільник Кремля марить глобальною гегемонією, але при цьому не може розв'язати багаторічні локальні проблеми з ЖКГ всередині РФ.
09 січня, 08:59
В ефірі українського телебачення істотно зменшилася частка україномовних передач, що порушує чинне законодавство.
02.12.2020, 12:14
Підконтрольні Кремлю ЗМІ провокують недовіру до влади в Україні з метою дестабілізувати суспільство і посіяти розбрат серед громадян.
26.11.2020, 10:37
Хто б не був при владі в РФ, він повинен знаходиться у повній ізоляції через незаконно захоплений Крим і війну на Донбасі.
20.11.2020, 12:16
Фактичне гібридне визнання сепаратистів Придністров'я було одним з основних наслідків президентства Ігоря Додона.
17.11.2020, 12:05