Єврейська правозахисна організація “Бецелем” звинуватила владу Ізраїля в апартеїді палестинців

СВІТ
13 січня, 14:38
Єврейська правозахисна організація “Бецелем” звинуватила владу Ізраїля в апартеїді палестинців
Фото: Известия

Правозахисники пояснили появу доповіді саме зараз, тим, що Ізраїль посилює тиск на арабів.

Єврейська правозахисна організація “Бецелем” опублікувала доповідь в якому офіційно оголосила сіоністський режим “Ізраїлю” апартеїдом проти палестинців і арабів в цілому. 

Про це повідомляє видання meduza.io.

Як наголошується в доповіді, Ізраїль фактично контролює всю територію від річки Йордан до Середземного моря — власну територію, визнану ООН, єврейські поселення на Західному березі і Східний Єрусалим, які більшість країн світу вважають окупованими. 

Життя в секторі Газа, звідки ізраїльські війська були виведені півтора десятиліття назад, також повністю контролюється Ізраїлем, нагадує «Бецелем».

Нарешті, палестинська адміністрація, що керує Західним берегом, як стверджується в доповіді, фактично не може приймати будь-яких важливих рішень без схвалення Ізраїлю.

Сумарно на цих територіях живуть 14 мільйонів осіб. Приблизно половина з них євреї, половина — араби. 

При цьому євреї, підкреслює “Бецелем”, є громадянами Ізраїлю і користуються всіма правами незалежно від того, де вони живуть — на ізраїльській території або в поселеннях.

З арабами ситуація інша: їх права залежать від місця проживання.

Так, 2,6 мільйона арабів на Західному березі й два мільйони в секторі Газа фактично позбавлені політичних прав, йдеться в доповіді “Бецелем”.

Хоча за кордоном критики Ізраїлю давно називають ситуацію в країні апартеїдом, в ізраїльському публічному полі використання цього слова фактично табуйовано, відзначає Associated Press. “Його часто намагаються уникати навіть помірні критики ізраїльської влади”.

У самій організації “Бецелем” пояснили появу доповіді саме зараз, тим, що Ізраїль, на думку правозахисників, посилює тиск на арабів. 

“По-перше, у 2018 році в країні був прийнятий закон, що закріплює визначення Ізраїлю як “національної держави єврейського народу”, а по-друге, у 2019 році влада країни оголосила про плани анексувати близько третини території Західного берега (зараз цей процес тимчасово зупинений на тлі встановлення дипвідносин Ізраїлю з Об'єднаними Арабськими Еміратами)”, — йдеться в доповіді правозахисників.

Речники ізраїльської влади та ізраїльські дипломати вже відреагували на доповідь, назвавши її “кривавим наклепом”, “що заснований на “спотвореному ідеологізованому підході” та є “хибним твердженням” і “інструментом пропаганди”.

Читайте також:
Про 24-річного Романа Галуху штабісти сьогодні воліють не згадувати.
16 червня, 19:16
Бойовики гатили із гранатометів, кулеметів, мінометів 82-го калібру і стрілецької зброї.
13 червня, 08:54
Колишній голова литовського парламенту у 1990-1992 роках Вітаутас Ландсберґіс переконаний, що РФ хоче захопити 3 балтійські республіки.
08 червня, 13:26
В Гуцаєва є статус УБД. Але РНБО внесло його до так званого санкційного списку.
07 червня, 17:55
Як терористи атакували військову частину прикриваючись цивільними.
02 червня, 20:24