Єврокомісія очікує, що цього року буде прийнято перший загальноблоковий закон про ШІ

ПОЛІТИКА
29.05.2023, 13:37
Єврокомісія очікує, що цього року буде прийнято перший загальноблоковий закон про ШІ

Європейська комісія намагається посилити співпрацю між державами-членами щодо штучного інтелекту

Єврокомісія очікує, що цього року в Європейському Союзі буде досягнуто згоди щодо першого закону про штучний інтелект (AI), хоча вона визнає, що нові правила не набудуть чинності до 2025 року, як заявила в інтерв’ю комісар з питань цифрових технологій Маргрете Вестагер.

В інтерв’ю Lusa та іншим європейським ЗМІ в Брюсселі щодо четвертої зустрічі Ради ЄС з торгівлі та технологій із США, де буде розглянуто регулювання штучного інтелекту, Вестагер сказала, що навіть за підписання угоди цього року на європейському рівні, «їй все одно знадобиться принаймні один, якщо не два роки, щоб набути чинності».

«Ми сподіваємося провести перший трилог щодо закону про штучний інтелект в Європі до літа, що означало б, що якщо ми наполегливо над цим попрацюємо, ми зможемо отримати результат до кінця року», — сказав виконавчий віцепрезидент Європейської комісії відповідальний за Європу, придатну для цифрової епохи та конкуренції.

«Це означає, що нам потрібно щось, щоб подолати цей проміжок часу, тому що розвиток штучного інтелекту зараз здається експоненціальним, і можна сказати багато хорошого про демократію, але швидкість роботи не експоненціальна», — сказала Вестагер, додавши, що «це не критика, […] це просто означає, що існує величезна кількість питань, які слід обговорити, коли справа доходить до повного використання» цієї технології.

Під час попереднього огляду цієї зустрічі, яка відбувається в Лулео під головуванням Швеції в Раді ЄС, Вестагер зазначила, що штучний інтелект «був постійно на порядку денному» між ЄС і США, зокрема тому, що «існує величезний потенціал для продуктивності, і однією з проблем є в Європейському Союзі є те, що зростання продуктивності було досить повільним».

Темпи переговорів на рівні ЄС щодо цього закону, запропонованого два роки тому, також були повільними, тому, за словами Вестагер, початок переговорів до літа дозволить «розпочати технічну роботу» з метою політичних домовленостей, з «Рада набагато ближча до пропозиції Комісії», ніж Європарламент.

У квітні 2021 року Європейська комісія представила пропозицію щодо регулювання систем штучного інтелекту.

Це перший законодавчий акт ЄС, спрямований на захист основних цінностей і прав ЄС, а також безпеки користувачів шляхом зобов’язання систем, які вважаються високоризиковими, відповідати обов’язковим вимогам щодо їх надійності.

Тоді це буде перше регулювання, спрямоване на штучний інтелект, хоча творці та розробники цієї технології вже підпадають під дію європейського законодавства щодо основних прав, захисту споживачів і правил щодо безпеки продукції та відповідальності.

Очікується, що будуть запроваджені додаткові вимоги для усунення ризиків, наприклад нагляд з боку людини або зобов’язання чіткого інформування про можливості та обмеження штучного інтелекту.

ШІ все частіше використовується в таких сферах, як розваги (персоналізація контенту), онлайн-комерція (передбачення смаків споживачів), побутова техніка (розумне програмування) та електронне обладнання (використання віртуальних помічників, таких як Siri або Alexa, серед інших).

Європейська комісія намагається посилити співпрацю між державами-членами щодо штучного інтелекту, але єдиної правової бази досі немає, тому мета полягає в переході від добровільного підходу до регуляторної сфери.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
ШІ-ведучі на телебаченні обходяться дешевше, ніж справжні.
25 березня, 17:35
Світ
Поштовхом до цього стало масове поширення технологій штучного інтелекту.
16 березня, 20:03
Світ
Глобальні технологічні компанії з початку 2024 року звільнили вже 34 000 працівників
13 лютого, 16:45
Світ
У цій сфері штат Google налічує близько 30 000 працівників.
27.12.2023, 18:49
Світ
Китай краде секрети штучного інтелекту для шпигунства за американцями
26.12.2023, 10:45