Єврокомісія пригрозила Маску санкціями за блокування журналістів у Twitter

ПОЛІТИКА
17.12.2022, 10:15
Єврокомісія пригрозила Маску санкціями за блокування журналістів у Twitter

15 грудня соцмережа заблокувала акаунти журналістів великих американських видань, зокрема The New York Times, The Washington Post та CNN.

Заступник голови Єврокомісії Віра Юрова пригрозила Ілону Маску санкціями після того, як Twitter, яким володіє мільярдер, заблокував акаунти кількох американських журналістів.

«Повідомлення про блокування облікових записів журналістів у Twitter викликають занепокоєння. Європейський Акт про цифрові послуги вимагає дотримання свободи преси та фундаментальних прав. Ця вимога також посилена нашим Актом про свободу преси. Ілон Маск має знати про це. Тут відбуваються червоні лінії. Скоро можливі санкції»,— написала заступник голови ЄК у Twitter.

Увечері 15 грудня соцмережа заблокувала акаунти журналістів великих американських видань, зокрема The New York Times, The Washington Post та CNN. Ілон Маск написав, що блокування пов'язане з публікацією даних про його місцезнаходження.

Напередодні компанія оголосила про нові правила: тепер сервіс блокуватиме тих, хто ділиться посиланнями на сайти, що дозволяють відстежувати чиєсь місцезнаходження в режимі реального часу.

Того ж дня Маск подав до суду на Джека Суїні, власника облікового запису @ElonJet у Twitter, який створив бот, який повідомляв про переміщення літака мільярдера.

Після ухвалення нових правил Twitter також заблокував акаунти, у яких були посилання на відстеження літаків Джеффа Безоса, Марка Цукерберга та інших відомих особистостей.

Ілон Маск купив Twitter наприкінці жовтня за $44 млрд. Бізнесмен звільнив половину співробітників, а також пообіцяв послабити правила модерації та переглянути правила верифікації користувачів.

З самого початку угоди з придбання Twitter бізнесмен заявляв, що має намір нарешті дати її користувачам можливість «вільно говорити в рамках закону», а не наражатися на зайву цензуру. При цьому внутрішнє листування співробітників компанії, що публікується мільярдером, розкриває деталі про «цензуру в Twitter», посилило конфлікт бізнесмена з демократичною партією США.

Конфлікт між демократичною партією США та Ілоном Маском, який нещодавно придбав соцмережу Twitter, продовжує поглиблюватися.

Внутрішнє листування співробітників компанії, що публікується мільярдером, розкриває скандальні деталі про «цензуру в Twitter», зокрема про те, як обмежувалися поширення дискредитуючої інформації про сім'ю президента Джо Байдена і критика державної політики по боротьбі з COVID-19.

Республіканці вважають Маска захисником свободи слова та мають намір активно співпрацювати з ним у рамках розслідувань у Конгресі.

Коли наприкінці жовтня Ілон Маск прийшов у штаб-квартиру Twitter із раковиною, багатьом стало не до сміху. Хоча в англійській мові при використанні в ідіоматичних зворотах слово «раковина» наділяють різними жартівливими сенсами, у цьому випадку йшлося про радикальні плани нового власника соцмережі. На своїй сторінці в Twitter Маск пояснив неординарний жест закликом «замислитися» (let that sink in — дослівний переклад дайте цій раковині зайти).

З самого початку багатомільярдної угоди щодо придбання Twitter Ілон Маск заявляв: він має намір нарешті дати її користувачам можливість «вільно говорити в рамках закону», а не наражатися на зайву цензуру. Одним із перших вказівок нового начальника стало розблокування облікового запису пародійного і вкрай популярного серед консерваторів ресурсу Babylon Bee. За останні шість тижнів Ілон Маск повернув до життя ще кілька назавжди заблокованих акаунтів, включаючи обліковий запис колишнього президента Дональда Трампа (він, щоправда, досі Twitter не повернувся, воліючи користуватися своєю платформою Truth).

Як повідомляє Fox News, новий глава Twitter повністю розпустив консультативну групу безпеки, яка модерувала спірний контент і складалася з майже 100 експертів з прав людини.

Паралельно з поверненням до життя закритих облікових записів Ілон Маск почав ділитися з громадськістю внутрішнім листуванням співробітників, які обговорювали необхідність блокування того чи іншого профілю в соцмережі.

Зокрема, днями він написав: співробітники, які заблокували Дональда Трампа, самі визнавали, що він не порушував правил.

Інша історія, яка спровокувала гарячі дискусії, стосувалася інформації з ноутбука, що належить синові президента США Джо Байдену Хантеру. У комп'ютері, нагадаємо, було знайдено особистий відеоконтент за участю Байдена-молодшого, а також листування з партнерами по бізнесу, яке могло вказувати на можливий лобізм інтересів закордонних компаній Байденом-старшим під час перебування його на посаді віце-президента.

Внутрішнє листування співробітників (так звані файли Twitter), яке Ілон Маск розповсюджує через журналістів Метта Тайббі, показало, що офіційні особи компанії не були впевнені в тому, чи варто приховувати цю історію від публіки.

Спочатку з'явилася вона у газеті The New York Post. Однак, як випливає з оприлюднених документів, керівництвом Twitter було ухвалено рішення все-таки заблокувати контент — через побоювання, що сенсація могла стати результатом злому, організованого московією, і, вочевидь, порушує права громадянина США на секретність його листування.

У наступних випусках Twitter-файлів Ілон Маск пообіцяв розповісти, як соцмережа модерувала тему COVID-19, зокрема, блокувала акаунти критиків державної політики у сфері вакцинації.

За даними Fox News, Ілон Маск особисто запросив до офісу Twitter для з'ясування всіх обставин професора Стенфорда доктора Джая Бхаттачарью, який потрапив до чорного списку соцмережі через критику урядових заходів щодо боротьби з пандемією.

А кілька днів тому Ілон Маск також закликав провести розслідування щодо головного інфекціоніста США Ентоні Фаучі. Він, за версією мільярдера, «збрехав Конгресу та фінансував дослідження», які «вбили мільйони людей». Фаучі в боргу не залишився і в інтерв'ю MSNBC заявив, що Twitter за Ілона Маски перетворився на «вигрібну яму дезінформації».

У Білому домі, схоже, втомилися відповідати на дії Ілона Маска і навіть не виключають переходу до активніших дій.

На запитання журналіста, чи не є мільярдер загрозою нацбезпеці, глава Білого дому відповів:

«Співпраця Ілона Маска та/або технічні відносини з іншими країнами заслуговують на увагу».

За словами американського лідера, для перевірок є багато способів. Радник Білого дому з нацбезпеки Джейк Салліван та прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр не змогли прояснити журналістам, що за інструменти мав на увазі Джо Байден.

Пані Жан-П'єр майже щотижня змушена відповідати на незручні питання, які журналісти ставлять їй через нову інформацію від нового власника Twitter. Якісь факти вона називає «відволіканням уваги», якісь «застарілими новинами». Розвиток історії з ноутбуком сина президента вона, наприклад, назвала "нездоровим". Ця інформація, за словами прес-секретаря, «жодному американцю не допоможе покращити життя». Недавню атаку на Ентоні Фаучі пані Жан-П'єр назвала «огидною».

Загалом демократи обурюються і вже, за даними газети The Washington Post, переходять із Twitter на іншу платформу — Mastodon.

Республіканці ж активно виступають на підтримку Ілона Маска. Так, майбутній спікер Палати представників Кевін Маккарті звинуватив владу США у переслідуванні того, хто «прагне свободи слова».

Газета The New York Post повідомляє, що бізнесмен обговорює з лідерами республіканців можливість появи в Палаті представників: там він, ймовірно, дасть свідчення щодо блокування соцмережею інформації про сина президента Байдена. Багато республіканців підтримують і розслідування того, як висвітлювалася у Twitter пандемія COVID-19.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
Блокування персональних блогів, приховування зловживань і звинувачення в шахрайстві на міжнародному рівні – ось реалії сучасної України.
13 січня, 11:41
Політика
Уповноважений з прав корупціонерів і зеленського заблокував два львівські новинні сайти.
31.12.2024, 10:08
Світ
Журналістам Deutsche Welle заборонили висвітлювати геноцид «Ізраїлю» в секторі Ґаза
20.12.2024, 10:18
Політика
Де перетинаються інтереси ОПЗЖ та Слуг Народу? Правильно, багато в чому, але тепер нова точка дотику – протидія роботі журналістів.
02.12.2024, 16:10
Позиція
А саме, грабунку, стеження за журналістами і політиками.
07.11.2024, 11:55
Політика
В Україні хочуть запровадити в законодавство покарання за сталкінг та переслідування в соцмережах
14.10.2024, 10:04