Європейські країни бояться, що у разі перемоги на виборах Трамп виведе США з НАТО

СВІТ
09.12.2023, 18:12
Європейські країни бояться, що у разі перемоги на виборах Трамп виведе США з НАТО

Трамп може позбавити Європу американської військової присутності.

Якщо Дональда Трампа знову оберуть президентом США, деякі європейські країни збираються задобрювати його закупівлями американської зброї.

Про це пише The New York Times з посиланням на свої джерела серед європейських дипломатів, зазначаючи, що цієї ж стратегії ці країни дотримувалися і минулого президентського терміну Трампа.

Основним страхом європейських країн, як пише видання, є вихід США з НАТО. На це натякає передвиборна програма Трампа, в якій сказано, що «ми закінчимо процес, який ми розпочали минулого разу — процес переоцінки завдань та призначення» Північноатлантичного альянсу.

За даними NYT, посли європейських країн та представники аналітичних центрів здійснюють «паломництва» до соратників Дональда Трампа, щоб дізнатися про його справжні наміри. Посол Фінляндії Мікко Хаутала, згідно з даними джерел видання, безпосередньо звернувся до колишнього президента, спробувавши переконати його у важливості його країни для НАТО.

Загалом одразу ж кілька нинішніх і колишніх європейських дипломатів попередили свої уряди про те, що Трамп може у разі свого повернення на пост президента не лише відмовитися від військової допомоги Україні, а й загалом позбавити Європу американської військової присутності.

Своєю чергою Reuters пише, що Демократична партія США не має запасного плану на випадок, якщо Джо Байден не піде на другий термін. Сам нинішній американський президент збирається йти на вибори, не дивлячись на падіння своїх рейтингів. Також наголошується, що партія не має інших консенсусних кандидатів, рейтинг яких не був би ще нижчим, ніж у Байдена.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Прорубана Пєтром I хвіртка насправді не була чимось новим для колишнього ординського улусу. Погляди на Захід у Кремлі виношували й раніше.
25 січня, 07:19
Опінії
Чому колективний Захід не вивчив урок?
06 січня, 14:37
Війна
Західні партнери України ще не усвідомили, в якій ситуації перебуває планета після 24.II.2022. Третя світова війна не прогноз, а дійсність.
26.12.2023, 19:21
Світ
Дарма, що ізраїльський режим не дослухається до порад із латиноамериканської держави. Бо президент Наїб Букеле — етнічний палестинець.
24.12.2023, 07:59
Світ
Брудні гроші не пахнуть. Це доведено продажними західними політиками, депутатами та чиновниками, які служать Москві та Пекіну.
17.12.2023, 11:15
Опінії
Віктор Орбан продовжує як вуж на пательні вимагати свого. Цей цинічний лицемір ще поп'є з України крові за завданням Кремля.
17.12.2023, 09:33