Євротур під час війни для "Слуг неукраїнського народу"

ПОЛІТИКА
31 травня, 08:05
Євротур під час війни для "Слуг неукраїнського народу"

“Слуга народу” Торохтій під час війни відпочиває за кордоном та їздить новим авто за 7 мільйонів

Народний депутат із фракції "Слуга народу" Богдан Торохтій відпочивав на морі за кордоном під час воєнного стану та використовує придбаний у березні 2023 року Mercedes-Benz EQS.

Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.

Богдан Торохтій — народний депутат фракції “Слуга народу” з серпня 2019-го. За даними попереднього розслідування Bihus.Info, нардеп був одним з візитерів офісу тіньового куратора групи депутатів Парламенту — бізнесмена Іллі Павлюка.

Ця група відома організованими голосуваннями на користь різних фінансово-промислових груп, найчастіше в інтересах олігарха Ріната Ахметова. Торохтій злагоджено голосував з усією групою.

Після повномасштабного російського вторгнення родина Торохтія встигла змінити три автомобілі, усі вони купувались на ім’я його дружини Аліни Левченко.

Дружина — донька футбольного тренера Віталія Левченка, колишня помічниця нардепа Сергія Капліна та колишня радниця ексміністра інфраструктури Володимира Омеляна.

Так, у липні 2022-го року Аліна Левченко продала свій Range Rover Sport приблизно за 76 000 дол і того ж місяця стала власницею Mercedes-Benz G400 2020-го року випуску. Найнижча вартість такого позашляховика на вторинному ринку становить 158 800 дол.

Євротур під час війни для

У грудні 2022-го Левченко змінила Mercedes на новий Range Rover. За словами Богдана Торохтія, автомобіль подружжя передзамовило ще у 2021-му році, “дійшов” позашляховик до них так пізно через повномасштабну війну. Подібний до Range Rover Левченко автомобіль нині продається за 185 000 дол.

Євротур під час війни для

У березні 2023-го року Range Rover “обміняли” на електромобіль Mercedes-Benz EQS 580 2022-го року. Судячи з двокольорового виконання авто, це спецверсія моделі EQS 580 – Edition One. Новий такий можна знайти у продажу за 197 851 дол, а у березні EQS 580 Edition One продавався за 185 тис. дол. Журналісти зафіксували, як цим автомобілем Левченко користується нардеп Богдан Торохтій.

Євротур під час війни для

Незадовго до повномасштабного вторгнення Богдан Торохтій був серед ініціаторів законопроєкту №7055. Ним передбачалася заборона на виїзд з країни для народних депутатів України, окрім як за розпорядженням Президента України для здійснення їх повноважень. Однак, цю законодавчу заборону для нардепів так і не прийняли.

А 23 квітня 2022-го року Богдан Торохтій вже намагався виїхати з країни через прикордонний пункт “Порубне”, що на межі з Румунією. Того разу прикордонники не випустили його з країни.

Про це Bihus.Info дізнались із судового реєстру — нардеп подав до суду, аби оскаржити рішення про заборону на виїзд, питання вирішили у позасудовому порядку.

Журналістам вдалося ідентифікувати один з виїздів Богдана Торохтія за кордон завдяки публікаціям дружини нардепа у соціальних мережах. Торохтій з Левченко перебували в Болгарії у серпні 2022 р. незадовго до другої річниці їхнього шлюбу.

Bihus.Info з’ясували це завдяки кільком фотографіям Левченко, зробленим у болгарському містечку Єленіте. Попри те, що Левченко не використовувала геотег, журналісти ідентифікували місце зйомки по металевій решітці, серветці та вікну — це заклад Fish Restaurant Levant Beach, розташований на узбережжі Чорного моря в Єленіте.

Євротур під час війни для
Євротур під час війни для

14-го серпня 2022-го Левченко публікувала фото себе у закладі. За кілька днів, 20 серпня, на річницю весілля, — спільне з Торохтієм, зроблене з того ж місця, у тому ж одязі, з тим же макіяжем та прикрасами і, вочевидь, в той же день, що й попереднє. Загалом влітку 2022 р. Левченко викладала багато фото з Болгарії, що підтверджує: в той час вона перебувала саме в цій країні. А спільне фото в Болгарії з Торохтієм доводить, що він також був там у серпні 2022-го.

У коментарі журналістам депутат підтвердив, що виїжджав за кордон після повномасштабного вторгнення по сімейних справах: до дітей, які виїхали з України, а також до дружини.

У випадку з перебуванням у Болгарії, Богдан Торохтій відповів, що не пам’ятає, чи виїжджав він туди у серпні 2022-го, як і ймовірну мету перебування там. Попросив надіслати йому текстово питання і дати час на підготовку відповіді. За півгодини після надсилання запитань, Торохтій переслав журналісту скріншот, на якому було видно дату створення спільного фото з Левченко у Fish Restaurant Levant Beach — 27 вересня 2021-го року. Це мало натякати, що фотографія зроблена не у 2022-му році.

Євротур під час війни для

На техніці виробництва Apple змінити дату створення фото, обійшовши фіксацію зміни метаданих, можна у такий спосіб:

  1. змінити дату та час на самому пристрої на необхідні;
  2. зробити скріншот оригінальної фотографії і обрізати зайві елементи інтерфейсу;
  3. зберегти скріншот фото;
  4. повернути час та дату на поточну.

У метаданих лишиться дата та час створення, яка була виставлена на момент створення скріншота.

Євротур під час війни для

Окрім цього, журналісти проаналізували публікації Аліни Левченко за вересень 2021-го року — вони свідчать, що в той час вона з Торохтієм перебувала у Києві. 27-го вересня Левченко опублікувала фото зі свого помешкання у Києві і спільне з Торохтієм фото зі столичного закладу “Веранда на Дніпрі”. У попередній і наступні дні Левченко також публікувала фото з Києва. І загалом у вересні 2021-го не публікувала жодного фото чи відео з Болгарії (де, за нинішньою версією нардепа, вона перебувала в той час).

Євротур під час війни для

Про те, що спільне фото Левченко та Торохтія з Болгарії зроблене не в 2021 році, як намагався переконати редакцію нардеп, також свідчить екстер’єр закладу на фото. Він відповідає стану літа 2022 року, а не вересня 2021-го.

28 серпня 2022-го дружина нардепа опублікувала серію фото, зроблених перед фасадом закладу Fish Restaurant Levant Beach. Сукня, макіяж, аксесуари ідентичні тим, у яких Аліна Левченко фотографувалася з Богданом Торохтієм. Відтак, на одному з елементів фасаду можна помітити дві темні відмітини, а також праворуч від них тріщину, яка ближче до низу роздвоюється.

Євротур під час війни для

Журналісти проаналізували фотографії інших користувачів Instagram, зроблених у цьому закладі у різні часи.

У серпні 2021-го року поряд з тріщиною ще не було жодної з двох відмітин.

Євротур під час війни для

У червні 2022-го на фотографіях з закладу з’явилася тільки одна відмітина.

Євротур під час війни для

У липні 2022-го вперше зафіксовано дві відмітини, ідентичні тим, що були на фото Аліни Левченко.

Євротур під час війни для

Відтак журналісти переконані, що нардеп Богдан Торохтій намагався ввести їх в оману і підробив метадані фото з Болгарії, де він насправді перебував з дружиною у серпні 2022 року.

Автор : Володимир Омелян
Читайте також:
Опінії
Почув від однієї посвяченої людини, як відбувалась підсадка «слуг народу» в недекларований рай.
06 вересня, 07:08
Опінії
Чи є можливість, аби контракти вигравали не гандболісти-племінники "слуг народу"? Певно, що є, але вони поза увагою міністерств.
30 серпня, 17:42
Полтава
Як "Слуга неукраїнського народу" Сергій Іващенко реагує на критику.
08 серпня, 10:21
Політика
Дмитро Копанчук, який є депутатом міськради на Львівщині, виїхав з України під приводом супроводу батька з інвалідністю й не повернувся.
06 серпня, 10:07
Кримінал
Інформацію передали до поліції, яка має відкрити кримінальне провадження
24 травня, 10:35