Created with Sketch.

Єврозона може уникнути рецесії, – Goldman Sachs

18.01.2023, 06:00
Фото: Business Plus

Авторитетний американський банківський гігант переглянув свої прогнози й тепер очікують на уникнення рецесії всередині Єврозони.

Такі відомості з посиланням на закриті звіти фінансової установи "Goldman Sachs" оприлюднило видання "Reuters", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Оптимізм аналітиків зі США з'явився після різкого падіння рівня на енергоносії в Європейському союзі та скасування тоталітарних коронавірусних обмежень у комуністичному Китаї.

А проте, керівник відділу прогнозування Державного Банку Фінляндії Мері Обстбаум вважає вказані події сприятливими перш за все для економік країн Північної Європи та Балтії, але невизначеність все ще висока.

«Тепер уже очевидно, що найгірші сценарії не збудуться. Здається, нам вдалося уникнути повторення показників 2020-го і 2008-го років. Хоч ціни на енергоносії сильно впали, ще не час видихати з полегшенням. Немає жодної гарантії, що ціни залишаться на низькому рівні. Ми очікуємо на стрибок у разі, якщо Росія знову спробує повторити сценарій лютого-березня 2022 року», – зазначила Мері Обстбаум.

Якщо рецесія все ж таки настане, то, як очікується, буде нетривалою і зачепить тільки ті країни, котрі досі залежні від російських енергоносіїв, скажімо Угорщину.

Водночас фінансові аналітики "Goldman Sachs" прогнозую, що загальноєвропейська економіка знову зростатиме до кінця поточного року й мінімальне скорочення буде на рівні 0,5-0,75%.

Натомість "Останній Бастіон" вважає не зайвим нагадати читачам, що найкращі показники з подолання фінансово-економічної кризи в Європі нині демонструє Італія.

Читайте також
140 тис. грн виділила Кобеляцька міськрада для воїнів ЗСУ
Полтава
Центробанк подарував росіянам стагфляцію
Економіка
Санкції США змушують банки Індії відмежовуватися від РФ
Економіка
Нас чекає підняття податків, це факт
Опінії
Російська агресія повністю ізолювала Україну від зовнішніх ринків
Економіка
«Делікатна» реструктуризація українського боргу
Економіка