Рівень інфляції в Європі сповільнюється, – Bloomberg

ЕКОНОМІКА
05.01.2023, 19:48
Рівень інфляції в Європі сповільнюється, – Bloomberg
Фото: Reuters

Найкращі показники з подолання фінансово-економічної кризи демонструє Італія, де новий уряд замість популізму взявся за справи.

Такі позитивні відомості з Риму оприлюднили журналісти авторитетного видання "Bloomberg", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

На сьогодні загальний рівень інфляції на Апеннінах сповільнюється, а це свідчить про те, що Європейський союз може пройти пік без додаткової емісії власної валюти.

Водночас на цьому тлі ціна газу в ЄС нині впала нижче за позначку $700 за 1 кубічний метр; фактично, різке зменшення відбулося вперше після вересня 2021 року.

Сповільнення інфляції відображає тенденцію в основних європейських економіках і підживлює оптимізм щодо того, що найгірше зростання цін із моменту запровадження єврозони досягло свого піка.

Згідно з відомостями, опублікованими Національним інститутом статистики (італ. Istituto Nazionale di Statistica), інфляція в Італії знизилася до 12,3% у порівнянні з попереднім роком, коли найбільше зросли ціни на харчі та електроенергію.

Аналогічна ситуація склалася у Франції та Німеччині, проте ці країни все ще залежні від російських енергоносіїв, які прямо зараз замінюють на американські та близькосхідні.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", через теплу зиму сумнозвісний "холодомор" в Європі скасовується, у "Газпромі" вже виють на Місяць.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Адресну грошову допомогу отримають 16 військовослужбовців-земляків. Полтавські «зелені ямщики» на подібну щедрість неспроможні, бо жадібні.
29 листопада, 21:45
Економіка
Головна фінансова установа РФ займається «перегріванням» економіки. Попри шалені прибутки від продажу вуглеводнів ціни також ростуть.
15 листопада, 08:21
Економіка
Вашинґтон поступово, але невпинно тисне на Нью-Делі, який досі робить ґешефт на торгівлі з Москвою. Очевидно, довго цей процес не триватиме.
30 жовтня, 12:32
Опінії
Будьмо відверті: дірка у державному бюджеті України розміром у ₴500 мільярдів сама себе не закриє.  Проте як завжди є сумнозвісне «але»...
16 вересня, 13:43
Економіка
На світових фондових ринках справді спостерігаються різноспрямовані процеси. Через ризик рецесії почав зростати так званий «індекс страху».
09 серпня, 06:02
Економіка
Хто контролює рівень боргу, той впливає на ситуацію. Тому зростання української боргової ями на руку всім іноземним кредиторам.
25 червня, 19:22