З бюджету Полтавщини виділили 1,6 млн грн на медичні засоби
Зараз у аптеках Полтави неможливо купити ні медичних масок, ні антисептиків для рук. Люди все розкупили ще до оголошення карантину.
17 березня голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що для поповнення резерву медичних засобів на Полтавщині з бюджету додатково виділено 1 577 498 грн.
При Полтавській ОДА створили оперативний штаб, який працюватиме цілодобово й швидко вирішуватиме всі питання з протидії поширенню коронавірусу. Працює телефонна гаряча лінія, за якою лікарі надають консультації щодо коронавірусу: 0800505032.
Також у Полтаві працює гаряча лінія для громадян, які повернулися з-за кордону: 0505052959.
На Полтавщині медичну допомогу хворим та пацієнтам із підозрою на коронавірус, надаватимуть 17 інфекційних відділень на 427 ліжок. З них боксованих – 241, напівбоксованих – 186. Про це повідомив начальник Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак.
“Вимагаю від бізнесу проявити відповідальність і перевести якомога більше співробітників на дистанційний режим роботи, зберігши всі виплати. Адже світова практика довела, що заходи особистої гігієни та самоізоляція – найефективніші методи боротьби з коронавірусом. Так само звертаюся до приватних перевізників: у громадському транспорті має постійно проводитися дезінфекція. У автобусах та тролейбусах перевозити не більше 20 людей. Пасажири повинні відчувати себе в безпеці, інакше ми ухвалюватимемо відповідні управлінські рішення”, – розповів голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов.
Для надання підтримуючої кисневої терапії за наявності тяжкої гострої респіраторної інфекції в області передбачені відділення реанімації та інтенсивної терапії КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня» Полтавської обласної ради на 6 ліжок, а також 3 міжрайонних реанімаційних відділення: КНП «Миргородська центральна районна лікарня» Миргородської районної ради – 6 ліжок; КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування» Лубенської міської ради – 6 ліжок; КНП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» Кременчуцької міської ради – 12 ліжок.
Для прикладу, у Києві з резервного фонду міського бюджету виділили 10 мільйонів гривень на закупівлю медичних масок. Вони надійдуть в лікарні і поліклініки, працівникам громадського транспорту, в аптеки КП «Фармація». Також столиця отримала 5 тисяч і замовила 100 тисяч швидких тестів на діагностування коронавірусу. Всі вони надійдуть в медзаклади міста.
Також сьогодні на позачерговому засіданні сесії Тернопільської міської ради депутати виділили 10 мільйонів гривень з місцевого бюджету лікарням обласного центру для боротьби з коронавірусом. З цієї суми 5 млн грн витратять на закупівлю 20 апаратів штучної вентиляції легень та одного рентгенапарату, а решта – на придбання медикаментів та масок і рукавичок та спецодягу для лікарів.
Президент США Дональд Трамп підписав ухвалений Конгресом законопроект про додаткові витрати з бюджету на боротьбу з коронавірусом. З американського бюджету мають виділити 8,3 мільярда доларів на заходи протидії поширенню хвороби. Ці кошти направлять на посилене фінансування медичних закладів на федеральному рівні, а також грошову допомогу окремим штатам. Гроші мають також спрямувати на розробку й придбання потрібних вакцин проти вірусу.