З початку війни в Чорному морі загинуло 50 тисяч дельфінів – екологи

ВІЙНА
02 квітня, 09:03
З початку війни в Чорному морі загинуло 50 тисяч дельфінів – екологи

Це відбувається через активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська

З початку повномасштабного вторгнення загинуло 50 тисяч дельфінів. Кілька десятків тварин загинули у березні 2024 року у бухтах Севастополя і інших берегів окупованого Криму, неподалік від Новоросійська та узбереж Краснодарського краю.

Про це повідомив керівник науково-дослідного відділу національного природного парку Тузлівські лимани Іван Русєв.

За його словами, активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська — є головним фактором продовження загибелі рідкісних чорноморських китоподібних.

«Серед виявлених є і контужені тварини з симптомами ураження сонарами. Причому, багато серед загиблих, дельфіни - виду білобочка. До наших одеських берегів і берегів Болгарії також викинуло азовок, загиблих від війни у окупованих орками водах Чорного моря, яких течія прибила до берегів», — заявив Русєв.

Він додав, що до початку війни, викиди дельфінів на берег у березні були дуже рідкісним явищем.

«По наших оцінкам, з урахуванням того факту, що море викидає тільки 5% загиблих тіл, реальна кількість — вже декілька тисяч тварин», — пояснив експерт.

Читайте також:
Економіка
Хвацькі на руку популісти-казнокради давно не цураються свого шкідництва. Наче сарана вони готують ґрунт для приходу окупантів із РФ.
07 липня, 16:31
Полтава
На екологічний проєкт виділять ж цілих пів мільйона гривень. Кошти виділено на умовах співфінансування з обласним бюджетом.
27 червня, 08:28
Полтава
Несанкціонований полігон для побутових відходів виявили на околиці Горішніх Плавнів. Правоохоронці розпочали досудове розслідування.
26 червня, 14:54
Полтава
Станом на тепер рівень засміченості водойми жахає навіть старожилів. Нарешті відповідні служби взялися виконувати свої посадові обов'язки.
07 травня, 14:55
Полтава
Попри те, що обласні чиновники обіцяли розчистити річище, водойма все більше стає схожою на відстійник. Куди поділи бюджетні кошти?
03 травня, 06:10
Полтава
Байдужі до долі рідного краю — благословенної Полтавщини — громадяни плюють на могили своїх предків. Причому, навіть не фігурально.
05 квітня, 08:23