За 10 днів ЗСУ заявили про збиття дев'яти російських винищувачів

ВІЙНА
27 лютого, 17:27
За 10 днів ЗСУ заявили про збиття дев'яти російських винищувачів

Окупанти втратили сім Су-34 та два Су-35.

Упродовж 10 днів українські Повітряні сили заявили про знищення дев'ять російських літаків – сім Су-34 та два Су-35.

В грошовому вимірі це обійшлось російській армії приблизно в 550 мільйонів доларів США.

7 лютого Повітряні сили України повідомили, що знищили на Східному одразу три ворожі літаки –  два винищувачі-бомбардувальники Су-34 та один винищувач Су-35.

Уже в неділю вранці до них додався четвертий російський винищувач.

На цьому відлік не зупинився і у понеділок, 19 лютого, про вибухи та падіння літака в море повідомили жителі окупованого Маріуполя.

Згодом в соціальних мережах заявили, що із радарів зник сигнал відразу двох російських повітряних суден. Врешті повітряні сили ЗСУ повідомили, що знищили два російські літаки, які завдавали ударів керованими авіабомбами по позиціях наших військ, – один винищувач-бомбардувальник Су-34 та один винищувач Су-35С.

Ще один російський винищувач Повітряні сили ЗСУ поклали вранці у середу, 21 лютого. Він став сьомим знищеним російським літаком за останній тиждень.

У вівторок, 27 лютого, українські військові збили два винищувачі-бомбардувальники Су-34.

"Напрямок – той же! Мета – незмінна! При таких втратах бойової та спеціальної авіації росіяни мали б замислитись, принаймні на якийсь час припинити "авіаційні м’ясні штурми". Що ж, працюємо далі", - наголосив Олещук.

Таким чином за 10 днів московія втратила над Україною дев'ять винищувачів.

Довідково:

Винищувач-бомбардувальник Су-34

Су-34 та Су-35 вважають одними із найсучасніших літаків російських окупантів. Їхнє виробництво в умовах санкцій стало довшим та проблематичнішим, однак рф продовжує виготовляти літаки, однак це 2-3 одиниці на рік, якщо мова йде про Су-34.

Су-34 – російський винищувач-бомбардувальник, створений на основі Су-27.  Він розрахований для нанесення ударів, може атакувати рухомі цілі. Його основне завдання – нанесення точних ударів по цілях різних конфігурацій – від літака противника до наземних цілей в тилових частинах ведення бойових дій.

Екіпаж винищувача Су-34 складається з двох осіб. Літак озброєний гарматою 30 мм калібру та має 12 точок для несення бойового навантаження, що вагою не повинно перевищувати 8 т. В радіолокаційній системі задіяна можливість розпізнавання цілі на відстані до 75 000 м. Швидкість польоту доходить до 1900 км/год.

Ціна винищувача-бомбардувальника Су-34 – орієнтовно 50 млн дол. При цьому вартість літака напряму залежить від його додаткових можливостей, а московія виготовляє не всі його складові компоненти, хоча деякі із них може закуповувати в інших країн.

Багатоцільовий винищувач Су-35

Су-35 призначений для перехоплення та ведення бою на далекій та ближній дистанції. Також він використовується для ураження наземних та надводних об’єктів військ, наземної інфраструктури тощо.

Су-35 – це глибока модернізація винищувача Су-27. Він поєднує надманевреність, має активні й пасивні засоби виявлення, високу надзвукову швидкість, може здійснювати тривалі польоти.

Винищувач може нести вісім керованих ракет класу повітря-повітря, а також ракети малої дальності та ближнього бою і шість керованих ракет класу повітря-земля.

За даними російських ЗМІ, вартість винищувача Су-35 коливається від $98 млн до $104 млн.

Таким чином лише за 10 днів російська авіація втратила літаків орієнтовно на 550 мільйонів доларів США.

І це без врахування втрати літака ДРЛВ А-50.

А-50 – це літак дальнього радіолокаційного виявлення та керування на базі військово-транспортного літака Іл-76, який здійснив свій перший політ 19 грудня 1978 року. Він розроблявся для заміни на той момент вже застарілого Ту-126 силами Таганрозького науково-технічного авіаційного комплексу та Науково-виробничого об’єднання «Вега». Експлуатація дослідних зразків почалася у 1985 році, а на озброєння радянської армії літак був прийнятий у 1988 році.

За оцінкою Forbes, вартість базової версії А-50 – 330 мільйонів доларів, модернізованої − близько 500 мільйонів. 

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
У результаті української далекобійної атаки у ворога мінус мінімум три винищувачі, один з яких належав пілотажній групі «русскіє вітязі»
24 травня, 18:06
Війна
Це вже четвертий штурмовик, який, починаючи з 4 травня, знищили воїни 110-ї окремої механізованої бригади.
18 травня, 20:10
Війна
У ньому російські загарбники святкували «день днр». Щонайменше 5 осіб ліквідовано.
11 травня, 15:01
Історія
Ми навчилися героїчно боротись. Однак не раз губили бачення, як вірно розпорядитися плодами перемог, як от понад 100 років тому...
29 квітня, 13:45
Війна
Також було знищено ворожий комплекс РЕБ «Полє-21».
09 квітня, 17:30
Війна
У ніч на п’ятницю, 5 квітня, російські міста, в яких розташовані аеродроми, атакували понад 50 безпілотників.
05 квітня, 11:27