За атакою на українські сайти може стояти розвідка Білорусі

ВІЙНА
16 січня, 12:31
За атакою на українські сайти може стояти розвідка Білорусі
Фото: google

Злам сайтів був лише прикриттям для деструктивніших дій

Заступник секретаря Ради нацбезпеки та оборони Сергій Демедюк заявив, що за нещодавньою кібератакою на урядові сайти може стояти група хакерів, пов'язана з білоруською розвідкою. Про це він сказав у коментарі Reuters.

За словами Демедюка, йдеться про групу UNC1151, а сама кібератака була прикриттям для деструктивніших дій, що ведуться за лаштунками.

"Злам сайтів був лише прикриттям для деструктивніших дій, які відбувалися за кадром, і наслідки яких ми відчуємо найближчим часом", – заявив він.

Говорячи про UNC1151, він сказав, що це "кібершпигунська група, афілійована зі спецслужбами Білорусі". За його словами, ця група має досвід нападів на Литву, Латвію, Польщу та Україну, і вона поширювала наративи, що засуджують присутність сил НАТО в Європі.

"Шкідливе програмне забезпечення, яке використовується для шифрування деяких урядових серверів, за своїми характеристиками дуже схоже на те, яке використовувала група ATP-29", – сказав він.

ATP-29 підозрюється у причетності до зламу сайту Нацкомітету Демократичної партії перед президентськими виборами у США у 2016 році. Демедюк зазначив, що група спеціалізується на кібершпигунстві та пов'язана з російськими спецслужбами (Службою зовнішньої розвідки РФ).

 

Читайте також:
Війна
Закликаємо українців бути обачними та у жодному випадку не відкривати електронні листи, надіслані невідомим вам користувачем!
08 березня, 18:46
Війна
Кібервійна - одна з складових планів наступу ворога
25 лютого, 13:45
Світ
Зазначивши, що їх слід більше всього чекати від РФ.
23 лютого, 14:51
Війна
Їх планують провести весною 2022 року
18 лютого, 10:14
Війна
Постійні DDoS-атаки, здійснювані закордонними хакерами на урядові сайти України, коштують Кремлю всього кілька сотень доларів.
17 лютого, 12:27
Війна
Немає сумнівів у тому, що за атакою на українські ресурси стоїть саме Росія
16 лютого, 10:17