За атакою на українські сайти може стояти розвідка Білорусі

ВІЙНА
16.01.2022, 12:31
За атакою на українські сайти може стояти розвідка Білорусі
Фото: google

Злам сайтів був лише прикриттям для деструктивніших дій

Заступник секретаря Ради нацбезпеки та оборони Сергій Демедюк заявив, що за нещодавньою кібератакою на урядові сайти може стояти група хакерів, пов'язана з білоруською розвідкою. Про це він сказав у коментарі Reuters.

За словами Демедюка, йдеться про групу UNC1151, а сама кібератака була прикриттям для деструктивніших дій, що ведуться за лаштунками.

"Злам сайтів був лише прикриттям для деструктивніших дій, які відбувалися за кадром, і наслідки яких ми відчуємо найближчим часом", – заявив він.

Говорячи про UNC1151, він сказав, що це "кібершпигунська група, афілійована зі спецслужбами Білорусі". За його словами, ця група має досвід нападів на Литву, Латвію, Польщу та Україну, і вона поширювала наративи, що засуджують присутність сил НАТО в Європі.

"Шкідливе програмне забезпечення, яке використовується для шифрування деяких урядових серверів, за своїми характеристиками дуже схоже на те, яке використовувала група ATP-29", – сказав він.

ATP-29 підозрюється у причетності до зламу сайту Нацкомітету Демократичної партії перед президентськими виборами у США у 2016 році. Демедюк зазначив, що група спеціалізується на кібершпигунстві та пов'язана з російськими спецслужбами (Службою зовнішньої розвідки РФ).

 

Читайте також:
Війна
Окупаційно-терористичний контингент РФ і спеціальні каральні служби Кремля посилюють кібератаки. Захисники України — одна з основних цілей.
20 лютого, 14:55
Світ
Навіть під час надсилання SMS-коду для доступу до поштового акаунту зловмисники можуть його перехопити.
18 лютого, 11:43
Світ
DeepSeek надсилає дані на сервери, контрольовані китайською ByteDance, не шифруючи їх.
08 лютого, 19:25
Полтава
Шпигунське ПЗ zero-click (нульовий клік) отримує повний контроль над девайсом навіть без активної участі користувача.
04 лютого, 18:24
Політика
Блюзнірство чиновників та загроза національній безпеці.
09 січня, 17:04
Опінії
Що тепер: місяці ручної роботи, ризики шахрайства та рейдерства чи повний колапс системи?
27.12.2024, 18:40