За липень валютні резерви НБУ скоротились на 229,7 мільйона доларів.

ПОЛТАВА
08.08.2018, 06:13

Станом на 1 серпня міжнародні резерви України скоротились на 1,3% або на 229,7 мільйона доларів. За попередніми даними, нині резерви Нацбанку складають 17,75 мільярда доларів.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку.

https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=75174032&cat_id=55838

Основною причиною скорочень називають здійснення платежів за державним боргом в іноземній валюті. Також на обсяг резервів вплинули інтервенції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.

Загалом у липні на обслуговування і погашення державного і гарантованого держборгу в іноземній валюті (крім платежів на користь МВФ) було направлено 321,5 млн доларів. Зокрема, 231,6 млн доларів - на обслуговування і погашення по ОВДП, номінованих в іноземній валюті.

«Як і в червні, враховуючи переважання попиту на валюту над її пропозицією, в липні Національний банк продовжив продаж іноземної валюти на міжбанківському ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу. За минулий місяць чистий продаж валюти Національним банком становив 64,4 млн доларів», – повідомляє НБУ.

Основним джерелом поновлення резервів залишалися надходження на користь уряду від розміщення ОВДП (облігацій), номінованих в іноземній валюті, в сумі 130,9 млн доларів і 60,5 млн євро.

Крім того, на обсяг резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості курсу долара США до інших валют і банківських металів) на суму 45,9 млн доларів.

«В цілому, станом на 1 серпня обсяг міжнародних резервів покриває 3 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку», – відзначає регулятор.

Читайте також: Аби втримати курс гривні НБУ втретє за тиждень вийшов на міжбанк.

http://bastion.tv/news/abi-vtrimati-kurs-grivni-nbu-vtretye-za-tizhden-vijshov-na-mizhbank/

Читайте також:
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
08:46
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
вчора, 12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
вчора, 09:18
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
27 травня, 11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
27 травня, 08:30