За матеріалами СБУ підозру отримав Ігор Коломойський

КРИМІНАЛ
02.09.2023, 10:01
За матеріалами СБУ підозру отримав Ігор Коломойський

Йому вручили підозру у шахрайстві та легалізації майна отриманого злочинним шляхом. А коли будуть підозри Зеленському, Шефіру та Баканову ?

За матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки повідомлення про підозру у вчиненні злочинів отримав фактичний власник великої фінансово-промислової групи Ігор Коломойський.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Підозра оголошена за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 190 (шахрайство);
  • ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад півмільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.

За матеріалами СБУ підозру отримав Ігор Коломойський_1За матеріалами СБУ підозру отримав Ігор Коломойський_2За матеріалами СБУ підозру отримав Ігор Коломойський_3За матеріалами СБУ підозру отримав Ігор Коломойський_4За матеріалами СБУ підозру отримав Ігор Коломойський_5За матеріалами СБУ підозру отримав Ігор Коломойський_6

Досудове розслідування за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора триває.


У контексті вручення підозри Ігорю Коломойському, варто пригадати розслідування "Офшор 95", яке було оприлюднено в 2021 році.

Суть історії така: Коломойський тоді виводив гроші вкладників із Приватбанку в офшори через низку фірм, у т.ч. через фірму Зеленського.

Над так званим "досьє Пандори", яке стало наймасштабнішим викриттям фінансових таємниць світових політиків, в результаті працювали понад 600 журналістів зі 117 країн світу. Вони обробляли дані з понад 11,9 мільйона файлів, отриманих в результаті витоку.

У Pandora Papers фігурують імена керівників України: голови СБУ Івана Баканова, першого помічника президента Сергія Шефіра, а також самого президента - Володимира Зеленського.

Документи свідчать про те, що компанії офшорної мережі власників "95 Кварталу" були використані для покупки 3 квартир в Лондоні. І це лише одна зі знахідок "Досьє Пандори".

За даними журналістів, у "Кварталу 95" підписаний контракт з "1 + 1" (належить Ігорю Коломойському) до 2022 року. "Річний контракт від 10 до 20 мільйонів", - називає суму Ігор Валерійович. І зізнається, що дізнався про бажання Зеленського стати президентом України у 2017 році.

"Я підозрюю, що думки були з 2015-го, коли він" Слугу "(серіал" Слуга народу ", Ред.) Робив", - поділився Коломойський.

"Ми з'ясували, що мільйони від Коломойського йшли не тільки на рахунки українських фірм, які колись зареєстрували Зеленський з друзями. Гроші йшли туди, де тепло і менше податків. У той рік, коли "Квартал" почав співпрацювати з олігархом, ключові люди компанії реєструють ряд фірм на далеких островах ", - повідомляють Cлідство.інфо.

І в оточенні Зеленського журналісти-розслідувачі виявили десятки таких офшорних компаній. Мережу допомагав створювати офшорний реєстратор Fidelity та український адвокат Юрій Азаров, підпис якого є на всіх ключових документах, але знайти його виявилося непросто. За адресою його юридичної фірми знаходиться інша фірма, телефон не працює, а на місці реєстрації його бачили понад півтора роки тому.

У серці офшорних компаній знаходиться раніше невідома компанія Maltex Multicapital Corp. Вона порівну розділена між компаніями Зеленського, братів Шефірів та Андрієм Яковлєвим. Трастову декларацію підписав нинішній глава СБУ Іван Баканов. Його фірма виступила номінальним власником Maltex Multicapital Corp.

За даними ICIJ, серце офшорної бізнес-імперії президента Зеленського — компанія, зареєстрована на Британських Віргінських островах — Maltex Multicapital Corp.

За матеріалами СБУ підозру отримав Ігор Коломойський_7

До початку 2019 року вона була порівну поділена між офшорами Зеленського, братів Шефірів та сценариста/режисера “Кварталу” Андрія Яковлєва.

За місяць до обрання Зеленський передав свої акції Maltex Сергію Шефіру.

Відповідні папери підготував український юрист Юрій Азаров, от тільки офшор Зеленського Film Heritage продовжував отримувати дивіденди від Maltex навіть після офіційної передачі акцій (за умовами додаткової угоди, підписаної після обрання).

Крім Азарова, допомогу Зе і Ко надала офшорна консалтингова фірма Fidelity Corporate Services, яка пропонує клієнтам послуги номінальних директорів та акціонерів для фіктивних компаній. Так, за даними Offshore leaks Database, номінальним директором Maltex Multicapital Corp. Сьогодні вважається громадянин Панами - Mario Antonio Alvarado Castillo - "директор" більш ніж 40 офшорних компаній.

За матеріалами СБУ підозру отримав Ігор Коломойський_9
За матеріалами СБУ підозру отримав Ігор Коломойський_11

Зеленський, природно, мав із цього свій відсоток. А юридичне прикриття цих схем забезпечував Іван Баканов.

Зеленський панічно боїться, що деталі тієї історії будуть оприлюднені. А оскільки між Зеленським та його друзями встановилися "нечувано високі відносини", Зеленський дуже побоюється, що дані про ті угоди почнуть спливати у західній пресі.

Тож ми чекаємо на вручення підозр за ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) ККУ Володимиру Зеленському, Івану Баканову, Сергію Шефіру, Борису Шефіру та іншим учасникам злочинної схеми. Інакше картина злочину буде не повною.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Як виявила перевірка Держаудитслужби, воду одеситам постачає приватна фірма, що належить Миколі Злочевському
11 травня, 11:24
Опінії
«Жизнь — это супермаркет, бери что хочешь, но касса — впереди»...
08 травня, 15:04
Політика
Лідери енергетичного комплексу України збільшили доходи на 8%. Хто заробив найбільше?
29 квітня, 15:12
Опінії
Судді не хочуть толерувати розкрадання державних грошей чиновниками та водночас бути знаряддям чергової атаки на бізнес.
05 квітня, 16:46
Політика
Коломойський знов усіх переграЄ. Інтрига лише у тому, чи він це робить у змові з президентом або ж на зло йому?
22 березня, 18:49
Війна
Відповідно до рейтингу Forbes, Іван Саввіді та його родина володіють 1,7 млрд доларів — 71 місце серед російських олігархів.
13 лютого, 17:30