За мотивами великої пресконференції до роковин.

Опінії
25.02.2023, 07:45
За мотивами великої пресконференції до роковин.

Той випадок, коли Зеленський бикує, відповідаючи на запитання 5-го каналу, але соромно чомусь тобі.

Український журналіст, громадський діяч, поет. Головред «Новинарні»

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Головні висновки - в трьох останніх абзацах, якщо що.

Отже, в нас дедалі більше розмежовуються два образи президента - експортний варіант і для внутрішнього вжитку.

Це погано. Через це проходили Горбачов, Ющенко, також і Порошенко, тепер це відбувається із Зеленським.

Абсолютна більшість спілкування з пресою була присвячена зовнішній політиці. Тон задавали іноземні кореспонденти. Їхні запитання були навіть більш промовистими, ніж відповіді Зеленського.

Про зовнішню політику він говорить загалом ок, іноді дотепно, іноді в міру нахабно. Без суфлера і без спічрайтера Зеленський все ще не цицерон, але вже трохи призвичаївся. Йому вдається в цій темі бути переконливим, про це вже йшлося в багатьох попередніх відеозверненнях. Тож тут фактично без ньюсів.

А ось судячи з відповіді Зеленського на набір різких питань журналістки 5-го каналу, наш президент перекупався у теплій ванні і не дуже адекватно оцінює внутрішню політичну ситуацію.

Він не січе ті запити, які виставляють до нього співгромадяни зараз та будуть виставляти ще різкіше згодом.

"Нас вимкнули з цифри... Але ок, де Баканов?" А Зеленський такий: яка різниця, де Баканов, якщо ваш власник-олігарх підписав Мінські умовленості?!..

Я не втік, я тут, я командую, я буду президентом перемоги, а не то що ваше нещастя. Щось типу того.

На пресконференції восени 2021 року замість дівчини з 5-го каналу був Бутусов, і тоді теж реакція Зеленського була неадекватна.

Цього разу Бутусову просто не дали акредитацію. Теж показово.
Так, 5-му каналу варто було б сформулювати питання більш ємко, щоб не давати підстав оцінювати його як нескінченну політичну декларацію, а не запитання, що потребує відповіді.

Але в будь-якому разі, Зеленський чомусь не розуміє, що цей набір питань - не підступи суто Порошенка. І політична система в нас як зараз не двопартійна, так і після війни вже не буде протистояння Зеленського-Порошенка.

Не Порошенко, а громадянське суспільство дедалі гучніше ставитиме Зеленському лінійку запитань щодо Єрмака, Татарова, Баканова, інших наближених гогілашвілів, щодо дозволеної корупції для своїх, щодо "шашликів" у тому числі.

За моїми спостереженнями, один із політичних підсумків першого року повномасштабної війни й воєнного стану такий:

В Україні розвалилася політична система, зате утвердилося дуже сильне і дієве громадянське суспільство.

Тепер на рейтинг влади впливає зовсім не опозиція (вона - відіграна карта), а громадянські організації, антикорупційні активісти, певною мірою ЗМІ - як не дивно, і соцмережі.

І якщо президент та його почет і далі плутатиме береги, їхній рейтинг цілком зможе обвалити, наприклад, якийсь популярний волонтерський фонд. Або, скажімо, група телеграм-каналів.

І тоді Захід уже не врятує.

Це варто розуміти. І не бикувати, коли тебе виймають із теплої ванни.

Читайте також:
Політика
Забезпечити дешеві кредити для вітчизняної оборонної промисловості — питання держави. Влада продовжує вставляти дрючки у колеса галузі.
27 березня, 13:46
Політика
Уповноважений Верховної Ради України із прав людини заплямував поважну посаду своїми брудними оборудками. Дмитрові Лубінцю час у відставку.
20 березня, 14:55
Опінії
Шобла під проводом Голобортька тримає все суспільство за дебілів, вважаючи покірних лохторотам. Але терпець в українців не вічний.
17 березня, 07:16
Політика
Трускавецька школа дипломатії. Спочатку ображати, потім лазити навколішки.
15 березня, 19:01
Політика
Але чомусь блазень Зеленський не відповідає на питання чим Зеленський порадував Україну та українців.
15 березня, 18:45
Політика
«Смарагдові» щури тікають від свого хазяїна з Офісу на вулиці Банковій. Тепер у них новий, заокеанський господар, який панує у Білому домі.
13 березня, 07:09