За останні 40 років музика стала гіршою

30 березня, 19:06
За останні 40 років музика стала гіршою

Тексти пісень стали простішими та егоїстичнішими.

Тексти популярних пісень стають простішими та одноманітнішими, вони частіше повторюються. Лірика за останні 40 років стала більш гнівливою та егоїстичною.

Це показало нове дослідження австрійських та німецьких науковців.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Scientific Reports.

Науковці проаналізували тексти англомовних пісень п'яти найпопулярніших жанрів — у стилі реп, кантрі, поп, R&B та рок, що вийшли з 1980-го по 2020 рік.

Масиви даних для дослідження склали з використанням сайту Genius із однією з найбільших у світі колекцій пісень та їхніх текстів, а також найбільшого онлайн-сервісу прослуховування музики.

Авторка дослідження Єва Зангерле вказала, що нині складно упізнати виконавця за його лірикою. Зангерле підкреслила, що тексти пісень можуть бути «дзеркалом суспільства», яке відображає цінності, емоції і те, що турбує культуру.

 «Те, що ми спостерігали за останні 40 років — це радикальні зміни в музичному ландшафті — від того, як музика продається, до того, як вона виробляється», — відзначила Єва Зангерле.

За 40 років неодноразово відбувалися зміни в тому, як люди слухали музику. Вінілові платівки й касети 1980-х поступилися місцем компакт-дискам 90-х, потім поява Інтернету призвела до появи сучасних потокових платформ, керованих алгоритмами.

Для дослідження вчені вивчили емоції, виражені у текстах пісень, скільки різних і складних слів було використано і як часто вони повторювалися.

У всіх жанрах тексти пісень мали тенденцію ставати простішими і повторюватися. Результати також показали зниження кількості позитивних, радісних текстів та зростання текстів, що виражають гнів, огиду чи смуток.

Тексти також стали набагато запиленішими на собі, а такі слова, як «я» або «моє», стають набагато популярнішими. За словами Зангерле, за останні десятиліття кількість рядків, що повторюються, найбільше зросла в репі, що, очевидно. При цьому реп-музика стала більш гнівливою, ніж інші жанри.

Науковці вважають, що спрощення змісту може відображати зміни, що відбулися в манері прослуховувати музику.

Минулі дослідження в цій галузі також показали, що в наш час люди частіше слухають музику у фоновому режимі та не звертають великої уваги на текст. Тому пісні, в яких велика кількість приспівів, найчастіше популярніші.

На думку вчених, цьому сприяє технологічний розвиток індустрії та перехід до швидких та зручних потокових сервісів для прослуховування музики.

Читайте також:
Мистецтво
Завдяки штучному інтелекту компанія Prodigy Education дослідила тексти англійськомовних пісень найкращих виконавців за версією Billboard.
06 листопада, 21:46
Життя
Практично весь урожай кави у світі відноситься лише до двох його сортів: арабіки та робусти. Інші ж — доволі рідкісні та вкрай дорогі.
27 жовтня, 18:49
Історія
Раби — основне джерело багатства колоніальних компаній Атлантики. Цей грошовий колообіг увійшов до історії під назвою «трикутна торгівля».
06 жовтня, 18:49
Життя
Пояснення цього явища у науковому сенсі досі не існувало.
21 вересня, 08:38
Світ
Говорячи про пустелі, найчастіше уявляємо Сахару, Атакаму, Ґобі чи Олешківські піски. Однак під це визначення підходить й... Антарктида!
15 вересня, 11:45
Життя
Науковці дослідили, як мозок реагує на різні види любові.
26 серпня, 18:15