За останні 40 років музика стала гіршою

30 березня, 19:06
За останні 40 років музика стала гіршою

Тексти пісень стали простішими та егоїстичнішими.

Тексти популярних пісень стають простішими та одноманітнішими, вони частіше повторюються. Лірика за останні 40 років стала більш гнівливою та егоїстичною.

Це показало нове дослідження австрійських та німецьких науковців.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Scientific Reports.

Науковці проаналізували тексти англомовних пісень п'яти найпопулярніших жанрів — у стилі реп, кантрі, поп, R&B та рок, що вийшли з 1980-го по 2020 рік.

Масиви даних для дослідження склали з використанням сайту Genius із однією з найбільших у світі колекцій пісень та їхніх текстів, а також найбільшого онлайн-сервісу прослуховування музики.

Авторка дослідження Єва Зангерле вказала, що нині складно упізнати виконавця за його лірикою. Зангерле підкреслила, що тексти пісень можуть бути «дзеркалом суспільства», яке відображає цінності, емоції і те, що турбує культуру.

 «Те, що ми спостерігали за останні 40 років — це радикальні зміни в музичному ландшафті — від того, як музика продається, до того, як вона виробляється», — відзначила Єва Зангерле.

За 40 років неодноразово відбувалися зміни в тому, як люди слухали музику. Вінілові платівки й касети 1980-х поступилися місцем компакт-дискам 90-х, потім поява Інтернету призвела до появи сучасних потокових платформ, керованих алгоритмами.

Для дослідження вчені вивчили емоції, виражені у текстах пісень, скільки різних і складних слів було використано і як часто вони повторювалися.

У всіх жанрах тексти пісень мали тенденцію ставати простішими і повторюватися. Результати також показали зниження кількості позитивних, радісних текстів та зростання текстів, що виражають гнів, огиду чи смуток.

Тексти також стали набагато запиленішими на собі, а такі слова, як «я» або «моє», стають набагато популярнішими. За словами Зангерле, за останні десятиліття кількість рядків, що повторюються, найбільше зросла в репі, що, очевидно. При цьому реп-музика стала більш гнівливою, ніж інші жанри.

Науковці вважають, що спрощення змісту може відображати зміни, що відбулися в манері прослуховувати музику.

Минулі дослідження в цій галузі також показали, що в наш час люди частіше слухають музику у фоновому режимі та не звертають великої уваги на текст. Тому пісні, в яких велика кількість приспівів, найчастіше популярніші.

На думку вчених, цьому сприяє технологічний розвиток індустрії та перехід до швидких та зручних потокових сервісів для прослуховування музики.

Читайте також:
Життя
Природна екосистема у бразильській сельві, яку часто називають «легенями Землі», у небезпеці. Кліматичні зміни впливають на стан лісів.
22 травня, 21:43
Історія
Знайдений ще 1903 року у печері Чеддер на Туманному Альбіоні кістяк первісної людини — цінний артефакт. Його рідкість у ДНК-коді.
12 травня, 19:49
Історія
Науковці вивчили геноми людей, які жили на території середньовічного Аварського каґанату часів його розквіту. Вперше складено їхні родоводи.
28 квітня, 16:12
Життя
Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію.
06 квітня, 08:33
Життя
Фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння, що відкриває шлях до подорожей у часі.
26 березня, 15:14
Життя
Популярність комп'ютерних і on-line ігор зростає у всьому світі. Серед шанувальників не лише молодь, а й люди різного віку та інтересів.
20 березня, 14:56