За спиною новопризначеного прокурора Харківської області низка корупційних скандалів, – ЗМІ

УКРАЇНА
02.10.2019, 11:34
За спиною новопризначеного прокурора Харківської області низка корупційних скандалів, – ЗМІ

Генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про призначення прокурором Харківської області Олександра Фільчакова. Попри заяви Рябошапки про наміри оновити та очистити прокуратуру, за спиною новопризначеного прокурора Харківщини криється низка корупційних скандалів.

Про ці скандали йдеться у розслідуванні видання Prosud.info.

Відомо, що 9 вересня 2010 року наказом Генерального прокурора України Олександра Медведька Фільчакова було призначено прокурором Дергачівського району Харківської області. Саме на цій посаді Олександр Фільчаков став фігурантом відразу декількох журналістських розслідувань.

Через 4 роки, а саме 20 листопада 2014 року, Олександр Фільчаков був призначений на нову посаду – прокурора Київського району міста Харків.

У 2013 році в сюжеті програми «Гроші» йшлося про корупційні схеми стосовно коштів, призначених для ремонту шкіл в Дергачівському районі, прокурором якого був Олександр Фільчаков. За словами журналістів, саме Фільчаков дозволив районній міліції закрити кримінальну справу з цього приводу. І саме після цього прокурор почав їздити на своєму новому автомобілі BMW X5. За оцінкою журналістів, на ремонтах шкіл було вкрадено близько 3 млн грн.

Ще один сюжет програми «Гроші» про Олександра Фільчакова вийшов в 2011 році. У розслідуванні йшлося, що прокурор Фільчаков вимагав з підприємців гроші – по 150 000 гривень для прокурорського фонду «Правопорядок», нагадують у Prosud.info.

У виданні підкреслюють, що чимало запитань викликають і декларації Фільчакова.

Відзначимо, що публікація про новопризначеного прокурора Харківщини мала чималий резонанс. Зокрема, призначення на високу посаду прокурора з біографією корупціонера викликала сумніви стосовно можливості системних позитивних змін під урядуванням нового генпрокурора.