За яких умов США будуть готові першими завдати ракетний удар по агресору

СВІТ
02.02.2023, 13:45
Підготовка до вильоту американського стратегічного бомбардувальника B-1B Lancer з тихоокеанської бази в Гуамі
Підготовка до вильоту американського стратегічного бомбардувальника B-1B Lancer з тихоокеанської бази в Гуамі
Фото: U.S.Air Force

Шо саме буде "ціллю №1" ?

Чому для майбутньої війни проти Китаю за Тайвань американцям доведеться накопичувати не Tomahawk, а ракети AGM-158 JASSM.

Центр стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS) в своєму дослідженні змоделював, як саме може виглядати майбутня війна між США та КНР в Тихому океані, яка уже очікується в 2026-2027 роках (ймовірно, навіть й раніше). Результати такого моделювання показали, що за три тижні боїв за Тайвань США можуть втратити мінімум 3 тисячі військових, 1-2 авіаносці та 10-20 інших бойових кораблів (або ж 1-2 АУГ), від 200 до 400 літаків (або до 40% всієї авіації на цьому театрі бойових дій).

При цьому американські військові відстріляють за 3 тижні боїв до 5 тисяч крилатих ракет, зокрема 4000 авіаційних крилатих ракет AGM-158, до 450 протикорабельних ракет Harpoon та до півтисячі ракет Tomahawk для ураження наземних цілей (TLAM).

Пуск протикорабельної ракети Harpoon
Пуск протикорабельної ракети Harpoon

В коментарі для Naval News експерти CSIS окремо пояснили деякі аспекти свого моделювання. І з їх відповідей випливає такий висновок: ситуація, за якої США будуть готові перші ударити по агресору можлива саме у випадку "великої війни" за Тайвань, котра уже сама по собі нестиме катастрофічні наслідки для всього світу. При цьому "ціллю №1" для удару буде саме маса ворожих військ, в даному випадку – китайський десант.

Водночас, сам CSIS радить американським військовим "обмежувати" зону ударів саме Тайванською протокою, і не намагатись "вбомбити у кам’яний вік" промисловість та іншу інфраструктуру на "материковій" території Китаю. Мовляв, найкращий спосіб для стримування агресора – це "до зубів" озброїти сам Тайвань.

Пуск крилатої ракети Tomahawk у версії TLAM з підводного човна ВМС США у Тихому океані
Пуск крилатої ракети Tomahawk у версії TLAM з підводного човна ВМС США у Тихому океані

Свої висновки та поради Центр стратегічних та міжнародних досліджень пояснює так. Через постійний недобір кадрів сухопутні війська Тайваню мають як мінімум на 25% гірший потенціал, аніж китайські війська. Тому найперше, яке тут проситься – бити ракетами в першу чергу саме по силам вторгнення КНР, щоб максимально «просадити» їх потенціал.

Тим більш, що для висадки на Тайвань підрозділам НВАК спочатку доведеться пройти 160 км по водам Тайванської протоки, що займе декілька годин. І цього часу може бути цілком достатньо, щоб завдати китайським комуністам максимально можливих втрат. Саме в цей період, на думку експертів CSIS, й будуть (або мають бути) відстріляні усі "запрограмовані" 450 протикорабельних ракет Harpoon.

Китайські військові відпрацьовують проведення морського десанту проти Тайваню
Китайські військові відпрацьовують проведення морського десанту проти Тайваню

Ставка саме на AGM-158 в майбутньому конфлікті може пояснюватись так. Більшість аеродромів США та Японії знаходяться на віддалі до 1500 км від зони потенційного конфлікту, тому ударній авіації доведеться вилітати на місії із опцією дозаправки у повітрі "за замовчуванням". Парадоксальним чином до 90% можливих втрат американської авіації можуть відбутись саме через китайські ракетні удари по летовищам США та Японії. Але й наближатись максимально близько до узбережжя Китаю експерти CSIS авіації США не радять, бо китайці зможуть ефективну "зону закритого доступу" за допомогою своїх ЗРК.

Саме в таких умовах основною зброєю війни для США може стати крилата ракета із дальністю стрільби до 1000 км, відстріл яких може відбуватись в темпі до 200 одиниць на добу. В темпах, досі небачених навіть для рашистів.

Підготовка ракети AGM-158 до застосування із B-1B Lancer
Підготовка ракети AGM-158 до застосування із B-1B Lancer

Джерело

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Бо без України неможливо ні відновити, ні зберегти імперію.
10 грудня, 09:57
Світ
НАТО готує до 800 000 військ для можливого розгортання в Україні.
02 грудня, 09:00
Опінії
Якщо ви дійсно вважаєте, що в Україні почалась світова війна, то принаймні не називайте її Третьою.
27 листопада, 10:03
Опінії
Головнокомандувач зустрічається з прикоритними блогерами для обговорення рехворм в ЗСУ.
25 листопада, 16:03
Війна
Здебільшого цивільні вирішують лишатися в небезпеці, але в своїх будинках через те, що не мають куди їхати.
21 листопада, 15:25
Опінії
Ударити залпом БПЛА та ракет по Москві.
14 листопада, 15:34