Загиблих на Донбасі російських військових видають за самовбивць – правозахисниця

УКРАЇНА
13.10.2014, 07:57
Загиблих на Донбасі російських військових видають за самовбивць – правозахисниця

За даними правозахисниці Олени Васильєвой, загиблих в Україні росіян ховають без почестей, деяких - таємно. Рідним загиблих забороняють скаржитися.

Близько 4500 тисяч російських військових загинули в зоні АТО на Сході України. Таку цифру озвучила російська правозахисниця Олена Васильєва.

Васильєва зараз перебуває в Україні, у пошуках поховань російських військовослужбовців.

«З 4500 чоловік, які вже відомі, поховані не більше 300, - це ті, які потрапили до батьків», - розповіла російська правозахисниця.

У могилах невідомих солдатів в зоні АТО поховані росіяни, рідні яких досі вважають, що ті на навчаннях. «У зоні АТО я шукаю поховання російських солдатів і шукаю такий же слід, який може допомогти російським матерям знайти своїх зниклих безвісти дітей. Тому-що вони не розуміють, куди кинуті їхні діти-військовослужбовці, строковики. Їм говорять, що вони на навчаннях - насправді я знаходжу деяких з них тут, на території України, вже в могилах невідомих солдатів», - розповіла Васильєва.

За її словами, кількість загиблих в Україні росіян не точна і може бути в рази більшою. Це випливає з розповідей російських офіцерів, з якими спілкувалася Васильєва.

Причиною смерті загиблих в Україні російських солдатів, за словами Васильєвой, влада РФ вказує інсульт, травму, інфаркт і суїцид. «Я листуюсь з великою кількістю мам, які вже втратили дітей. Їх перша реакція - звичайно, це шок. Їм вселяють, що жодної війни немає, і раптом приходить на поріг «вантаж 200». Вони розповідають, що отримали похоронку, в якій говориться, що син помер від інсульту, травми, від інфаркту, суїциду. Написано, що ці хлопці померли в 150 кілометрах від Ростова», - розповіла правозахисниця.

За її словами, загиблих в Україні росіян намагаються ховати без почестей. Деяких - таємно, в темний час доби. Рідним забороняють скаржитися і висловлювати співчуття.

Відділ моніторингу «Останнього Бастіону»


вибір редакції