Загроза для біткойна — ризик квантового злому

ЕКОНОМІКА
25.12.2024, 06:01
Загроза для біткойна — ризик квантового злому

Найдорожча цифрова валюта може стикнутися з кризою. Фінансисти попереджають, що причина: не враховані криптоінвесторами квантові обчислення.

Такі прогнози виклали на шпальтах впливового американського видання The Wall Street Journal. Наголошується, що технологія, яка зароджується, привернула до себе увагу після того, як компанія «Google» заявила про прорив із новим квантовим обчислювальним чіпом «Willow».

Фахівці пояснюють, одного дня хакери спробують зламати шифрування, що забезпечує безпеку біткойна. Їхні дії можу торпедувати вартість криптовалюти, дозволивши крадіям витягувати монети з нібито безпечних цифрових гаманців окремих користувачів та навіть бірж.

До створення квантового пристрою, достатньо потужного для злому біткойну, уже менше за 10 років, адже кіберзлочинці з усього світу обговорюють у «темній мережі» (даркнеті) спільний механізм атаки. Потенційний прогрес у цій технології є довгостроковим ризиком, якщо тільки розрізнена спільнота розробників біткойна не вдосконалить власне дітище трудомісткою модернізацією.

«Атака на біткойн із використанням квантових технологій може мати згубні наслідки для традиційних фінансових ринків, попереджають аналітики. Те, що у нас тут є — це бомба сповільненої дії, яка чекає, щоби вибухнути, якщо і коли хтось отримає можливість розробити квантовий комп'ютерний злом і вирішить використати це для атаки на криптовалюти», — пояснив старший науковий співробітник Інституту Гедзона, інженер-технолог Артур Герман.

У здійсненому ще влітку 2022 року дослідженні, фахівці вказаної установи у США підрахували, що квантовий злом біткойна призведе до втрат понад $3 трильйонів на криптовалютному та інших ринках, викликавши глибоку рецесію. Квантові обчислення дозволять злодіям здійснити наліт на цей «цифровий Форт-Нокс».

Хоча хакери й раніше викрадали біткойн, їхні атаки зазвичай були пов'язані з отриманням несанкціонованого доступу до криптовалютних бірж. Квантова атака була б підступнішою, оскільки поставила б під сумнів безпеку всієї мережі біткойна, а не лише кількох бірж зі слабким захистом; тож, як тільки квантові комп'ютери стануть досить потужними, злом криптовалют не буде проблемою.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» зауважує, що прибічники біткойна часто рекламують можливість його використання за актив-притулок, який торгується незалежно від акцій, облігацій та товарів. Мовляв, це дає йому потенційну роль для інвесторів, які прагнуть збалансувати свої ризики.

Читайте також:
Економіка
Держборг США і майбутнє криптовалют. В США оголосили план формування державних резервів у біткойні.
06.12.2024, 11:09
Політика
1428 українських чиновників задекларували криптовалюту. Хто задекларував найбільше?
12.02.2024, 11:35
Життя
За вихідні біткойн упав більш ніж на 20% від своєї вартості
06.12.2021, 19:46
Економіка
Головний міжнародний економічний з'їзд ось-ось розчахне свої двері в Альпах для учасників з усього світу. За лаштунками відчувається страх.
вчора, 07:10
Економіка
Маємо чергове «геніальне», а головне, — просте рішення від Зе-влади. Тож Київ добровільно допоможе Москві грошвою для свого знищення.
16 січня, 21:42
Економіка
РФ витратила майже чверть Фонду національного добробуту для підтримки економіки в умовах війни та фінансування свого вторгнення в Україну.
16 січня, 15:49